[Poradnik] Jak Zoptymalizować Arcania: Gothic Iv

Troten

New Member
Dołączył
23.2.2011
Posty
64
Witajcie!
Słyszałem, że wiele osób kupiło Arcanię, ale w końcu były przycięcia, błędy itp. Ja dziś przerzuciłem się z detali średnich na wysokie i gram teraz bez ścięcia (na wysokich)! :)
Jeżeli masz właśnie taki komputer, który ścina Arcanie nawet na najmniejszych detalach to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie!
Ale od razu może zaczynajmy :) Cały poradnik ujrzycie w punktach. Gdyby jakiś punkt był nie zrozumiały - piszcie.

  • Wchodzimy na strone i pobieramy te gadżety: Game Booster + GameBox oraz Advanced SystemCare.
  • Instalujemy do domyślnej ścieżki (tzn. C:\Program Files\IObit\xxx).
  • Restartujemy system.
  • Włączamy te dwa programy (Game Booster oraz Advanced SystemCare, a GameBox wchodzi w skład pełnej instalacji Game Boostera).
  • Teraz polecam zacząć od Advanced System Care. Robimy wszystko to, co zostanie przeze mnie wskazane.
  • Skanujemy system
  • Usuwamy wszystkie błędy
  • Uruchamiamy narzędzie SmartRAM i używamy opcji "Dogłębne uwalnianie". Powinno to dać nam od 20 do 400MB wolnej pamięci RAM.
    Wszystkie te rzeczy robimy za pomocą programu Advanced System Care.
  • Czas przejść do Game Booster, więc wywołujemy go z tray 'a.
  • Na początek przechodzimy do zakładki defragmentacja, szukamy na liście Arcania - Gothic IV (na systemach 64 bitowych może wystąpić taki problem, że nie będziemy widzieli gier na liście. W takim wypadku trzeba uruchomić grę, pograć tak z 5min, zminimalizować i zobaczyć, czy aplikacja pojawiła się na liście), zaznaczamy ikonę i klikamy duży, czarny przycisk "Analizuj". Czekamy ok. 2 min na ujawnienie wyników. Jeżeli w wynikach pojawiła się lista różnych nazw plików z folderu z grą, to klikamy "Defragmentuj", jeżeli nie, to analizujemy jeszcze raz.
  • Po tej czynności przechodzimy do zakładki "Usprawnienia". Tam już chyba nic nie muszę tłumaczyć, nie? :p Wystarczy kliknąć obrazek licznika (Nie jestem pewien, czy nie działa to tylko w wersji Premium). Jeżeli ktoś nie potrafi czytać okienek wyskakujących w programie to informuję, iż proszono nas o zrestartowanie systemu, w celu zwiększenia wydajności.
  • Po restarcie systemu znów uruchamiamy te programy, używamy usługi SmartRAM i kontynuujemy pracę w Game Booster.
  • Tym razem czas na ostatnią zakładkę, mianowicie "Sterowniki". W oknie programu (po przejściu do kategorii) klikamy "Skanuj ponownie". Czekam, aż pokażą nam się dostępne sterowniki, dobrane specjalnie dla naszego komputera. Oczywiście później zaznaczamy dany sterownik i klikamy duży, czarny przycisk "Przejdź do pobierania". Można się domyślić, że trzeba jeszcze pobrać te sterowniki ze strony, na którą Game Booster nas przekieruje (zazwyczaj jest to strona domowa wydawcy sterowników).
  • Ok. Przed ostatni krok to przejście do zakładki "Ogólne" i kliknięcie przycisku na pół okna programu "Tryb Gracza".
  • Po uruchomieniu tego trybu wystarczy nacisnąć na GameBox 'a i przeciągnąć w nasze pole gier Arcanię. I ZAWSZE OD TEJ PORY URUCHAMIAMY JĄ Z GAMEBOX 'A!
  • Cieszymy się grą bez przycięć / z mniejszymi przycięciami :) Jeżeli to Ci nie pomaga to niestety - czas na nowy sprzęt.

Pozdrawiam, życzę miłej zabawy z grą :)

##Dla moderatora##
Dzięki Ci (ktokolwiek to zrobił) :)
 

malum75

New Member
Dołączył
21.5.2011
Posty
4
sorki ale ja tam niewidzie pliku game boster znaczy pobrałem go z innej strona al gamebox to tam niema a ja nie moge go znaleźć
 
Do góry Bottom