Problem Z Arcanią(Z Npc I Głównym Bohaterem

Status
Zamknięty.

Zales2021

New Member
Dołączył
11.12.2011
Posty
10
Witam jestem nowy na forum i mam problem z Gothic 4 Arcanią, a polega on na tym że wszyscy na ekranie stoją jak wróble czyli jak literka T.Proszę o szybkie odpowiedzi bo chciałbym wreszcie pograć w Gothica .A oczywiśćie to pełna wersja gry kupiona w Empiku.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
A zainstalowałeś łatki do Arcanii dobry człowieku? Zaktualizowałeś sterowniki do Karty Graficznej?


Patch do Arcanii
 

Zales2021

New Member
Dołączył
11.12.2011
Posty
10
Karta graficzna ATI Radeon DDR3
Procesor: AMD Sempron 3000+ 1,79ghz
1gb ramu
32 bit XP
Na takim kompie Gothic 4 działa mi poza wioską 20 fps, a w wiosce 16-19 fps w miastach mam 15 fps
a i gram na ustawieniach niskich tylko widzenie dalekiego obszaru mam na połowie!
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
procesor i ram do wyrzucenia, tj. do wymiany zeby jakos sensownie ci chodzil gothic 4
karta graficzna pewnie tez ,ale tkiej jak ati radeon ddr3 to nei znam
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
True twój komp nie spełnia wymagań gry.

Minimalne wymagania:


* System Operacyjny: Microsoft® Windows® XP / Vista / Windows 7
* Procesor: Intel Core 2 Duo @ 2.8 GHz / AMD Athlon II x2 @ 2.8 GHz
* Pamięć: 2 GB RAM
* Karta Graficzna: GeForce 8800 GTX
* DirectX®: DirectX 9.0c lub nowszy
* Miejsce na dysku: 9 GB HDD
* Dźwięk: karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 8.1
 

Zales2021

New Member
Dołączył
11.12.2011
Posty
10
a sory to jest Ati Radeon HD 4670 a czasami mi chodzi po 25 fps ale da się grać tylko to mnie wkurza
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Na jakim systemie pracujesz?
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Skoro jakimś cudem mu chodzi to można pokombinować.

http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/radeon_xp-32.aspx
Zainstaluj te stery


Spróbuj uruchomić grę z programem Game booster
 

sir_RobeN

Bossu Kokssu
VIP
Dołączył
17.5.2010
Posty
175
Nie może. Niestety to właśnie wina procesora i tego nie przeskoczy. Problem był opisywany już wcześniej.
Pojawia się on albo na procesorach niespełniających wymagań albo w komputerach, gdzie ktoś wyłączył np. 1-3 rdzenie procesora wielordzeniowego.
W tym wypadku Sempron nie spełnia wymagań sprzętowo/technologicznie i tego się nie przeskoczy.
 

Troten

New Member
Dołączył
23.2.2011
Posty
64
A weź podaj nam jeszcze zasilacz, może ujdzie ten procesor podkręcić do chociaż 2.2GHz, już modele powinny się lepiej wczytywać. Ogólnie ArcaniA jest strasznie słabo zoptymalizowana, co dowodzi o słabych programistach Spellbound.;)

PS. POWRACAM! :p
 

sir_RobeN

Bossu Kokssu
VIP
Dołączył
17.5.2010
Posty
175
To nie chodzi o prędkość... Tu chodzi o technologiczne rozwiązania zastosowane w rdzeniu procesora.
Sempron technologicznie nie spełnia wymagań - nawet gdyby miał 1Thz, to i tak efekt byłby identyczny.
 

Troten

New Member
Dołączył
23.2.2011
Posty
64
Szczerze? Myślę, że brak animacji dla modeli (czyli właśnie to co według mnie się dzieje) jest spowodowane albo źle zainstalowaną grą, albo prędkością procesora, a rdzeni bym do tego nie mieszał.
 

sir_RobeN

Bossu Kokssu
VIP
Dołączył
17.5.2010
Posty
175
Problem pozycji T ma 2 przyczyny:

1. Wyłączone rdzenie przy procesorach 2+ rdzeniowych
2. Procesor niespełniający wymagań technologicznych

http://www.cdprojekt.pl/support/article/3063/5479/Nieprawdilowo_wyswietlane_modele_postaci_-_brak_synchronizacji_ciala_rozlozone_ramiona

W tym wypadku zastosowanie ma punkt nr 2

Możemy się spierać... do niczego to raczej nie doprowadzi.
Podobną sytuację można było obserwować przy Wiedźminie 1 uruchamianym na pewnych procesorach poniżej minimum - gra niby działała ale wszystkie postacie lewitowały w pozycji T.

Przy Arcanii w testach wyszło dodatkowo, że wyłączenie 1 lub więcej rdzeni procesorów wielordzeniowych również może powodować takie objawy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom