Problemy Z C++

Status
Zamknięty.

ryaan

Member
Dołączył
6.8.2010
Posty
96
Witam! Ostatnimi czasu postanowiłem zgłębić tajniki pisania w C++. Tak więc ściągnąłem kompilator Dev-C++ i z początku chciałem napisać tzw. Hello world! Jednak problem jest w tym, że nie działał. Postanowiłem, że zassam jakiś kod z neta. Zassałem, wrzuciłem do kompilatora, i nadal to samo. Kompiluję się, jednak nie chcę działać.

Wrzucam kod:
Kod:
#include<iostream.h>
#include<stdlib.h>
main()
{

const size=20;

int tab[size];

randomize;

for (int i=0;i<size;i++)
	  {tab[i]=random(200);
	  }

for (i=0;i<size;i++)
	  {cout<<tab[i]<<" ";
	  }

int pom;

for (i=size;i>0;i--)
	  {
	  for (int j=1;j<i;j++)
		 {
		  if (tab[j-1]<tab[j])
			 {
			  pom=tab[j-1];
			  tab[j-1]=tab[j];
			  tab[j]=pom;
			 }
		 }
	  }

cout<<endl;
cout<<endl;

for (i=0;i<size;i++)
	  {cout<<tab[i]<<" ";
	  }
}










//algorytm sciagniety ze strony http://PlayCOM.w.interia.pl
 

Arcane

Czarująca Anomalia
Weteran
Redakcja
Dołączył
11.11.2003
Posty
1613
Moze i nie rozumiem C++, ale znam troche ActionScript2 i JavaScript (ECMA script). Twoj kod wyglada w porzadku, tylko nie rozumiem co ty on niego chcesz? Zrobiles Array i mase for loop'ow. Dlaczego? Taka funkcja nic ci nie da jesli nie myle, a po prostu robi wiliczenie i sprawdzenia. Sprobuj cos prostszego, z sensem. Ten kod oddzielnie na nic sie nie przyda. A jesli bedzie czescia czegos wiekszego - jak najbardziej!

Sprobuj tego:
Kod:
#include <iostream>
using namespace std;
void main()
{
  cout << "Hello World!" << endl;   cout << "Welcome to C++ Programming" << endl; }
albo to:
Kod:
#include <iostream>
#include <stdlib>

using namespace std;

int main()
{
  cout << "Hello, World\n";

 return 0;
}
 

ryaan

Member
Dołączył
6.8.2010
Posty
96
Również nie działa :/ Klikam na kompiluj i uruchom i to tyle :/ Po prostu, kończy się kompilować i nic się nie dzieje :/ Może ten program co ja mam jest do d*py?
 

Arcane

Czarująca Anomalia
Weteran
Redakcja
Dołączył
11.11.2003
Posty
1613
Moze, poszukaj czegos drugiego. Kody, ktore rozmiescilem byly z forumow i blogow dla programistow, tak wiec mysle, ze z tym wszystko ok.
 

ryaan

Member
Dołączył
6.8.2010
Posty
96
Nie wyskakuje żaden błąd. Po prostu, klikam na kompiluj i uruchom, kompiluje się, ale nic się nie dzieje ;/ A jaki program byście polecali??
 

Pandrodor

Member
Dołączył
12.10.2007
Posty
437
Na końcu
Kod:
system("PAUSE");
może co? :D

Bez tego program kończy się i wyłącza, a powyższe polecenie działa jak getch();, czyli czeka na wciśnięcie klawiatury (to drugie czasem nie działa znowuż).

I gdzie nazwa typu przed main()? (W Devie jest to int)

Ogólnie polecam kurs jakiś dobry c++. Była taka fajna strona z jednym w downloadzie, ale ostatnio szukałem i już nie istnieje. Jak coś - mogę ci przesłać, tylko napisz.

A jeszcze lepiej nadaje się Symfonia C++ do nauki - ja na allegro zdobyłam za 100zł wraz z Pasją - takim zaawansowanym rozwinięciem tematu (przyda mi się w przyszłości).

A po trzecie - polecam 4programmers.net, a nie GUP gdzie mało kto zna c++, a co dopiero się chce komu kod analizować :D

Czółko.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom