Red Alert 2

Status
Zamknięty.

tom

New Member
Dołączył
25.12.2005
Posty
12
Czy ktoś z Was gra jeszcze w takie grywalne strategię jaką jest Red Alert 2?
Kiedy jeszcze ją miałem nie mogłem się oderwać!

Nie zobaczycie tutaj nowoczesnych efektów graficznych, ani ogromnego zróżnicowania jednostek.

Gra ma swoje lata, ale bym sobie w nią jeszcze kiedyś pograł, a wy???
 

<INOS>

Member
Dołączył
29.1.2005
Posty
457
Super giera!!! Kampania jest na najwyższym poziomie i multiplayer też. Z chęcią pogram z kimś przez neta:) pisać na priva! lub gg5307725
Moge udzielić też kilku wskazówek początkującym. Ta giera wymiata!!! Polecam też dodatek!!

Sory za krótkiego posta
 

Grom

Member
Dołączył
15.8.2005
Posty
30
Oh taaaak , pamiętam tą gre..........Super klimatyczna kampania a raczej 2 kampanie , a mianowicie mielismy do wyboru Rusków i Amerykamów . Ta gra jest super grywalna kazda strona konfliktu (Rosja , Ameryka) ma inne jednostki , budynki,maszyny bojowe z roznymi umiejetnosciami , np. zwykla piechota Ameryki potrafi sie okopac (po kliknieciu na jednostke bodajze PPM na zolnierza on okupuje sie za ala waly powodziowe) i wten sposob ma wieksza wytrzymalosc i leprza precyzje strzalu (rosjanie tego niepotrafia
rolleyes.gif
) , a natomiast zwykla piechota Rosjan ma slawne pepesze
smile.gif
.Ale zato Rosjanie maja jakies ludziki z antena na łbie co porazaja pradem innych
blink.gif
ale ta jednostka jest nawet skuteczna....... W pamieci utkwila mi jedna jednostka Rosjan....Crazy Ivan to byl taki łysol obwiazany dynamitami ;] a u Amerykanow zapamietalem jednostke Agent.....mogl sie on zamieniac w jakakolwiek jednostke przeciwnika.Podoba mi sie tez rozbudowanie bazy , mozna tworzyc mury , bunkry ajak w poblirzu sa jakies budynki mozna tam wlozyc paru chlopa -jest to strasznie skuteczne- . Noi oczywiscie zbieranie surowcow (jakies krysztalki... niepamietam za bardzo :/ ) Gra od strony graficznej nie jest rewelacyjna (ale zawodu strasznego niebedzie) becouse ta gra ma jusz pare lat...... Lecz po pewnym -długim- czasie zaczyna sie nudzic cuz ro0bimy caly czas to samo -no czasami sa jakies urozmaicenia- rozbuduj baze potem rozwal przeciwnika....Ale niekture misjie sa bardzo fajne np. obrona Pentagonu ;] ( Pamietam taka misji gdzie ruscy rozwalili statue wolnosci
tongue.gif
) . Ogolnie jest to fajna gra......
 

Sługa Kruka

Member
Dołączył
12.12.2005
Posty
261
Ja w tą grę nie grałem, ale sporo o niej czytałem (o wszystkich chyba częściach). Bardzo podoba mi się fabuła gry, gdzie Rosja jest głównym agresorem. Przecież gdyby tylko Rosja chciała to we współczesnych czasach zgniotłaby Europę (tak przynajmniej mi się wydaje
smile.gif
). Teraz będzie mały offtop: zna ktoś stronę, z której można ściągnąć pełną wersę którejś części?
 

Potak

Member
Dołączył
12.11.2004
Posty
781
Red był jedną z pierwszych strategii w jakie grałem. Szczerze mówiąc spodobała mi się ta giera. Dość jak na strategie fajnie wygląda, ma ten klimat ;] , i wkońcu Dwa największe mocarstwa militarne Rosja i Usa
tongue.gif
Armia
smile.gif
Własne wojo
smile.gif
Grałem tez w dodatek Yuri's Revange (siakoś tak
tongue.gif
) Obecnie ciupie w Renegade - Command and Conquer
biggrin.gif
Pozdro Alllllll
 

Kan

Member
Dołączył
5.1.2005
Posty
786
Niezła gierka, trzeba przyznać. Chociaż dla dzisiejszych graczy nie stanowi już niczego specjalnego. Ale ma to coś w sobie co rozróżnia ją spośród konkurencji (dawnej konkurencji). Gra miała momentami wstawione elementy czarnego humoru. Wystarczy spojrzeć na niektóre jednostki: Atomowa ciężarówka kamikaze, szalony Ivan, koleś z reaktorem atomowym na plecach mający za zadanie skazić pobliską ziemie, typiara od USA która wszystko wysadza w powietrze śmiejąc się przy tym histerycznie
tongue.gif
(nazw tych jednostek już nie pamiętam). Niezły był motyw jak jeden z dowódców amerykańskich (na filmiku) otwiera drzwi a tam stoi już jeden z Crazy Ivanów obwieszony dynamitem.
tongue.gif

Dziwi mnie tylko jeden fakt w grze. Zgraja jednostek piechoty miała większą siłe uderzenia niż inne zmechanizowane jednostki. Trochę dziwne ale szczegół.
Gra oferowała także spore zróżnicowanie w rozgrywce co stanowiło duży plus dla niej. Ogólnie gra spoko.
 
Dołączył
5.10.2005
Posty
264
Ja też lubiłem grać w RA2. Była i jest to jedna z moich ulubionych gier strategicznych. Nawet niedawnmo przyniosłem sobie i grałem w nią. Co do jednostek to najbardziej lubiałem Crazy Ivana i Chrono Legioniste. Poprosty wymiatali
smile.gif
. Kan masz racje, że dziwne jest to, że piechota jest niedużo gorsza od czołgów i itp. Nawet nie wiem czy G.I z trzema odznaczeniami nie rozwalił by czołga. Troche dziwne ale chyba możliwe. Dobra tak ogólnie to gra jest super.
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Kiedyś to była gra. Szkoda, że jej już nie mam. Nie jest może piękna, ale grywalność ma niesamowitą. Jak ją dostałem to też nie mogłem się oderwać tak mocno mnie wciągnęła. Podobał mi się jej klimat i filmiki, które w tamtych czasach i nawet teraz stoją na wysokim poziomie. Gra warta polecenia każdemu fanowi gier strategicznych bez dwóch zdań. Dla mnie jest to jedna z najlepszych strategii, w jakie grałem. Może kiedyś wydadzą ją jeszcze gdzieś. Wtedy to ją kupie na pewno.

Pozdrawiam fanów gry.
laugh.gif
 

Gucio

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
353
Red Alert 2 była pierwszą strategią, która mnie wciągnęła i którą naprawdę polubiłem. Moim skromnym zdaniem ta strategia jest lepsza od wielu współczesnych RTSów. Rozwala grywalnością i skirmishem. Polecam każdemu, chętnie też zagram na multi
smile.gif
Dodatek Yuri's Revenge był równie dobry, rozbudowywał gre o kolejną, ciekawą armię i dodatkowe jednostki do rusków i USA
tongue.gif


Pozdro!
cool.gif
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom