Poprawa Tekstów

Status
Zamknięty.

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Witam

Od razu powiem, że nie chce nikogo urazić. Proszę nie banować :p
Sprawa o której piszę dotyczy opowiadań zamieszczonych na stronie głównej w dziale Arcania: Gothic 4. Autorem jest Rangiz, więc do niego kieruje poniższa propozycję. Mianowicie, czytając te teksty wręcz powaliła mnie liczba gramatycznych oraz składniowych błędów. Dodatkowo pojawiają się także liczne literówki (ktoś nie ma worda czy co?) Więc za zgodą autora pragnął bym poprawić oraz oprawić te opowiadania tak aby ich lektura sprawiała wszystkim przyjemność.
Owszem, nie jetem polonistą ani pisarzem, lecz mój styl pisania zdaniem wielu mądrych ludzi jest całkiem dobry, także proszę rozpatrzyć moją prośbę.

pozdrawiam
Esmallion
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
No opowiadania: http://gothic.org.pl/arcania-a-gothic-tale/opowiadanie.html
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Inicjatywa wykazana przez Ciebie, choć pozytywna, to w tej już chwili bez sensu. Jest to cykl opowiadań Zasłyszane w Rozdartej Dziewicy i był on tłumaczony przez chłopaków na nasz użytek jeszcze przed premierą Arcani. Teraz wielu z nas ma wersję kolekcjonerską, w której ów zbiór się znajduje, starannie przetłumaczony i skorygowany pod względem składni, pisowni itp.
Wystarczyłoby, po prostu zastąpić tamte opowiadania, tymi oficjalnymi i po problemie. Tak czy siak, należy docenić pracę ludzi, którym chciało się wtedy, na gorąco tłumaczyć to wszystko, dla szerszego odbiorcy.
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Tak, dobrze, tylko tego nie da się czytać, mimo że połowa ma edycje kolekcjonerską. Poza tym w ek znajduje się tylko 10 opowiadań. W twoim planie machnąłeś się o 8 ;] A co do tych 10 jak kupie ek to mogę przepisać...
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
A ty jakbyś pisał na szybko tłumaczenie + presja tego, aby wyprzedzić inne portale tą wiadomością? Po prostu po premierze jesteśmy zajęci innymi sprawami niż ta, ale jak ci już to tak bardzo przeszkadza (jest to tam od kilku miesięcy, tylko tobie to przeszkadza) to wyślij poprawione a my to tam wkleimy.
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Nie chcecie to nie... to była tylko propozycja. Nie zarzucam im, że coś źle zrobili tylko, że po premierze także będzie ktoś chciał to przeczytać...
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Przecież Ci Szeleton napisał, że jak masz ochotę to możesz zrobić poprawki. Nie wiem na co się boczysz. Do roboty i już :D
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
spokojnie panowie, skontaktowałem się z Esmallionem i wszystko uzgodniliśmy. Poprawi teksty, bo robi to dobrze, zrobił to już z pierwszą częścią i niedługo korekta trafi na stronę główną.
Nie odbierajcie jego propozycji jako atak, tylko jako chęć pomocy, za która jestem wdzięczny. ;)
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Sorry, że tak późno ale stwierdziłem ze dopóki nie zakupie gothica 4 edycji kolekcjonerskiej nie będę jednak tego poprawiał, ponieważ w ek znajduje się większość tych opowiadań i po prostu będzie łatwiej mi to przepisać niźli poprawiać poprzednią wersję.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
O tym właśnie pisałem kilka postów wyżej, ale co ja tam wiem...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom