Polskie Próbki Głosów W Risen 2 - Informacja Prasowa

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Cenega, oficjalny partner firmy Deep Silver w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech, z przyjemnością prezentuje próbki głosów aktorów, biorących udział w lokalizacji gry. Są wśród nich osoby znane fanom serii Gothic, udzielające głosu postaciom z poprzednich części sagi.

Jacek Kopczyński uczestniczył w nagraniach do wszystkich czterech części Gothic. W Risen 2: Dark Waters , tak jak w Gothic 4, wcieli się w rolę głównego bohatera opowieści, postaci prowadzonej przez gracza - Bezimiennego. W trakcie castingów okazało się, że to właśnie jego głos był najbliższy oryginałowi użytemu przez twórców gry – Piranha Bytes - i najlepiej pasował do osobowości głównego bohatera. W trakcie swojej kariery wcielał się w tak znane postaci jak Jaskier (Wiedźmin) czy Altaïr (Assassin's Creed).

[yt]fir84OZ6340[/yt]​


Jacek Mikołajczak również jest weteranem serii – pracował przy wszystkich czterech częściach gry. Najbardziej znany głos całej serii, w trzech pierwszych częściach grał Bezimiennego, czyli postaci prowadzoną przez gracza. Tego nazwiska po prostu nie mogło w Risen 2: Dark Waters zabraknąć! Tym razem usłyszymy go w roli Carlosa. Inne wielkie produkcje ostatnich lat, w których brał udział, to między innymi StarCraft II: Wings of Liberty, Mass Effect, Assasin's Creed i Fallout 3



[yt]gnYK5x2bc7s[/yt]​


Robert Tondera, słynny Wrzód z pierwszej części gry, podkładał również głos asasynów w Gothic 3. Postać odgrywana przez niego w Risen 2: Dark Waters to Miles.


[yt]H8iS08YPWvM[/yt]
Andrzej Blumenfeld, aktor z prawie trzydziestoletnim doświadczeniem w dubbingowaniu filmów i gier, znany między innymi jako Victor "Sully" Sullivan z Uncharted 3 czy Talon z League of Legends. W Risen 2: Dark Waters wcieli się w Eusebio.


[yt]cRkNT-7-2d4[/yt]​

Paweł Galia, doświadczony aktor i dźwiękowiec, reżyser dubbingu polskiej wersji The Elder Scrolls V: Skyrim. Udzielał głosu postaciom między innymi w serii Dragon Age, Disciples oraz Neverwinter Nights. Ma na koncie również głosy poboczne w trzeciej części Gothic. W drugiej części Risen zagra rolę kapitana Stalowobrodego.


[yt]4Xp5JDLB1-k[/yt]​

W trakcie prac lokalizacyjnych nagrano 160 tysięcy słów składających się na 25 tysięcy linii tekstu. W nagraniach wzięło udział prawie 60 aktorów.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
No no, Kopczyński jako Bezimienny w Risen 2. Przyjemnie było go słuchać jako Lee oraz jako Bezimiennego w Arcanii. Dobry wybór nie ma co. A Mikołajczak jako Carlos. Chyba się skuszę na polską wersję. Dubbing w Gothic'u oraz Arcanii był dobry, to i może teraz również będzie.
Blumenfelda słyszeliśmy jako Miltena w Arcanii.

Kapitan Stalowobrody mówi jakby był duchem, ciekawie się gra zapowiada.
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Cenega widać się stara i nieźle sobie radzi. Zaczynam odnosić wrażenie, że sukces Risen 2 w Polsce murowany.
 

feo2

New Member
Dołączył
11.2.2012
Posty
1
Ciekawe jaka aktorka użyczy głosu Patty.
Mam nadzieję że będzie możliwość grania z oryginalnym dubingiem. Przyzwyczaiłem się do szkockiego akcentu bezimiennego. Polski dubbing na pewno będzie bardzo dobry, ale mi się już po prostu osłuchały te głosy.
 

wolf667

Member
Dołączył
2.10.2009
Posty
38
Witam po długiej nieobecności, dawno mnie tutaj nie było. Czeka mnie widzę trudna decyzja - w jaką wersje zagrać... hmm, na dzień dzisiejszy nie wiem. W ogóle jakoś dziwnie tak, jak słyszę Jacka Mikołajczaka w roli osoby, nie prowadzonej przez gracza.
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Może i brzmi nie najgorzej ale ja nigdy nie preferuję do polskich dubbingów, nieważne jak genialne by nie były. Jakoś wolę słuchać oryginał. Co prawda widać parę fajnych motywów, panowie sobie nieźle radzą, w końcu taki zawód. Może, po zagraniu w wersję dubibngowo oryginalną, skuszę się na polski.
 
Do góry Bottom