Procesory

Status
Zamknięty.

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4797
Nie dawno przed rozpoczęciem roku szkolnego komp mi sie z fajczył. Nowego dostanę dopiero pod choinke i ciągne na
złomie z komunii...
Ale chodzi mi oto, czy jak sobie wybiore kompa załuszmy 1.8 Ghz core 2 quad, albo 2.5 ghz core 2 duo to jakaś różnica?
nobo jak jest czterordzeniówka 1.0 to sie procek liczy razy 4 czy nie?
jedni moi kumple muwią, że tak, a drudzy że nie.
Prosze napisz ktoś jak to jest.
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Przede wszystkim procer Intel core duo znakomicie się podkręca, więc jeśli chcesz oszczędzać a znasz się na rzeczy ( mam na myśli komputery, ale skoro się pytasz o różnicę, to jednak się nie znasz :p ) kup procesor 1,8 GHz, który można podkręcić do ok. 2,4 GHz. Natomiast jeśli wolisz się nie bawić ze sprzętem kup droższego.
Prawdę powiedziawszy nie znam tych najnowszych procesorów ale sytuacja opisana przeze mnie jest prawdziwa w stosunku do tych starszych wersji procesorów Intel Core Duo.

Oba procesory różnią się rzecz jasna ceną, wydajnością i opłacalnością. Ale wybór należy do ciebie ;)
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4797
Dużo mi wyjaśniłeś, ale mam takie pytanie?
czy procki liczy sie razy ilość rdzeni?
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Razy ilość rdzeni? Nie rozumiem pytania.
Jeśli chodzi ci czy ilość rdzeni ma znaczenie to...oh yeah, ma wielkie znaczenie. O ile dobrze się orientuje na rynku są już dostępne 4 rdzeniowe procesory a niedługo będą i 8 rdzeniowe.
Jeśli chodzi ci natomiast czy nie lepiej wybrać starego Pentiuma 3,4 GHz a Core Duo 1,8 GHz, to zdecydowanie wybierz tego drugiego. Głównie dlatego że Core Duo to nowszy model procesorów, o wiele wydajniejszy, a pewnie nawet i tańszy.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4797
Zaluszmy masz cora 2 4 rdzenie, masz 1.0 Ghz. to przy grach które wymagają załuszmy 2.4 Ghz to Ghz liczą
sie razy 4 od każdego rdzenia??

Czyli.

1.0GHZ x 4RDZENIE = 4.0GHZ???
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Myślę, że tak, ale tutaj powinien się wypowiedzieć któś lepiej poinformowany. ;)
 

Rusel

New Member
Dołączył
3.8.2008
Posty
15
Nie można mnożyć szybkości procka razy ilość rdzeni. To jest tak że komputer wykorzystuje (teoretycznie) każdy rdzeń do innych zadań. Można na to patrzeć jak na 4 procesory. Nie umiem ci tego sensownie wytłumaczyć. Radzę kupić czterordzeniowego ponieważ jeśli będziesz miał Viste to ona wykorzysta dobrze ten procesor i na pewno więcej wyciągniesz mocy z słabszej (liczbowo) czterordzeniówki niż z mocniejszej (liczbowo) dwórdzeniówki. No i pozatym trzeba iść do przodu a nie się zatrzymywać w miejscu.
 

raflas

New Member
Dołączył
28.9.2008
Posty
25
Na dzień dzisiejszy nie warto inwestować w procesory 4 rdzeniowe, praktycznie żadna gra nie wykorzysta Ci tych rdzeni, tylko profesjonalne programy są w stanie je wykorzystać. W przyszłości to się pewnie zmieni, ale dzisiejsze 4 rdzeniówki w przyszłości będą szajsem ;] Ja bym brał jak najmocniejszą dwu-rdzeniówke i ją jeszcze podkręcił :D Pozdrawiam, raflas.
 

raflas

New Member
Dołączył
28.9.2008
Posty
25
Ja jestem takiego zdania, jeśli sam nie złożysz komputera, to nie masz pewności co tam w środku jest. Osobiście bym wolał sam składać ze starszymi, ale firmowymi podzespołami, bo jakoś nie jestem za płytami MSI i zasilacz pewnie pierwszy lepszy. Karta graficzna jest słaba, dopłacając 30zł na allegro można mieć lepszego radka HD3870 512MB DDR3, do taniej konfiguracji lepiej kupić 350w zasilacz lepszej marki (nie wiem jaki tu jest w sumie, ale przeczuwam, że cudo to to nie jest ;]) Bądź co bądź zasilacz to najważniejsza część w komputerze. Procesor nie jest chyba zły, mam małe znajomości co to procków AMD, nie wiem jak tu z podkręcaniem. Nie kupił bym tego komputera, nie ryzykował bym ;) ale to tylko moja opinia. Pozdrawiam, raflas.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4797
Raflas mam do ciebie prośbe, mógłbyś znaleźć na allegro jakiś komputer tak do 1600zł.
Który wg ciebie jest spox??
 

raflas

New Member
Dołączył
28.9.2008
Posty
25
http://allegro.pl/item453134225_graficzny_...0gb_hd4850.html

Jak bym miał pieniądze to bym nawet teraz tego kupił :] Za te pieniądze to nic lepszego się nie wyrwie, nawet gorsze od tego stoją dużo drożej. Skoro podałeś pułap cenowy do 1600zł to możesz sprzedać te 2gb ramu(bo są w kościach po 1gb, a widzę że na płycie głównej są tylko dwa sloty) i kupić dwie kości po 2gb. Jeśli potrzebujesz dużego dysku twardego to spokojnie można drugi dokupić albo sprzedać tego i kupić jeden z większa pojemnością. Zasilacz nie wiem jakiej jest firmy, ale za tą cenę to można sprzedać ten który jest i kupić lepszy markowy, chyba że ten będzie dostatecznie dobry :) Procesor wręcz idealny do podkręcania, a karta graficzna to cud malina, najlepsza ze średniego pułapu cenowego, a w crossfire biją najdroższe modele ATI i nVidii i są tańsze od nich. Po takich wymiankach komputerek powinien Ci stykać (przynajmniej mi by bardzo odpowiadał) :)
Pozdrawiam, raflas.
 

Najemnik@

Member
Dołączył
16.7.2008
Posty
531
Quady nie sa do gier, i jak juz wybierasz procek to najlepiej E2140-E2160 bo mozna podkrecic nawet do 2,6ghz jeden rdzen i cenowo niskie.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4797
A co sądzicie o kartach graficznych GeForce 9600GT ????
 

zaitsev

Member
Dołączył
22.10.2004
Posty
233
Jesli chodzi o procesory to warto na wstepie powiedziec o tym ze jezeli masz zamiar kupic procesor 4rdzeniowy to obowiazkowo musisz uzywac Visty, poniewaz WinXP obsluguje maxymalnie 2rdzenie procesora wiec wyciagniesz na xp tylko 50% mozliwosci. Nie bede doradzal konkretnego procka bo teraz mamy zbyt duzy rynek, a ty nie sprecyzowales jakie masz wymagania.
Co do tej karty graficznej to pograsz se na niej w najblizesze nowosci ale jak to bywa za 2 lata zeby grac w nowosci musisz kupic nowa :)
 

Karpielek

VIP
VIP
Dołączył
7.5.2008
Posty
1208
Jestem zwolennikiem AMD Athlon :D W przeciwieństwie do Intelów są szybsze i tańsze do kupna. Aktualnie posiadam właśnie Athlon X2 Dual 5400(2.81GHz) i jestem zadowolony. Do gier i tak jest potrzebny jeden rdzeń.
CYTAT
A co sądzicie o kartach graficznych GeForce 9600GT ????

Tydzień temu wymieniałem części i właśnie ta karta znalazła się na mojej liście. Już wysoka półka. 512MB DDR3/256bit . Porządne chłodzenia Zalmana
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom