Problem Z G3

Status
Zamknięty.

XTC

New Member
Dołączył
15.9.2007
Posty
6
Witam!

Otóż mam pewien problem. Dokupiłem ram i mam go teraz 1gb, poza tym mój sprzęt to:
procek - AMD Sempron 2300
karta graficzna - GeForce FX 5500

Zainstalowałem G3, odpalam i... niestety, tnie. Minimalne wymagania mój komputer spełnia, więc nie rozumiem... I tu pojawia się moje pytanie: słyszałem, że po odpowiedniej edycji jakiegoś pliku .ini, G3 będzie chodził płynnie. Mówię od razu - użyłem opcji szukaj, acz nie znalazłem konkretniejszego postu z konkretniejszą instrukcją na temat ów pliku. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam!
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Proponuje programik GameXP, oraz zlikwidowanie syfu z kompa ;p Na 512 na low przycina tylko w miastach jeśli masz porządek na dysku. A Ty z tego co widze masz 1 GB ramu.
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
Jedno zasadnicze pytanie: tnie Ci się tylko trochę? Przy włączeniu gry, teleporcie i zmianie krajobrazu bardziej? Czy może cały czas tak, że ruch wykonuje co 10 s?

Ja mam 1GB RAMu i przycinanie nie jest dla mnie na ustawieniach średnich żadną niespodzianką. Znajomy ma 2GB poza tym dużo lepszą resztę sprzętu a mu przycina czasem na ustawieniach najwyższych. Nie dziw się więc, że tnie, bo gra ogólnie nie jest prawidłowo skończona przez twórców i sprzęt trzeba mieć na prawdę super żeby w ogóle się nie zacinało.
 

XTC

New Member
Dołączył
15.9.2007
Posty
6
Tym twórcom trzeba pociągnąć z bani i się skończy xD.

Przycina mi tylko trochę... w niektórych momentach prawie w ogóle, a w niektórych - tragedia. Nie da się tak grać, później przed oczami mam widno, jakbym wracał z koncertu Boba Marleya (czytaj wszyscy zjarani, Marley śpiewa), czy jak mu tam było. Ale hmm być może to jest spowodowane tym, że jeszcze nie miałem okazji zrobić defragmentacji dysku (czytaj kompletny brak czasu...). Dzisiaj chybe się skusze, zobaczymy czy coś da i ten programik GameXP ewentualnie instalne i zobaczymy...

Pozdrawiam!
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8225
Niestety kod gry został tak stworzony, że czasami klęka na dobrym sprzęcie
smile.gif Niestety za wiele poradzić nie można oprócz kilku bajerów

CYTAT
CYTAT
Dobra przejdzmy do konkretow
- po 1 zrobilem formata calego dysku (nie instalowalem zadnych zbednych programow ani gier)
- po 2 zainstalowalem program CachemanXP, ktory jest wrecz przecudowny Dzieki niemu posiadam 680-690mb wolnej pamieci fizycznej majac maxymalnie 768
- po trzecie dokonalem drobnych zmian w biosie ale to raczej malo istotne P.S.Dla unikniecia wystepowania bledu "Where is guru" radze zmniejszyc maxymalnie szybkosc pamieci( ja mam ustawione 266 przy maxymalnym 400) Pomaga w 100%
- po czwarte ustawilem bariere wykozystynia pamieci fizycznej z 80% na 90% co tez znacznie polepszylo jakosc gry. Aby tego dokonac wpisujemy w oknie uruchom "regedit" (otoworzy sie ramka) dalej postepujemy wedlug schematu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management a nastepnie dokonujemy edycji pliku "NonPagedPoolSize" w nastepujacy sposob ilosc ramu jaka posiadamy mnozymy x 90% a wynik dodatkowo x 1024. Liczbe ktora powstanie wprowadzamy w puste miejsce oraz zaznaczamy system dziesietny.
- po piate radze dokonac edycji ilosci pamieci wirtualnej.(jak tego dokonac chyba nie musze opisywac ) Powinna byc 2,5 raza wieksza niz ilosc posiadanego ramu i najlepiej ustawic ja na partycji 1 lub ostatniej gdyz to na nich dysk ma najwieksza szybkosc.
- no i na koniec nalezy dokonac drobnej modyfikacji a tak naprawde podmiany kilku plikow w katalogu G3 Mozna je pobrac z tego linkahttp://rapidshare.com/files/2569454/Gothic_3.rar.html (dolaczona instrukcja )
To co wam jeszcze tylko pozostanie to dokonac zmian w opcjach graficznych gry na takie jakie wam beda najbardziej odpowiadaly A no i zmiany ktorych dokonywalem byly wprowadzane na orginalnej polskiej wrscji Gothica.



Plus program Game XP
plus zmieniony plik ini
plus najnowsze stery do karty graf, płyty głównej
+szczęście pozwolą coś zmienić w płynności gry
 

XTC

New Member
Dołączył
15.9.2007
Posty
6
Dzięki Veed. To co mi tu przedstawiłeś naprawdę bardzo mi pomogło, i chodź grafika przypomina mi tą z jedynki to gra chodzi płynnie [w miastach lekko zacina].

Pozdrawiam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom