Risen 2 - Nie Słychać Dialogów.

Status
Zamknięty.

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Może ktoś wpadnie na złoty pomysł jak to rozwiązać.

Po instalacji gry i spatchowaniu o najnowszą łatkę..wszystko śmiga i byłbym zadowolony, gdyby nie fakt, że nie mam głosów postaci. Wszystkie inne dźwięki w grze są tylko nie ma głosów postaci. Jakieś pomysły?
 

sir_RobeN

Bossu Kokssu
VIP
Dołączył
17.5.2010
Posty
175
Jest możliwych kilka przyczyn (przy założeniu, że wszystkie sterowniki sprzętowe są w najnowszych wersjach).
Jedna: uszkodził się plik z dialogami
Druga: jest zbyt mało zasobów

Jak to sprawdzić:
1. Zmienić język na angielski i zobaczyć, czy w grze będą dialogi
a. Jeśli tak, to:
- zmienić język znów na polski,
- sprawdzić spójność plików gry (pobiorą się 2 pliki - łącznie ok. 1.2GB)
- ponownie zainstalować patch 1.01 od Cenegi (należy wyłączyć program antywirusowy na czas instalacji).
b. Jeśli nie, to:
- usunąć plik konfiguracyjny gry z odpowiedniego katalogu
- uruchomić grę
- zmniejszyć ustawienia jakości (względem wcześniejszej konfiguracji)

Ad. B. Czasami zdarza się, że przy dłuższej rozgrywce i kilku teleportach audio zanika lub pojawia się z opóźnieniem. Dodatkowo w menusach z opóźnieniem ładują się obrazki z ikonami osiągnięć, etc. - jest to problem związany z dobijaniem wykorzystania pamięci komputera.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Jak zwykle z chirurgiczną precyzją :p


ale ja zrobiłem upgrade sterowników dźwięku zmieniłem częstotliwość próbkowania i jest cacy.
 

Saloth

New Member
Dołączył
26.7.2012
Posty
1
A co, jeżeli dialogi mam u wszystkich, tylko nie u Patty w czasie rozmowy o skarbie Stalowobrodego tuż po powrocie na Tacariguę z Wybrzeża Ostrzy? Wcześniej była bardzo "rozmowna". Natomiast, jeżeli proszę ją, by szła ze mną lub została, nagle przemawia ludzkim głosem.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Zacznij od upgrade'u sterowników.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
tylko nie u Patty w czasie rozmowy o skarbie Stalowobrodego tuż po powrocie na Tacariguę z Wybrzeża Ostrzy
To znaczy ze spiraciłeś DLC lub je odblokowałeś nielegalnie kodem w grze. Po tym poznać to - odblokowane kodem DLC nie posiada dialogów, to samo spiracone DLC, bez dialogów.

Problem rozwiązany?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom