Przyszłośc Sagi Gothic

Status
Zamknięty.

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Niedawno został potwierdzony fakt stworzenia dwóch dodatków do Arcania: Gothic 4. W jakiej formie zostaną wypuszczone - tego jeszcze nie wiemy. Arcania miała być katalizatorem, przystępnym dla każdego gracza produktem. Miała zatrzeć kwaśne miny fanów, którzy najpier rozczarowali się Gothiciem 3 pod zwględem sztywności w fabule a później porażką w postaci fdodatku czyli Zmierzchu bogów. No ale...od niedawna tworzona jest Edycja Rozrzerzona Gothic 3: Zmierzch Bogów, przez ludzi skupionych wokół studia Mad Vulture. Część z nich wcześniej pracowała przy Community Patchach. Więc są spore szanse, że uda im się zatrzeć nieprzyjemne wspomnienie związane z podstawką. Na polu Gothic 3 mamy już za sobą wiele patchy, poprawiających kilkaset błędów a także zupełnie nowy projekt - Community Story Project, rozwijający grę od wewnątrz na wszystkich płaszczyznach. Więc na jakiś czas mamy zapewnioną przyszłość serii. W następnym roku będziemy mieli okazję pograć w dodatki jak i modyfikacje. Czy są szanse, że rzeczywiście jeszcze całą saga będzie ciągnięta dalej? Czy wystarczy autorom pomysłów, żeby nas zaciekawić? Osobiście uważam, że jeszcze można wycisnąć z seriii na kolejną część. chociażby dodając nowe tereny na mapie. W ogóle czy jest sens? Dla nas, ludzi zajmujących się portalem - tak :D Przynajmniej serwis będzie istniał o te paręnaście miesięcy dłużej
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Seria Gothic istnieć będze tak długo, aż będzie na nią popyt. A po Arcanii widać, że takowy jest - i to nawet spory. Skoro deweloperzy potwierdzili już DLC, to można być na razie spokojnym o przyszłość marki. Ekspansja na inne płaszczyzny rynku, na pewno przyniosły zamierzony skutek, co dobrze rokuje na przyszłość. Mimo, że Arcania: Gothic 4 różni się znacząco, od tych częsci, które pokochałem, to i tak polubiłem tę grę. I z chęcią zagram w dodatki. Jeśli autorzy zaskoczą nas czymś ciekawym w nowych odsłonach Gothica, to będzie super. Obawiam się jednak, że będzie to już typowy skok na kasę, co by zarobić na graczach ile się da.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Uważam, że jest sens kontynuować serię. Jestem przekonany, że tak się właśnie stanie. Dlaczego? Ano, dlatego, że jest w tym projekcie wielki potencjał, który można wykorzystać. Inna sprawa, jak to zostanie zagospodarowane.
W obecnej chwili, wydaje się, iż lepiej ten potencjał eksploatują fani-moderzy, niż ich profesjonalni koledzy. Przyczyna jest prosta- ci pierwsi robią to dla fanu, z pasją i poświęceniem. Ci drudzy, dla kasy. Komercyjny sukces jest priorytetem i przysłania inne, równie ważne cele. Nie sądzę aby kontynuacja Arcani zbliżyła się bardziej do starego Gothica, wręcz przeciwnie. Po sukcesie jaki odnieśli teraz (ponoć) będą jeszcze bardziej iść w kierunku upraszczania rozgrywki.
Ja pokładam nadzieję w modach i maniakach oddających swój cenny czas, abyśmy mogli cieszyć się zupgradowanymi produktami.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Ja się śmieje, bo jeszcze pójdziemy w kierunku sagi FF :D
Gothic to marka znana i rozpoznawana w branży. Ciągle ma wzięcie co oznacza, ze szanse na kolejne produkty rosną wprost proporcjonalnie do liczby sprzedanych egzemplarzy. W perspektywie portalu, każdy fanowski dodatek czy oficjalne rozszerzenie jest informacją bardzo dobrą. Im więcej tym większa żywotność Gupa, a o to nam przecież chodzi.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom