Remake...

Status
Zamknięty.

Gucio

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
353
Jak zapewne słyszeliście, szefo JoWood ujawnił plany wydania remake'u pierwszego Gothica- pewnie będzie zrobiony (remake) na nowym enginie. Co o tym sądzicie? Jak dla mnie pomysł jest świetny- w końcu od tego wszystko się zaczęło!
biggrin.gif
A może dodadzą jakieś nowe obszary i questy nie powiązane z fabułą jedynki... Piszcie!

Pozdro
cool.gif
 

Thorus_7

New Member
Dołączył
6.2.2006
Posty
18
Byłoby super, gdyby powstał ramake ! Pierwsza część była trochę niedopracowana i miała sporo błędów, ale i tak się w nią przyjemnie grało. Gdyby dodali jakieś nowe obszary, zupełnie nowy silnik gry i jeszcze parę nowych lub ulepszonych starych rzeczy, podejrzewam, że wszyscy fani Gothica z pewnością by się skusili. Czekam z niecierpliwością na kolejne wieści !
smile.gif
 

Potak

Member
Dołączył
12.11.2004
Posty
781
Hmm ja nic takiego nie słyszałem :/ Może dasz jakiś namiar na takową informacje - chętnie poczytam
tongue.gif
Jeśli chodzi o Remake to byłoby to naprawde dobre posunięcie choć wielu z nas może uważać iż nie powinno się już zmieniać początku historii
biggrin.gif
Ale cóż jeśli miałyby być nowe questy ciekawsze, trudniejsze, wciągające swoją fabułą i nowe obszary to dlaczego nie
tongue.gif
:p:p Cieszyłbym się zapewne jak byłyby jakieś zadania bądź małe potyczki wojenne między obozami bądź z miastem Orków
smile.gif
Pozdrawiam Alllll
 

Gucio

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
353
QUOTE Może dasz jakiś namiar na takową informacje - chętnie poczytam

www.gry-online.pl/s009.asp
- tu go znajdziecie
biggrin.gif
tongue.gif

Pozdro
cool.gif
 

Bor@

Member
Dołączył
19.1.2005
Posty
274
moim zdaniem w ten sposob, za przeproszeniem, moga spieprzyc cala gre. nie warto odgrzewac starych kotletow, a poza tym jak piranha doda nowe obszary, questy, poprawia grafike itp. to juz nie bedzie ten sam, klimatyczny, gothic I.przynajmniej ja tak uwazam.

a jesli cos, to najpierw by wydali gIII a dopiero pozniej wzieli by sie za remake, bo wkurzac mnie zaczyna to ze czekam na GIII a oni juz zapowiadaja remake. przeciez chodzily tez plotki o G4 i Gothic MMO-RPG.
 

Gelo

Member
Dołączył
22.12.2005
Posty
99
według mnie remake jest niepotrzebny bo dla mnie nawet te niedopracowania ta niedoskonała grafika po części tworzą niepowtarzalny klimat Gothica. Poza tym kazdy chyba woli żeby w końcu wzięli się do roboty i skończyli G3 a dopiero potem zaczęli bawić się w odmładzanie ''jedynki''.
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
Cholera... mam mieszane uczucia...

Grając w jedynkę miałem paskudne uczucie niedosytu... tyle wątków nieskończonych i tyle niedoróbek [Baalowie, obóz bandytów etc]... ale Gothic w zupełnie nowej grafie... W sumie, ja byłbym za patchem do jedynki uzupełniającym luki, a nie remakem... ale jeśli pozostanie ten brud i inność składające się na klimat, jestem na tak...

Aż się nie chce wierzyć... bo i w sumie może to być tylko plotka.

Pełny link: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=24497
 

saviol

Member
Dołączył
21.1.2006
Posty
78
Próbują zając graczy zanim wyjdzie G3. W każdym razie moim zdaniem nie potrzebnie w ogóle to robią niech lepiej się ruszą i szybciej G3 zrobią nie bawią się i ciągną dalej wcześniejsze części gdyby tak ten czas poświęcili na robienie G3 to pewnie już by było.
 

Azgalor

Member
Dołączył
30.1.2006
Posty
45
Mi ten pomysł nie odpowiada, ponieważ jak dla mnie jest to zwykła próba wyciągnięcia kasy od fanów i odgrzewania ponownie tego samego kotleta, zamiast stworzenia czegoś nowego. Poza tym jestem pewien, że żaden remake jaki by nie był to nie zastąpi klimatu gothica 1 tak jak nikt nie zastąpi Ani...
tongue.gif


P.S. Lepiej niech ludziarstwo z PB przysiądzie i weżmie się pożadnie do roboty, żeby nie wyszło jak z Heroesem 5 (była tak niedopracowana, że dzięki inicjatywie fanów data premiery została przesunięta).
 

Potak

Member
Dołączył
12.11.2004
Posty
781
Ale tak większość z was uważa iż odnowienie GI będzie klapą bo (jak ktoś już tam powiedział
tongue.gif
) nieodgrzewa się starych kotletów - ale pomyślcie że dla samej zabawy i przyjemności pograć w ulepszoną wersję
biggrin.gif
Nie myślcie że jestem za zmianą historii czy czegoś wogóle ... Ale wole poprostu aby powstało nowe GI ulepszone aniżeli jakiś badziewny mod z kto wie czym !!! Wiadomo że poprzez zmiany wprowadzone to GI nie będzie miało tego klimatu, kolorów i "kwadratowości"
tongue.gif
która mnie wciągła i dalej trzyma !!! Jednak powtarzam dla samej zabawy widziałbym i byłbym za takim rozwiązaniem ... Ba jesli prawdą ( jednak nie do końca można w tym wszystkim się połapać co prawda a co fałsz ) jest że GIII to ostatnia część Sagi to chce widzieć nowe GI abym mógł cały czas w coś grać związne z Gothiciem !!! Moje zdanie xD Pozdro Allllll
 

Big Boss

Member
Dołączył
20.11.2004
Posty
811
hmm słyszałem, że wyjdzie jakaś specialna edycja Gothica zawierająca wszystkie części(Link do tej oferty), ale jakoś nic mi się nie obiło o uszy, że wyjdzie remake, czyli pewnie lepsza grafa itd.

Co do remaków to jestem za, ponieważ w jednego miałem przyjemność zagrać (Resident Evil Remake na GC) i moim zdaniem wyszedł bardzo dobrze i myśle, że z Gothiciem powinno być tak samo (chętnie bym zobaczył Gothica na silniku z III)
 

Avaneger

Member
Dołączył
13.11.2005
Posty
95
Było by świetnie zagrać w ulepszoną wersje gothica . Wydaje mi się jednak , że poprawiając gre zmienią wszystko tak by nie można było wykożystać starych bugów do których się przyzwyczailiśmy . Najlepiej by zrobili jagby porobili lepsze tekstury . Bo grafika w gothicu 1 nie jest taka zadowalająca . Jednak to może się okazać tylko plotką chociaż kto wie ...
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Chyba wielu ma mieszane uczucia. Zupełnie jak ja.
smile.gif
Jeśli w tym remaku nie zmienią fabuły a wprowadzą tylko zmiany kosmetyczne, czyli zmniejszenie ilości bugów, zatrzymywanie się postaci w dziwnych miejscach, ulepszenie niektórych tekstur oraz ładniejszy wygląd postaci i jej ekwipunku to ja jestem na TAK. Z miłą chcęcią pograłobym sobie w takiego Gothica. Jednak nie chciałbym by zmieniono kolorystykę, bo to ona właśnie wyznacza ten znany nam klimat.
biggrin.gif


Bez zmiany fabuły i lekka kosmetyka wystarczą a fani nie będą chyba
biggrin.gif
zawiedzeni.

Pozdrawiam.
 

Archimonde

Member
Dołączył
26.4.2005
Posty
544
Ja jestem za tym, żeby zrobili remake, bo uważam, że fajnie by było zagrać w Gothica w nowej szacie graficznej, pewnie też dodadzą trochę questów (magnaci, zawalona kopalnia, bandyci, więzień w Świątyni Śniącego, wojna między obozami), ale co do nowych terenów - ten pomysł mi się nie podoba. Przecież stara, dobra Górnicza Dolina nie mogła by się rozrosnąć, co najwyżej to jakieś nowe jaskinie.
Może remake nie będzie miał tego klimatu co Gothic I ale jestem za, żebym miał w co grać, gdy już przejdę Gothica III. Ale to może być plotka wypuszczona przez PB, żeby nas oderwać od oczekiwania na Gothica III, którego premierę pewnie opóźnią.

Ps. W najnowszym CD-Action wyczytałem, że JooWood ma zamiar wydać Gothica III, Gothica na konsolę i coś jak MMORPG i to wszystko w tym roku! Jak nie wierzycie to kupcie sobie CD-Action i poczytajcie w dziale newsy (ja nie zamieściłem tu dokładnej treści bo mi się gdzieś ten numer zawieruszył.
dry.gif
). Ale możliwe, że to tylko plotka.

huh.gif
ohmy.gif
wink.gif
tongue.gif
biggrin.gif
laugh.gif
cool.gif
rolleyes.gif
dry.gif
smile.gif
mad.gif
sad.gif
unsure.gif
blink.gif
ph34r.gif


Pozdrawiam.
 
G

Gray_Fox

Guest
rotfl....

Remake Gothica? Hmm aby stwierdzić czy coś zostało spieprzone trza pierw to "coś" zobaczyc, pograć/etc i dać ocene. Cóz, moze byc całkiem ciekawie, jakby np dali coś w stylu "Bitwa pod starym obozem". Ogólnie jestem na tak, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Tutaj ktoś dobrze wspomniał o "zajęciu przed GIII". Być może, albo poprostu pirania robi to dla kasy.

Peace ;]
 

Morgahard

" I'm what you call a demon..."
Weteran
Dołączył
15.9.2004
Posty
1186
Dla mnie bomba. Faktycznie i szczerzy nie wierze w realizacje podobnego pomysłu. Już tyle plotek szło Gothic remake, Gothic MMORPG, ktoś udawadniał pomysły na Gothic IV.

Jednak jeśli wypali to będzie extra. Lepsza grafika, nowe questy, nowe NPC może jakieś potwory. Obszary nowe jakieś nowe obozy.. kto wie. Drugi obóz orków by się przydał. Więcej expa by się nabijało i większy maksymalny lvl by był.

Ale to nie wyjdzie. Taka jest prawda- najprawdopodobniej
wink.gif
tongue.gif
 

Arsil

Member
Dołączył
27.1.2006
Posty
43
JooWood sie zagalopowuje... za dużo mówi za mało robi
smile.gif
. Ale miło by było pograć w ulepszonego Gothica bo naprawdę sporo błędów mnie denerwuje.

Jestem na tak jeżeli dodadzą nowe wątki i dokończenia fabularne, bornie, czary itp. No i niech zmienią grafikę na lepszą jak i animacje, mogą także dodać stworki jak i nowe miejsca.

Jestem na nie jeżeli mają zamiar za dużo zmienić albo zepsuć klimat gry, bo to źle wpłynie na całą serie.

Na koniec powiem, że i tak pewnie tego nie zrobią... najpierw gadają potem mówią, że nie. JooWood niech sie nie bawi klientami bo ich stracą na dobre.
 

ozi

Athlete
Weteran
Dołączył
29.8.2004
Posty
1047
Ahh. Jak ja dawno nie pisałem w tym dziale. Aż miło... ;P

Remake powiadasz, taa? No cóż, dla mnie extra! Zawsze uważałem pierwszą część Gothic'a za najlepszą i miło będzie znów do jego klimatów z różnymi, nowymi, innymi możliwościami, zadaniami itp. bla, bla, bla wrócić. No można powiedzieć tylko tyle, że pozostaje nam czekać i szperać w neci szukając kolejnych, pewnych informacji na ten temat :]

Peace!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom