Problem Hp 5150

Status
Zamknięty.

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Posiadam drukarkę HP deskjet 5150, nigdy nie było z nią problemów, aż do teraz. Otóż sprawa polega na tym że gdy chcę wydrukować jakiś plik bez obramowania, drukarka szaleje. Na moim kompie zamiast drukować na czarno (docelowy obraz jest czarno biały) drukuje go na zielono, gdy podłącze ją pod laptopa drukuje na żółto, nawet nie podłączałem do starej stacjonarki robiącej za serwer w domu bo mógłbym nie znieść tego koloru który z niej wyleci.
Najdziwniejsze jest też to że gdy wyłączę opcję drukowania bez obramowania to jest wszystko idealnie, obraz jest drukowany na czarno tak jak widać na monitorze.
Cały myk polega na tym że obraz musi być wydrukowany bez obramowania, z obramowaniem nie wchodzi w grę bo mi popsuje koncepcje końcowego efektu ; ) (dla zainteresowanych homokaasu.org/rasterbator/ ).

Jeśli to w czymś pomoże to mam Winde 7, sterowniki ściągnięte ze strony HP.


Ktoś miał z tym styczność?
.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Próbowałeś na nowo zainstalować drukarkę i zrobić kalibrację?
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Zasadniczo nie, ale biorąc pod uwagę że na 3 kompach z różnymi systemami występuje ten sam błąd, mało prawdopodobne by to pomogło.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Nie wygląda mi to na problem techniczny tylko systemowy :)

lub najzwyczajniej drukarka ci się rozpierd***
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Teraz to już jest problem psychologiczny, bo na głowę przy niej dostaje.
Bardzo możliwe że się rozklekotała, ale w takim razie dlaczego bez obramowania drukuje normalnie?

Sprawdzę tą kalibracje, co mi szkodzi w sumie.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Nie zaszkodzi sprawdzić.

Skalibruj pojemniki z tuszem i usuń drukare i dodaj na nowo z zainstalowanym softem.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Mam super ekstra pomysł.

Wydrukuj to sobie z obramowaniem, a potem nożyczkami - obetnij obramowanie. Ot co!
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Macie obozowe działy, macie dział 'Przywitaj się' i 'Hobby' do takich postów jak Romka wyżej. W tematach z problemami takie głupie odpowiedzi będą nagradzane Ostrzeżeniami.

Feo, używaj opcji Raportuj :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom