Polskie Prawo

Status
Zamknięty.

Robhar

Member
Dołączył
1.10.2004
Posty
61
Interesuję się prawem i po krótkim namyśle doszedłem do wniosku, że polskie należy mocno zmodyfikować. Przedewszystkim należałoby zmodernizować system karny. A mianowicie:

--> Kradzież - ucięcie ręki i zwrot towaru kradzionego + jego podwójna wartość.
--> Gwałt - metoda z czasów Chrobrego, ale byłaby dobra. Winnego przybijano za mosznę do pala, a obok niego kładziono ostry nóż. Gwałciciel mógł żyć bez jąder lub popełnić samobójstwo.
--> Przemyt - dziesięciokrotna wartość przemycanego towaru na rzecz budżetu państwa.
--> Błąd lekarski - lekarza kaleczy się tak, jak on okaleczył pacjenta.
--> Maltretowanie - zależnie od wieku i zdrowia maltretowanego 100 do 1000 batów + 25 lat więzienia. Baty powinny być podzielone na partie po 20 tygodniowo, aby winny nie zmarł przy wykonywaniu kary.
--> Molestowanie - jak przy gwałcie.
--> Morderstwo: ^ze szczególnym okrócieństwem - stos (na wolnym ogniu)
^utopienie - utopienie
^uduszenie - szubienica
^z broni palnej - rozstrzelanie
^nożem siekierą itp. - gilotyna

Na razie to tyle jak jeszcze coś wymyślę to zedytuję posta lub napiszę nowego
 
Dołączył
25.2.2005
Posty
165
QUOTE (Robhar @ 17-07-2005, 06:36) Interesuję się prawem i po krótkim namyśle doszedłem do wniosku, że polskie należy mocno zmodyfikować. Przedewszystkim należałoby zmodernizować system karny. A mianowicie:

--> Kradzież - ucięcie ręki i zwrot towaru kradzionego + jego podwójna wartość.
--> Gwałt - metoda z czasów Chrobrego, ale byłaby dobra. Winnego przybijano za mosznę do pala, a obok niego kładziono ostry nóż. Gwałciciel mógł żyć bez jąder lub popełnić samobójstwo.
--> Przemyt - dziesięciokrotna wartość przemycanego towaru na rzecz budżetu państwa.
--> Błąd lekarski - lekarza kaleczy się tak, jak on okaleczył pacjenta.
--> Maltretowanie - zależnie od wieku i zdrowia maltretowanego 100 do 1000 batów + 25 lat więzienia. Baty powinny być podzielone na partie po 20 tygodniowo, aby winny nie zmarł przy wykonywaniu kary.
--> Molestowanie - jak przy gwałcie.
--> Morderstwo: ^ze szczególnym okrócieństwem - stos (na wolnym ogniu)
^utopienie - utopienie
^uduszenie - szubienica
^z broni palnej - rozstrzelanie
^nożem siekierą itp. - gilotyna

Na razie to tyle jak jeszcze coś wymyślę to zedytuję posta lub napiszę nowego
O rany ale sadysta. Nie sądzisz że troche przesadzasz?? To że w Polsce przydały by się zmiany to fakt ale od razu ucinać rękę czy wyrywać jaja?? Jak ktoś ukradnie lizaka to też utniesz mu ręke??? Jestem za zaostrzeniem przepisów ale nie wszystkich i nie w tym stopniu. A co do tych lekarzy to nie najleprzy pomysł np. jest pacjent w ciężkim stanie i tylko BARDZO ryzykowny zabieg może go uratować to jaki lekarz zgodzi się go operować???


QUOTE Twoje pomysły są bardzo ostre.... I dobrze . To oczywiste, że przestępców należy traktowac godnie do ich postępowania.Ja sam preferuje metode topora
Tylko wątpie, żeby którys z politykow to zaakceptował, ponieważ po co mają sie sami karac? Dopisz też pare kar, np za pedofilstwo,
Pozdro_Topór

O rany nie dziwic się czemu w Polsce żyje się tak a nie inaczej skoro jest pełno takich którzy mają dobre intencje a raczej tak im się zdaje!!!! Kto chciał by mieszkać w kraju gdzie za kradziesz ucina się ręke?? Kontrowersje wśród ludzi wzbudza zwykła kara śmierci a tu za próbe ratowania czyjegoś życia możesz sam zginąć (przykład lekarza)
 

Topór

Member
Dołączył
19.6.2005
Posty
193
Twoje pomysły są bardzo ostre.... I dobrze
biggrin.gif
. To oczywiste, że przestępców należy traktowac godnie do ich postępowania.Ja sam preferuje metode topora
tongue.gif

Tylko wątpie, żeby którys z politykow to zaakceptował, ponieważ po co mają sie sami karac?
biggrin.gif
Dopisz też pare kar, np za pedofilstwo,
Pozdro_Topór
 

paniscus

Member
Dołączył
28.4.2005
Posty
375
Mam nadzieję, że w przyszłości to nie wy będziecie rządzić naszym krajem, Polską.
Jak czytam ten temat to tak jakbym słyszał braci Kaczyńskich, nawet gorzej
blink.gif
.

Uwagi:
-lekarz- przesadziłeś, w tym momencie nie byłoby żadnych odważnych lekarzy, gotowych poświęcić się za pacjenta. Wszyscy by działali asekuracyjnie, nie było by przełomu i postępu w medycynie.
laugh.gif
no comment...
do reszty się nie ustosunkuje, bo w większości to są brednie jakiegoś psychola (bez urazy), nie wiem czy na serio tak myślisz, czy napisałeś tylko tak, panie Korwinie- Mike.

A o pedofilach nic nie mówie, bo ich nie należy traktować jak ludzi tylko jak zwierzęta.

NaRka
 

s_e.b_a

Active Member
Dołączył
13.2.2005
Posty
1253
Jeśli chodzi o to czy kary za przestępstwa w polsce powinny być wyższe to i owszem ale bez przesady... To co ty proponujesz to zbrodnia... Nawet jeśli jestem za karą śmierci to nie oznacza to że popieram palenie na stosie...

Jeśli chodzi o gwał, czy pedofili to faktycznie kastracja by sie przydała (ale przeprowadzona przez lekarza) +25 lat więzienia

Jesli chodzi o kradzież to odcinanie kończyn jest bez sensem... Kara więzienia jest odpowiednia (tyle że wyższa niż obecnie)

Jeśli chodzi o molestowanie to wyobraź sobie sytuacje idziesz na dyskoteke spotykasz fajną laske siadasz z nią sobie gadacie... zaczynacie sie "przytulać" (nie co starsi wiekiem forumowicze wiedzą o jakim przytulaniu mówie
tongue.gif
)poczym ona oskarża Cie o molestowanie chociaż sama Cie od tego zachęcała i odwzajemniała twoje czyny... I za to przybijają Ci jadra do pala... Wyobrażasz sobie taką sytuacje bo ja nie..

Błąd lekarza...Każdy człowiek jest omylny... Za swój bład powinien ponieść kare... Ale nie powina ona wpływac na jego stan zdrowia... Więzienie dla lekarza + zakaz wykonywania zawodu + Odszkodowanie i renat to dobry wymiar kary...
 

Malcom

Member
Dołączył
12.7.2005
Posty
179
To by było jak w średniowiecznych czasach
biggrin.gif
Wiec tak

Morderstwo 25 lat to rozsądny wymiar kary dla zabójcy. Jednakże patrząc na stan Wymiaru Sprawiedliwości-wątpie czy bedzie te 25 lat..dostał 25 a wyjdzie po 10-śmiech
laugh.gif
laugh.gif


Gwałt doskonały przykład s_e.b_y To są te dziewczyny które podpuszczają by szukać byle pretekstu aby mieć radoche i chęć zemsty (widziałem podobny film do argumentu seby)

Kradzież Zbyt surowa kara! 3 lata za kradzież zupełnie wystarczą.

Maltretowanie Powinno sie wprowadzić taką karę...dobre by było ucięcie kończyny+kara pienieżna+plus więzenie-minimum 25 lat. Dodam jeszcze-spójrzcie na matki co maltrerują swoje dzieci małe! To są za przeproszeniem ku*** Bić i ZABIĆ małe dziecko które nie ukończyło roku..wyrodnialstwo..

Błąd Lekarski jestem za zdaniem seby-każdy człowiek popełnią błedy ale coraz cześciej zbyt często.

Pedofile Wykastrować!!!!!
laugh.gif
laugh.gif

Pozdrawiam
wink.gif
 

Cahir

Member
Dołączył
15.7.2005
Posty
477
Robhar , czy ty przypadkiem nie upadłeś na głowe. Nie chce nikogo obrażać i ty też się nie obraż ale to już lekka przesada. STOS !!! Tobie chyba coś krzywo poukładało się w głowie , mam nadzieje że tak nie sądzisz jak tu napisałeś !!! No to chyba osoba , która podpalała stos też powinna wylądować na stosie bo to morderstwo ze szczególnym okrucieństwem
blink.gif
dry.gif
 

Lord Maniek

Member
Dołączył
23.3.2005
Posty
177
ciekawy jestem co byś wymyślił dla takich idiotów jak ty ? może wysilisz swoje zubożałe szare komurki(o ile jakieś ci jeszcze zostały)do wymyślenia kary dla takich ludzi jak ty bo nie sądzisz chyba ,że mieścisz się w jakiejkolwiek normie,zastanawiałeś sie kiedyś nad zmianą zainteresowań bo dotychczasowe nie wychodzą ci na dobre!!!
 

ozi

Athlete
Weteran
Dołączył
29.8.2004
Posty
1047
QUOTE (Robhar @ 16-07-2005, 20:36) Interesuję się prawem i po krótkim namyśle doszedłem do wniosku, że polskie należy mocno zmodyfikować. Przedewszystkim należałoby zmodernizować system karny. A mianowicie:

--> Kradzież - ucięcie ręki i zwrot towaru kradzionego + jego podwójna wartość.
--> Gwałt - metoda z czasów Chrobrego, ale byłaby dobra. Winnego przybijano za mosznę do pala, a obok niego kładziono ostry nóż. Gwałciciel mógł żyć bez jąder lub popełnić samobójstwo.
--> Przemyt - dziesięciokrotna wartość przemycanego towaru na rzecz budżetu państwa.
--> Błąd lekarski - lekarza kaleczy się tak, jak on okaleczył pacjenta.
--> Maltretowanie - zależnie od wieku i zdrowia maltretowanego 100 do 1000 batów + 25 lat więzienia. Baty powinny być podzielone na partie po 20 tygodniowo, aby winny nie zmarł przy wykonywaniu kary.
--> Molestowanie - jak przy gwałcie.
--> Morderstwo: ^ze szczególnym okrócieństwem - stos (na wolnym ogniu)
^utopienie - utopienie
^uduszenie - szubienica
^z broni palnej - rozstrzelanie
^nożem siekierą itp. - gilotyna

Na razie to tyle jak jeszcze coś wymyślę to zedytuję posta lub napiszę nowego
No, no... Sadystą być :] Moim zdaniem jeśli chodzi o te zbrodnie, które ty wymieniłeś i ekhm... odpowiednie do nich "wynagrodzenia" są co najmniej nie na miejscu. Kiedyś, jak sam pisałeś, były właśnie tego typu wymiary sprawiedliwości. I jak myślisz? Dlaczego nie ma ich do tej pory? Bo były złe! Po co mają zabijać przygłupa albo go okaleczać? Lepiej niech sie męczy.

Gdyby w naszym dzisiejszym świecie stosowano kary cielesne, kary śmierci to mogę sie założyć, że ładnie by wzrósł poziom agresji wśród ludzi. Nienawiści i nie poszanowania dla cudzego życia! Wydaje Ci się, że człowiek zdrowy na ciele i umyśle powinien być tak samo karany jak osoba z brakami, osoba ułomna, chora?
Obecne Polskie prawo nie jest doskonałe, ale wiedz, że nie będą go w przyszłości modyfikować barbarzyńcy! W rzeczy samej nawet to prawo nie jest złe, oczywiście nie jest idealne, bo np. kary pozbawienia wolności czasami są "za delikatne" mówiąc w prost. Nie oriętuje się za bardzo w tych wymiarach kary tak szczegółowo, ale czasem słysze w wiadomościach żałosne informacje. Jak to pedofila posadzili do pierdla na 1 rok i dożywotnio pozbawili go pracy z dziećmi
dry.gif
To jest chore... Jak będzie chciał to i tak se dzieci porucha, co nie?! Rok w zupełności nie wystarczy! Go trzeba leczyć!
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Polskie prawo yeah jak ja bym tylko rządził to, ale by się działo.
Na początku zrobił bym to:

-Obcioł wypłaty użędnikom państwowym, gdyż mają je "troszke" za duże. Jest to przesada, gdy premier czy jakiś koleś z rządu zarabia po kilkanaście tysięcy to naprawde irytuje.
-Samochody służbowe - zlikwidował bym ich kilkaset. Po co tyle samochodów niech zaczną jeździć autobusmi a nie rozbijaja się merolami. Paliwo tez jest drogie.
-Niepotrzebne funkcję bym polikwidował. Niepotrzebne stanowiska w rządzie są i coś by trzeba było z nimi zrobić.
-Zwolnił bym połowe baranów po studiach którzy chca czerpać mamonę do własnych kieszeni a nasze społeczenśtwo pogrąża się w długach.
-Po otwierał bym palcówki dla ludzi bezrobvotnych aby mogli pracować. Z pieniedzy zaoszczędonych na politykach miał bym sporo gotówki na takie przedsięwzięcie.
-Zmienił bym też nasze stosunki z innymi państwami i wycofał naszych ludzi z iraku
tongue.gif


A teraz coś do samego prawa
tongue.gif


-Zmienił bym wszystkie paragrafy, artykuły i inne kodeksy
tongue.gif
, gdyż są one w połowie głupie.
-Były by nowe kary dla więźniów szczególnie perfidnych, czyli Pedofile, gwałciciele, mordercy itp. Odrazu było by krzesełko dla takich "besti"
-Więźniowe którzy siedzą w wiezeniu mają jedzenie, ciepło, telewizorek, i inne dobra. A ja bym im tego nie dał w tak dobrym stopniu. Wieżniów zapakował bym w autobus i by jechali sprzątac ulice, parki itp. Przyczynili by się do różnych prac porządkowych jak i równie w samym więzieniu.

To byłoby na tyle z mojej strony, gdyż myślę, że o niczym niezapomniałem.
Tak ja widze zmiany w naszym kraju
smile.gif
 

Sever Sharivar

Słodka...
VIP
Dołączył
1.5.2005
Posty
1339
Polskiego prawa nie da sie łatwo wyprostować/poprawić/zmienić bo zajmie to lata świetlne. Więzienia są przepełnione drobnymi złodziejaszkami a prawdziwi bandyci chodzą wolno. Sprawiedliwość? O nie. Masz kase = masz wolność. Jakby wpadł ktoś z góry to pociągnąłby za sobą wszystkich. Przecież sam nie będzie siedzieć, nie? Jakby przywrócono kare śmierci to podniesiono by wrzawe, ze to nieludzkie, bestialskie, niechrześcijańskie itp. A taki sku...bedzie żyć w więzieniu długie lata i nic go to bedzie obchodziło. Państwo da mu ciepły posiłek, bedzie go utrzymywać itd. Co to ma być?! U nas powinny być więzienia o zaostrzonym rygorze i to ostro (wiecie praca w kamieniołomach itp). Co do wymiaru kar to powinny być ostrzejsze ale na pewno nie brutalne, nie oko za oko, bo agresja rodzi agresje. Niestety żyjemy w państwie rządzonym przez bande idiotów rozwalajacych się po Wawie drogimi brykami. Idą wybory i znowu zasypią na obietnicami, że jak dojdą do władzy to ....Żałosne. Mam nadzieje że Bóg ześle kogoś kto wyprostuje nasz pokręcony kraj.

Takie jest moje zdanie, owari.
 

Kraagesh

New Member
Dołączył
15.7.2005
Posty
11
Faktycznie Kacperex masz racje. Po jakiego grzyba politycy tyle zarabiają. No cóż jak dobrze pamiętacie pokazywano polityków którzy żyli z 500 zł. na miesiąc. I tu widać którzy mogli by się bez tego obejść. Po 2 sprawa Orlenu i PZU po co przeprowadzać te żmudne ślectwa skoro polska jest na tyle dziwnym krajem że okaże się że do niczego nie dojdą. Dlaczego jedyny Lepper stoi po stronie rolników? Bo jest mądry. Ludzi z miasta nie obchodzi skąd mają warzywa itp. No skąd? Ze sklepu odpowiedzą. A nikt z nich nie pomyśli ile rolnik musi się namęczyć żeby coś wyhodować albo jak plony gniją. To są olbrzymie straty.

A co do polskiego "wymiaru sprawiedliwości" jeżeli to można wogóle tak nazwać to:

Pedofile - Kastracja i umieszczenia w zakładzie psychjatrycznym

Morderstwo ze szczególnym okrócieństwem - dożywocie lub kara śmierci

Kradzież - zwrot ukradzionych rzeczy i odszkodowanie dla pokszywdzonego (w zależności od rzeczy jakie zostały ukradzione) lub 2 lata więzienia
 

Odkrywca

New Member
Dołączył
14.7.2005
Posty
29
Robhar naczytał się chyba za dużo książek o średniowiecznu. Jesteś sadysta,
wink.gif
wybacz szczerość, ale naprawde ludzie by gineli i było by mało polaków.
wink.gif


Ja bym zmienił:
Przemyt-za narkotyki dożywocie
----------za alkochol 25 lat
----------za broń dożywocie, przejęcie broni przez wojski i policje i prace społeczne.
1.Gwałt - kastracja i 40 lat
2.Pedofile - kastracja i dożywocie oraz psychiatra
3.Morderstwo - dożywocie
4.Kradzież - 15 lat w zawieszeniu
5.Zmniejszyć o połowe pensje posłów i przeznaczył na policje, pogotowie, szkoły, straż pożarną i gospodarke pracy dofinansował.
6.Znęcanie się nauczycieli nad uczniami - dożywocie i odszkodowanie (1000zł)
7.Spowodowanie wypadku - odwyk i 4 lata ( gdy kogoś zabije +25lat )

cool.gif
Pozdro
cool.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
 
Dołączył
25.2.2005
Posty
165
QUOTE (Odkrywca @ 26-07-2005, 04:34) Robhar naczytał się chyba za dużo książek o średniowiecznu. Jesteś sadysta,
wink.gif
wybacz szczerość, ale naprawde ludzie by gineli i było by mało polaków.
wink.gif


Ja bym zmienił:
Przemyt - za narkotyki dożywocie
za alkochol 25 lat
za broń 30 lat i przejęcie broni przez wojski i policje
1.Gwałt - kastracja i 40 lat
2.Pedofile - kastracja i dożywocie oraz psychiatra
3.Morderstwo - dożywocie
4.Kradzież - 15 lat w zawieszeniu
5.Zmniejszyć o połowe pensje posłów i przeznaczył na policje, pogotowie, szkoły, straż pożarną i gospodarke pracy dofinansował.
6.Znęcanie się nauczycieli nad uczniami - dożywocie i odszkodowanie (1000zł)
7.Spowodowanie wypadku - odwyk i 4 lata ( gdy kogoś zabije +25lat )

cool.gif
Pozdro
cool.gif
biggrin.gif
biggrin.gif

Hmm... no to już bardziej sensowne. Ale jeszcze kilka żeczy można zmienić:
1 Przemyt - przemycanie broni jest bardziej niebezpieczne od przemytu narkotyków a dostajesz mniejszą karę
dry.gif


4 Kradzież - to powinno zależeć od tego co się kradnie i czy to pierewszy raz

5 Z tym się w zupełności zgadzam
cool.gif


7 Wypadki są różne czasami tylko lekko się zadrapie auto i już do paki możnabbybyło trafić czyli to też powinno zależeć od wielkości szkód.

Podsumowywując to nasze prawo byłoby ciężko zmienić bo i tak trafi się ktoś komu coś nie pasuje i wychodzi zazwyczaj na gorsze (dla obywateli).
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom