Problem Techniczny Gothic Vs Windows 7

Status
Zamknięty.

NarodowyNR

New Member
Dołączył
7.3.2012
Posty
3
Witam mam taki problem, od dawna gram w Gothica, ale po 2 letniej przerwie chciałem sobie ponownie w go zagrać. Jednakże pojawił się problem. Po zainstalowaniu Gothica 1 poczułem że coś jest nie tak kiedy nie było widać filmów. Jednakże myślałem że to jakieś błędy i zignorowałem to. Odpaliłem grę. Po odpaleniu po rozmowie z Diego i przejściu obok Opuszczonej Kopalni komputer mi się zawiesił. Po ponownym uruchomieniu dalej tak samo. Kombinowałem trochę i po obserwacji doszedłem do wniosku że miało to coś wspólnego z wczytywaniem tekstur.Poczytałem trochę w internecie i wszędzie była mowa o tym że to przez Windowsa 7, którego mam zainstalowanego. Ok, w takim razie zrobiłem sobie dodatkowy dysk z tylko Gothickiem zainstalowanym - ok, trochę pomogło, lecz nie na długo. Po 2 godzinach około grania znowu to samo, wieszanie się co 10-15 minut, były też takie momenty kiedy była jakaś awaria tekstur i zamiast wyświetlić tekstury pojawiała się jednokolorowa płaszczyzna na np. zbroi(po 5-10 sekundach od zauważenia tego standardowo się wieszał). Ale ostatecznie jakoś udało mi się przejść tą grę , lecz ostatnie godziny z grą to było totalne piekło, wieszanie się nawet po 3 krokach... ale jednak coś tam się dało grać. Po przejściu G1 odinstalowałem go i zainstalowałem G2+ NK, myślałem ze skoro gra nowsza nie będzie tak źle, jednak się przeliczyłem... było znacznie gorzej. Gra potrafi się wieszać co 5-10 minut. Rzadziej ale też pojawiają się awarię tekstur. No i nie wytrzymałem i stąd moje pytanie, jak to naprawić. Próbowałem sposób Rosjan na odkręcenie tego, ale nic to nie daje, wręcz powoduje że gra nie da się włączać. Na Windows 7 i Windows XP gra działa tak samo, jest włączony tryb zgodności, tryb administratora itd. Próbowałem też zmniejszać rozdzielczość i takie tam i nic nie dawało.

Moja karta graficzna:
ATI Radeon HD 4600 Series
Reszta sprzętnu jest na poziomie powyższej karty więc na pewno przekracza minimalne wymagania gry.

Proszę o pomoc!

ps.Gothic 1/2/NK są oryginalne.
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Najnowsze stery są ?
- karta graficzna
-karta muzyczna ? (tak, problemy z grafiką w Gothicu mogą być przez kartę muzyczną wywoływane)
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
Miałem ten sam problem z G2 ostatnio, poszperałem tutaj na forum znalazłem, a zrobiłem nawet trochę ponad to.

-> Zaktualizowałem stery od grafiki
-> ustawiłem odpalaj jako administrator
-> Odpal Zgodnie z System windows XP. Jest jeszcze zgodność z windowsem XP, w sumie nie wiem czym się różnią te dwie opcje, ale ja wybrałem te pierwszą i...


Hula. Przynajmniej się nie wieszało, a gre mam ustaloną na full detale.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Zobacz czy w rozdzielczości 800x600 też tak się będzie robić.
 

NarodowyNR

New Member
Dołączył
7.3.2012
Posty
3
Najnowsze stery są ?
tak

- karta graficzna
ATI Radeon HD 4600 Series (są stery najnowsze)


-karta muzyczna ? (tak, problemy z grafiką w Gothicu mogą być przez kartę muzyczną wywoływane)
Sound Blaster Audigy(są stery najnowsze)

Hula. Przynajmniej się nie wieszało, a gre mam ustaloną na full detale.
Próbowałem twojej metody -> powiesiło mi się po 20 sekundach przy rozmowie

Zobacz czy w rozdzielczości 800x600 też tak się będzie robić.
W każdej rozdzielczości się wiesza
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
W ostateczności możesz stworzyć drugą partycję systemową (w ramach tej pierwszej np., w zależności od jej rozmiaru) i zainstalować na niej Win XP. Opalać będziesz bootmanager odpowiedni system, gdy będziesz chciał pograć w starsze Gothici.
Partycjami możesz zarządzać z poziomu windy na przykład używając programu EASEUS Partition Master Home Edition lub wielu innych dostępnych narzędzi.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Windows 7 posiada wbudowane narzędzie do zarządzania partycjami, jest bardzo wygodne i stabilnie działa. Poszukaj w panelu sterowania zarządzenie systemem a potem narzędzia administracyjne i tam gdzieś będzie menedżer dysków. Albo po prostu w polu Uruchom wpisz diskmgmt.msc i naciśnij enter.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Jeżeli się wiesza również na Xp, to jest to w takim razie wina sprzętu, nie ma innego wyjścia. Zrób test pamięci, może jest uszkodzona, 3DMarka06 i pokaż wynik.
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Dyskusja wyczerpana.Temat został z tego powodu zamknięty. Jeśli chcesz tu pisać, poproś moderatora o otwarcie tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom