Przycięcia Gry

Status
Zamknięty.

Troten

New Member
Dołączył
23.2.2011
Posty
64
Siemka, witajcie, czy jak tam kto woli - cześć! ^^
Tym razem mój problem polega na tym, że gra chodzi płynnie (całkowicie) na średnich detalach.. No, czasem ktoś napisze na GG, to już będzie się zacinało, dopóki od nowa gry nie włączę.
Ale do rzeczy, problem polega na tym, że po 10min płynnej gry Arcania zacina się na jakieś.. 10min.. W czasie, kiedy przechodziłem całą grę takie przycięcia występowały bardzo często i wszystko nabijało się do czasu gry.. Ogólnie problem ten zaczął występować po wydostaniu Gaawana z rąk orków.. Wcześniej tego nie było. Teraz rozpoczynam nową grę i nawet po rozmowie z Ivy (tej pierwszej) jest takie przycięcie.. No na prawdę - nie wiem o co chodzi...
W konfiguracji (tym pliku w folderze z grą) ustawione mam na 2 rdzenie i w ogóle.. To raczej nie za słaby sprzęt, ponieważ jak już mówiłem na średnich detalach gra leci bez ściny.

Pozdrawiam, czekam na odpowiedź.

Gra oryginalna, proszę o przeczytanie całego postu.

@edit
Wgrałem Hotfix 'a i patche.. Nie jestem pewien, czy ten auto-update (czy jak on się tam zwał) przypadkiem ich wcześniej już nie wgrał :p
 

manles11

New Member
Dołączył
22.2.2011
Posty
48
Nie jestem pewien, ale może Ci się przegrzewać karta, lub procek. ;)
 

Troten

New Member
Dołączył
23.2.2011
Posty
64
Tak - słyszałem o tym.
Cóż.. Nie byłbym tego taki pewien.. Wiesz może, jak to sprawdzić? Jeszcze nigdy czegoś takiego nie miałem (A mam pół szafki różnorakich gier, od jakiś Mario po właśnie Arcanię, czy BF: BC2, heh :p), więc potrzebne mi to nie było.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Wyłącz obciążające procesy działające w tle.

Zaktualizuj stery grafiki i Directa poprawkę z czerwca 2009 dograj

Podaj konfig kompa.
 

Troten

New Member
Dołączył
23.2.2011
Posty
64
Sterowniki dawno wgrane, zostały same procesy Windowsowe, mówiąc konfig masz namyśli parametry, ta?

@edit
Ew. jeszcze zobaczę z tym przegrzewaniem się, bo pewien nie jestem. Teraz za bardzo nie mam czasu na grę.
 

Troten

New Member
Dołączył
23.2.2011
Posty
64
3GB Ram
AMD Athlon X2 2.8GHz (podkręcany)
NVIDIA 8600GT (Z tego co pamiętam, karty graficznej teraz nie sprawdzałem)

To chyba jest to, co najważniejsze :p
Rewelacja to to nie jest, ale Arcania bez ściny chodzi (Średnie detale)
Teraz temperaturę sprawdzę, bo akurat mam czas.

5d3981f2cfe7a061.jpg

Tak to mniej więcej wygląda podczas tego przycięcia.. Czyli jednak przegrzane ^^ Dobra, a co zrobić, żeby się nie przegrzewało? Procesy mam włączone tylko Windowsowe & Gothic 'a.. No, i teraz przeglądarka :p

@edit
Proszę modka o złączenie postów. Zapomniałem o tamtym poście :unsure:
@edit2
Dzięki :)
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Sprawdź chłodzenie. Czy wszystkie wiatraczki ci chodzą sprawnie. Może być tak, że się zapaskudziły lub dokonują żywota.
 

Troten

New Member
Dołączył
23.2.2011
Posty
64
Hmm.. Raczej za stare jeszcze nie są, bo komputer ma dopiero (Lub aż) dwa lata :p Czyścić.. No z rok go nie czyściłem.. Cóż - pożyjemy zobaczymy :) Wieczorem postaram się go przeczyścić. Raport zdam jutro rano/dziś wieczorem.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Hmm.. Raczej za stare jeszcze nie są, bo komputer ma dopiero (Lub aż) dwa lata :p

Mhm..ma tylko dwa lata co znaczy, że przez te dwa lata był niezniszczalny i nie mogła pojawić się żadna usterka, no bo przecież jest nowy..no prawie nowy bo ma dwa lata.
Chłopie...myśl.

No z rok go nie czyściłem..

Najwyraźniej czas tam zajrzeć.
 

manles11

New Member
Dołączył
22.2.2011
Posty
48
Ja używam programu everest. Jak chcesz oczyścić, to możesz odkurzaczem przejechać przy wentylacji, ale ja co jakieś pół roku robię tak: http://techniczny.net/jak-wyczyscic-i-nasmarowac-wentylator-w-komputerze/. :)
link do everesta: http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/testowanie_i_diagnostyka/EVEREST_Ultimate_Edition.html
 

Troten

New Member
Dołączył
23.2.2011
Posty
64
Ja używam programu everest. Jak chcesz oczyścić, to możesz odkurzaczem przejechać przy wentylacji, ale ja co jakieś pół roku robię tak: http://techniczny.net/jak-wyczyscic-i-nasmarowac-wentylator-w-komputerze/. :)
link do everesta: http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/testowanie_i_diagnostyka/EVEREST_Ultimate_Edition.html
Ale rok temu go czyściłem :p
Spokojnie, to nie pierwszy raz, robiłem już to wiele razy. Jutro zdam wam raport.

@edit
Faktycznie, teraz zdaje mi się, że komputer lepiej chodzi :p
Jak tylko znowu pojawi się u mnie ochota na granie - zdam raport.
Dzięki :D
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Problem rozwiązany. Zamykam.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom