Pytanka

Status
Zamknięty.

luke22

Member
Dołączył
28.11.2008
Posty
124
Witam, ma takie pytania:
1. Czy ktoś może wie co właściwie znaczy liczba obrażeń broni? czy jest to przy zwykłym uderzeniu czy silnym, oraz jaki jest stosunek siły ciosów czyli np. silny cios jest 2x lepszy od zwykłego, a szybki 2x słabszy czy coś takiego? wiem może dziwne pytanie ale jestem poprostu ciekawy
2. Czy można kupić gdzieś niezużyty krush tarach oprócz halabardy irmaka? (dałem mu go i teraz troche żałuję, chyba że jak go pobije to będzie niezużyty)
 

Zomin

Member
Dołączył
20.4.2007
Posty
739
1. Są to raczej obrażenia zadawane przez zwykły cios(LPM). Co do tych dodatkowych obrażeń, trzeba po prostu się przypatrzeć, ilu krotnie więcej paska życia się zmniejsza, gdy używamy mocnego uderzenia, aniżeli przy tym normalnym..
2. O ile się nie mylę, wszystkie(większość?) Krush Tarach'y jest w dobrym stanie.. W przypadku pozostałych orkowych broni, problem jest większy.. Jedyny niezużyty Krush Varok znajduje się w zbrojowni w Monterze, pozostałych, "zdrowych" oręży nie znalazłem.
 

QbeK

New Member
Dołączył
4.2.2008
Posty
29
niezużyty krush varok jest również po pokaniu jednego z gladiatorów na arenie Cape Dun ;) 135 obrażeń, duży oręż (nie pamiętam czy DO I czy DO II ) jak na początek gry broń dobra ;)
 

luke22

Member
Dołączył
28.11.2008
Posty
124
Nie miałem problemów z poprzednimi orkowymi broniami, używałem krush varoka i krush morok, teraz używam krush agash.jakoś nie natknąłem sie na taracha, ale jak grałem pierwszy raz po stronie ludzi to wszystkie zdobyczne tarachy były zużyte, sprawdze jeszcze

EDIT:

Czy opłaca się walczyć kosturem? Aktualnie gram magiem ale używam tarczy paladyna (ochr. 30,30,35) i dł. miecza (95 obr.), czy jest jakiś kostur lepszy od tego zestawu? Jak patrzyłem najwyższe obrażenia kostura to 70, ale on nie daje żadnych premii, a te co dają, zadają mierne obrażenia, a ich bonusy nie są tego warte, więc pytam czy jest jakiś kostur np. ok. 50-60 obr. z dobrym bonusem czy po prostu nie warto walczyć tą bronią?
 

Pax

Member
Dołączył
24.7.2009
Posty
38
Może to co powiem rozśmieszy co poniektórych. Skuteczność ciosu bronią zalezy też chyba od dystansu jaki się ma do przeciwnika. No jasne, że sztyletem o krótkim ostrzu nie sięgnie się kogoś kto stoi od nas ze dwa metry (takie growe dwa metry) ale jak się ma długie ostrze to wydaje mi się, że skuteczność ciosu przy cięciu końcem ostrza jest większa niż gdy tniemy w jego połowie. Może to raczej wynika z tego w jakim momencie się cios wyprowadza. No jakoś program gry musi to sobie obliczyć i ująć z paska życia punktów.
 

maskota

New Member
Dołączył
29.7.2009
Posty
19
1. Co wybrać łuk czy kusze , szkole się do miecza i tarczy , mam 370 siły coś?
2. Co lepsze dwuręczna broń czy jednoręczna z tarczą , aktualnie mam wyuczone parowanie tarczą 1 i mistrz walki mieczem 3?
3. Gdzie znależć lepszy pancerz w nordmarze bo nie mam kasy , a chodzi mi o pancerz który ma przeciw strzałom , ciosom i ostrzom? Aktualnie mam średni pancerz buntownika i zadanie "przepędż orków z nordmaru".
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
1. Co wybrać łuk czy kusze , szkole się do miecza i tarczy , mam 370 siły coś?
2. Co lepsze dwuręczna broń czy jednoręczna z tarczą , aktualnie mam wyuczone parowanie tarczą 1 i mistrz walki mieczem 3?

1. Luk szybszy i masz do wyboru różne strzały (wybuchowe, ogniste itp.)
2. Wg. mnie lepsza jest broń jednoręczna z tarczą, ponieważ możesz blokować broń białą a także strzały/bełty a bronią dwuręczną nie masz takiej możliwości i jest dużo wolniejsza
 

luke22

Member
Dołączył
28.11.2008
Posty
124
1. Łuk szybszy ale przy mistrzu kusznictwa kusza jest dość szybka a zadaje o wiele większe obrażenia, najlepszy łuk zadaje tyle co dość słaba kusza, dodatkowo kusza wymaga siły więc kupisz sobie kusze bojową (190 obr.) mistrz kusznictwa i wymiatasz.
2. Ja lubie 2 miecze ale jeśli chodzi o te 2 rodzaje to zależy. Jeśli wolisz defensywny styl walki i dużą ochronę to miecz i tarczę, ale jeśli chcesz zobaczyć jak wrogowie padają jak ścięte zboże od uderzeń twego 2h oręża nie mogąc do ciebie podejść to lepsz jest broń 2h. Jest wtedy świetna rozwałka.
3. W g3 chyba jedyną zbroją do znalezienia jest szata adanosa więc będziesz musiał sobie pancerz kupić. Jeśli masz 100 rudy możesz kupić u Stejnara z klanu młota lekki pancerz nordmarczyka, ale nie wiem czy warto. Jak nie masz kasy to możesz zrobić trika z jensem i jego łukiem ale jak chcesz.
Powodzenia, mam nadzieje że pomogłem
 

luke22

Member
Dołączył
28.11.2008
Posty
124
Jest w chacie przy cape dun. Chodzi o jego łuk warty 5500 szt. złota. Jest sam więc można go pobić, odejść tak żeby zniknął z pola widzenia i wrócić a łuk mu się zrespi i możesz go z nowu zlać i tak w kółko. Możesz też jeśli masz umiejętność obalania (lub normalnie go zlać) załatwić Seruka (tego złodzieja) w cape dun on też ma ten łuk, a jeśli masz obalanie i odbiłeś cape dun to możesz walnąć wenzela, przy okazji możesz zdobyć tarcze paladyna do uzytku (3 tarcza w grze), lub sprzedać za też niezłą sumkę, nie opłaca się normalnie bić wenzela bo jest silniejszy a za łuk i miecz seruka i jensa masz więcej kasy
 

Bury_Zenek

Rycerz Wody
Dołączył
10.2.2009
Posty
856
kup gdzieś projekt miecza półtoraręcznego(90obrażeń) wykuj go (100obrażeń) i zaostrz (110obrażeń) składniki znajdziesz w okarze.
otwieraj też te 49skrzyń tam są dobre itemki ale musisz ich bardzo dużo otworzyć aby były dobre bo im więcej otworzyż tym są lepsze
 

filipfree1

New Member
Dołączył
21.8.2009
Posty
20
naucz się zdolności mistrz złodziejstwa uśpij irmaka i zabierz mu krush irmak. nie zużyty krush morok sprzeda ci potros z gothy
 

luke22

Member
Dołączył
28.11.2008
Posty
124
Możesz też wykuć miecz mistrzowski, projekt kupisz u kowala w ben sali, po zaostrzeniu ma 125 obrażeń. Zeby go wykuć musisz mieć kucie broni z rudy, sztabe rudy i 2 katany: jedna jest chyba w 14 albo 15 skrzyni, sprawdź sobie dokładnie, drugą dostaniesz od Angara jeśli wygrasz z nim na arenie w Mora Sul
 

luke22

Member
Dołączył
28.11.2008
Posty
124
Jak jesteś po stronie orków to rozwlalaj buntowników albo na odwrót, tak samo z koczownikami i asasynami, wypełniaj questy, otwieraj skrzynie, znajduj artefakty adanosa, można robić dużo rzeczy
 

maskota

New Member
Dołączył
29.7.2009
Posty
19
Czyli mógł bym teraz wyzwolić faring , silden i geldern?
Czy iść do nemory?
 

luke22

Member
Dołączył
28.11.2008
Posty
124
Najlepiej iść wszędzie i porobić questy a co do odbicia mógłbyś chyba że nie byłeś jeszcze na pustyni to sie wsztrzymaj bo może nie będziesz mógł się dogadać z orkami w Varancie jak odbijesz dużo miast
 

HoteK

Obywatel
Dołączył
24.8.2009
Posty
476
Witam, ma takie pytania:
1. Czy ktoś może wie co właściwie znaczy liczba obrażeń broni? czy jest to przy zwykłym uderzeniu czy silnym, oraz jaki jest stosunek siły ciosów czyli np. silny cios jest 2x lepszy od zwykłego, a szybki 2x słabszy czy coś takiego? wiem może dziwne pytanie ale jestem poprostu ciekawy
2. Czy można kupić gdzieś niezużyty krush tarach oprócz halabardy irmaka? (dałem mu go i teraz troche żałuję, chyba że jak go pobije to będzie niezużyty)


Ja do tego drugiego Krush Tarach jest prawie wszędzie a najbardziej spotkamy go u elitarnych orków

Czyli mógł bym teraz wyzwolić faring , silden i geldern?
Czy iść do nemory?
nonsens dobrze jest wyzwolić te miasta tak dla lepszego lv lecz dla bezpieczeństwa w Myrtanie zostaw Silden tak jest najlepiej
 

luke22

Member
Dołączył
28.11.2008
Posty
124
Wiem mam ich ponad 40 ale wszystkie zużyte. Mam umiejętność obalania i ogłuszam orków ale i tak mają zużyte choć ich nie używali, wszystkie bronie orkowe u mnie trzeba kupić albo znaleźć. Aktualnie używam krush irmaka i jestem bardzo zadowolony choć tarach lepiej wygląda ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom