Poznawanie Osób W Sieci?

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Sympatia_pl_logo.png

W dzisiejszych czasach, gdy sporą polać życia zdominował internet i środki komunikacyjne ludzie stali się bardziej wyobcowani i trudniej im w realu poznać ciekawe osoby. Na przeciw oczekiwaniom sporej grupy ludzi wychodzą serwisy takie jak chociażby sympatia. Czy uważacie, że obciachowym jest korzystać z portali tego typu? Jest w tym coś nienaturalnego? A może jednak to po prostu kolejny pomysł na poznawanie ciekawych osób, który zdecydowanie przydaje się osobom nieśmiałym, a także tym nie mogącym znaleźć nikogo na żywo?
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Wydaje mi się że korzystanie z tego typu portali można porównać do grania w gry MMO. Niektórzy się tego wstydzą i wolą nie chwalić się że to robią, a inni wręcz przeciwnie jak się da to o tym głośno mówią. Tutaj jednak ranga nazwijmy to "rozrywki" jest inna niż w grach.
W mojej rodzinie znam dwa przypadki par poznanych przez portale randkowe. Moje Ciotki. Stare panny, przed 40. Nagle w ciągu pół roku obie znalazły sobie facetów, a wcześniej żadna z nich się nie chwaliła i nie było widać że z kimś się spotykają. Nigdy się nie pochwaliły jak poznały swoich obecnie już mężów, ale chyba oczywiste jest że przez tego typu portal. Jak dla mnie jest to dobry przykład na to że takie strony spełniają swoją funkcje i nie warto się ich wstydzić.

Równie krępujące mogą być wypady do barów dla singli, lub potańcówki dla singli. Kwestia tylko jak dana osoba się wstydzi kontaktu z płcią przeciwną. Koniec końców, internet to tylko początek, tak czy siak w realu spotkać się trzeba i internet już w tym nie pomoże.

Zastanawia mnie czy są wyłapywane osoby które chcą w jakiś sposób oszukiwać. Podając błędne dane, czy nie swoje zdjęcia. Gdzieś kiedyś usłyszałem że kilka portali wymaga podania nr dowodu osobistego, ale jak to działa w praktyce nie mam pojęcia.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Ot, znak czasu. Możliwość matką czynów, że tak rzeknę.
Mam w rodzinę modą parę, która poznała się przez taki serwis, a ślub był 2 czy 3 lata temu. Wciąż są razem i chyba wszystko jest ok z tego co wiem.

Jest mi to w gruncie rzeczy obojętne. Można rzec, że takie osoby są wstydliwe i nie potrafią wyjść i znaleźć kogoś "normalnie". Z drugiej strony, na takiej stronie szukamy teoretycznie kogoś z oczekiwanymi przez nas cechami, co oczywiście nie zawsze musi okazać się prawdziwe. Bleh, mocno to pogmatwane. Póki jestem w tym wieku nie w głowie mi takie rzeczy, jednak jak tak się zastanowić, to nie można wykluczyć, że sam kiedyś do czegoś takiego sięgnę.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
No cóż ja osobiście po dwóch znajomościach w realu, które ostatecznie nie wypaliły z ciekawości uderzyłem w taki portal. Ma to swoje plusy i minusy jednak nie mogę narzekać bo sam poznałem niewiastę, która obecnie jest moją partnerką i wszystko układa się całkiem kolorowo. Znam osoby, które korzystają z tego typu serwisów i ich znajomości rozwijają się interesująco lub zostały nawet urzędowo potwierdzone. Dla niektórych to na początku wstydliwe, jednak z czasem nie rożni się niczym od standardowego sposobu w końcu i tak prędzej czy później trzeba się spotkać. Jedno jest pewne w takich miejscach gromadzi się trochę desperatów i widać to na pierwszy rzut oka, również sporo osób oferujących i poszukujących sponsora. Dlatego trzeba przesiać grono Porąbańców od tych normalnych. No i to poczucie, że jesteś jak warzywo na straganie. Ktoś może cię obejrzeć dotknąć i wyrzucić z powrotem do stosu innych. Mimo tego odczucia szansa na znalezienie kogoś interesującego jest spora.
 

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
Wszedłem zobaczyć co na starych śmieciach słychać, i od razu ten temat rzucił mi się w oczy. Nie powiem złego słowa na tego typu portale, oczywiście, wiąże się z nimi duże ryzyko, szczególnie dla kobiet, bo nigdy nie wiadomo kto siedzi po drugiej stronie monitora. Ja jednak dziękuję opatrzności że kolega wysłał mi zaproszenie na portal Twoo.pl na który zarejestrowałem się żeby nabić mu jakieś tam punkty. Nie miałem zamiaru z niego korzystać, ale los chciał że na chacie siedziała najpiękniejsza kobieta jaką widziałem w życiu. Long story short, zakochałem się i póki co wszystko zapowiada się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Każdemu polecam wypróbowanie tego typu portalu, nie gwarantuje że spotka was to co mnie, niewielu spotyka, ale spróbować zawsze warto :).

Z wyrazami szacunku. Godfather
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Long story short, zakochałem się i póki co wszystko zapowiada się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Każdemu polecam wypróbowanie tego typu portalu, nie gwarantuje że spotka was to co mnie, niewielu spotyka, ale spróbować zawsze warto :).

Myślę, że to idealna wypowiedz zachęcająca do działania :) Gratki ojczulku
 
Do góry Bottom