Problem Z Dx11

Emilson

New Member
Dołączył
10.4.2019
Posty
11
Jeśli mógłby mi ktoś odpowiedzieć.. Mam problem, gdyż mam zainstalowane DX11 i jest klapa bo mi wyświetla sie WARNING (wiernie cytując): Your Gothic- Executable does not match the checksum for this Version of GD3D11! This DLL only works for gothic 1- version 1.08k_mod of the System-Pack.(Ende) Tak czy inaczej jak gra mi sie crashuje po wczytaniu save'a lub (rzadziej) po zapisie gry mam na pasku z góry po zrobieniu CTRL ALT DEL napisane Gothic 1.08k. Błagam o pomoc bo gra crashuje sie np za piątym razem wczytania "sejwu". Z góry dziena!
 

Emilson

New Member
Dołączył
10.4.2019
Posty
11
  https://www.youtube.com/watch?v=put8Ys4tq6Y- stąd pobierałem. Jak coś pobrałem tylko 1 player kita, i nie wiem jak sprawdzić wersje. Oprócz DX11 mam to co na tym filmie + normalmapy. Przesyłam zdjęcia plików gry.
PS: Jak coś to mam  kopie gothica tylko z player kitem to jakbyś mogl mi powiedzieć jak to ewentualnie zainstalowac albo naprawić to zmodowane.
PS2: Sorry za ten drugi Post Scriptum, ale na filmie gość TAKŻE ma to. Tyle, że mówi 'Bla bla bla, ignore it' W skrócie ma to w dupie :/ Tak czy inaczej ja nie chce mieć crash'a. Da się to naprawić czy muszę
po prostu grać w Returninga a nie w Mroczne Tajemnice :D 
 

Attachments

  • GD3D11 folder.png
    GD3D11 folder.png
    305,2 KB · Wyświetleń: 4
  • Screen.png
    Screen.png
    18,6 KB · Wyświetleń: 3
  • Screen 'System'.png
    Screen 'System'.png
    520,7 KB · Wyświetleń: 5
  • 'Data' Folder.png
    'Data' Folder.png
    347,7 KB · Wyświetleń: 3

Emilson

New Member
Dołączył
10.4.2019
Posty
11
Dzięki za odpowiedź ! Zaraz przetestuje! Tylko sejwy skopiuje! :D Tylko teraz znaleźć te sejwy z mrocznych tajemnic :D
 

Emilson

New Member
Dołączył
10.4.2019
Posty
11
A te inne modyfikacje typu textury też mogę?? Czy nie za bardzo. I jak coś to działa mi ten mod tylko jest ten komunikat o tym, że gra się będzie crashować. Tak w ramach ścisłości
 

Emilson

New Member
Dołączył
10.4.2019
Posty
11
Stary, czyli problemem były wersje! Ten mod jest 120398129038298x lepszy niż ten z filmu! DZIĘKI STARY ZA TO!
Tak czy inaczej dalej proszę o odpowiedź na pytanko, czy mogę instalować te tekstury i 4gb ram
Czy to się wogóle opłaca? 
PS: Jeszcze raz piękne dzięki
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Oczywiście że możesz. Chociaż osobiście nigdy nie używam tego 4gb patcha
 

Emilson

New Member
Dołączył
10.4.2019
Posty
11
Spoko. Temat do zamknięcia. Jakbym umiał dałbym +rep ale musi ci wystarczyć moja wdzięczność :) 
 

Emilson

New Member
Dołączył
10.4.2019
Posty
11
Okej mam pewien problem. Otóż nie wiem skąd mam jakąś ciulową teksture, która mi jest wogole nie potrzebna. Jak to naprawić?
Przesyłam screeeny tego gowna.
 

Attachments

  • drugie cos.png
    drugie cos.png
    1019,2 KB · Wyświetleń: 17
  • cos.png
    cos.png
    1,1 MB · Wyświetleń: 17

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
To jest chyba tekstura mokrej powierzchni. Norma jak pada deszcz.
 

Emilson

New Member
Dołączył
10.4.2019
Posty
11
A jak nie pada to też mam. To wina pliku ReShade SweetFX, fajne to jest z tymi światłami i wogóle ale ten zamek. Jeszcze te tekstury się OBRACAJĄ i już w ogóle nwm czy to był zabieg zamierzony bo nie wydaje mi sie.
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Tekstura wody czyli efekt mokrej nawierzchni zostaje jeszcze przez jakiś czas po opadach deszczu. Co do SweetFX to nie pomogę bo go nie używam.
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Nie wiem. Używasz różnych modów, które może zmieniają pewne modele, tekstury co przekłada się na niekompatybilność. Możliwe że to zwyczajnie błąd DX11.
 

Emilson

New Member
Dołączył
10.4.2019
Posty
11
To już sam nie wiem. Fajne są te texturepacki itd mam Satti Texturepack i Normalmap Satti.
PS: A ty jakie polecasz? Cokolwiek oprócz DX11?
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Nie  gram w mody do Gothica a texturpacki używałem 5 lat temu :p Jedynie do G2 mogę polecić Vurt's Gothic II Graphics Overhaul, który też ma swoje wady.
Jak się nie mylę to normalmap nie są potrzebne bo teselacja jest wyłączona (chyba).
 
 

waaldii

New Member
Dołączył
2.6.2019
Posty
2
Witam. Mam problem z Gothic 1 po instalacji modów technicznych i graficznych w tym DX11.
Cały proces instalacji wykonałem według zaleceń. Niestety po uruchomieniu gry wyskakuje błąd:
"Your GPU mobile intel® 4 series express chipset family does not support Direct3d 11, so it can't run gd3d11!"
Próbowałem już wszystkiego, dxdiag wyświetla że używam DirectX 11 a sterownik karty mam aktualny (2012 bo nowszego nie ma)
Czy moja karta jest za stara (za słaba) żeby odpalić grę z nowymi teksturami graficznymi?
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Ten komunikat oznacza, że twoja karta nie obsługuje DX11. Czy masz w laptopie inną kartę graficzną?
 
Do góry Bottom