Podcast Gothic Remake

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Otrzymujemy podcast o Remaku pierwszego Gothica. W drugim odcinku była mowa, że nie będzie samouczków, które prowadzą za rączkę.
Myślicie, że to dobry pomysł?
Według mnie powinny być jakieś choćby najprostsze samouczki. Przecież od placu wymian do Starego Obozu jest praktycznie korytarz, który idealnie nadaje sie na naukę walki i obsługi ekwipunku. Jeśli twórcy nie dadzą podstawowych samouczków znowu ludzie sie odbiją od Gothica, tak jak to ma miejsce przy obecnych graczach i oryginalnym Gothicu.

Podcast #1 https://gothic.org.pl/news/gothic-remake-z-wlasnym-podcastem/
Podcast #2 https://gothic.org.pl/news/druga-czesc-podcastu-gothic-remake/
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Wystartowanie z podcastem to był bardzo ciekawy pomysł. Przybliża to nas jako graczy i fanów do procesu powstawania gry. Co do twoich obiekcji Dark Fenix, uważam że Alkimia Interactive wychodzi na przeciw grom RPG, które prowadzą nas za rączkę w wielu aspektach rozgrywki czy interfejsu (co mnie niejednokrotnie potrafi zdenerwować) i jest to godna podziwu idea.

Ci, którzy przesłuchali drugi odcinek podcastu (albo przeczytali streszczenie u nas na stronie:cool:) wiedzą, że jedną z zapowiadanych nowości, która nie występowała wcześniej w Gothicu (a przynajmniej nie bezpośrednio) ma być możliwość wspinaczki górskiej. Co o tym sądzicie?

Myślę, że w zależności od tego jak ta mechanika będzie się prezentować, możemy otrzymać ciekawą formę eksploracji świata. W starych Gothicach często można było znaleźć różne ciekawe itemy w nieoczywistych miejscach. Na przykład zwój deszczu ognia na skałach nad kotliną, w której pierwszy raz spotykamy Diego w Gothic 2. Pewnie znalazłoby się jeszcze trochę takich nagród za wspinaczkę.
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Wspinanie było już obecne w gothicu. Może niespecjalnie intuicyjne ale było.
Wspinanie po ścianach? Spoko ale żeby nie przesadzili z ilością i formą. Jak zrobią z tego asasyna, który wspina się na każdą pionową ścianę to będzie niezła afera.
 
Do góry Bottom