Początek

riodrian123321

Dowódca Straży Magów Wody
Dołączył
17.7.2009
Posty
474
Jak podobał wam się początek gry? W Gothic I i II początek był raczej spokojny, natomiast w trójce mamy do rozegrania nie małą potyczkę. Co sądzicie o początku i czy jest idealnie? A może PB i to również nie wyszło?
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Na pewno wolę taki niż koncepcja z G2 gdzie od razu walą ci prosto z mostu co będziesz robił przez 3/4 gry. To nie jest to, bo nie ma swojej tajemniczości. G1 w tym góruje.
Natomiast to z G3 też jest fajne. Dowiadujesz się niewiele, same zrębki informacji, w dodatku nie pewnych. To wszystko podsyca ciekawość. Poza tym od razu wejście smoka - rozpierdziel w Ardei. To jest to co kotki lubią najbardziej. Szkoda, że dalej gra nie dorównuje temu co mamy na początku :/
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
najlepszy zdecydowanie G1- to uczucie niewiedzy i niepewności.
g3 - beznadzieja. juz na wejsciu komputer przycina i trzeba resetowac gre zeby zmniejszyc ustawienia... ale fabularnie fajnie. fajniej niz w g2 gdzie wszystko na tacy podanym jest. szkoda ze potem jest gorzej.
 

Zomin

Member
Dołączył
20.4.2007
Posty
739
@Up: Zależy od sprzętu..

No cóż, ktoś kiedyś powiedział, że dobry film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, a później emocje musiałyby jeszcze bardziej rosnąć.. I tutaj mamy wielkie boom(bez urazy, Nekro :p ) na początku, ale później? Zbyt otwarty świat czasem jest wielką wadą, nadrabia on niedoróbki historii.. I to jest przykład tegoż procederu, z tym że fani serii Gothic liczyli właśnie na dobrą warstwę fabularną produkcji.

@Xenex:
Mi śmiga na max bez cięcia..
 

onibaksu

New Member
Dołączył
22.8.2009
Posty
14
Początek naprawdę nie jest zły - mi się podobał. Niestety im dalej w las tym gorzej.
Zgadzam się jednak z użytkownikami wyżej, Gothic I w tej kwestii zostaje niepokonany.
 

xenex

Member
Dołączył
13.3.2007
Posty
561
@Up: Zależy od sprzętu..
Bzdura, gra jest źle zoptymalizowana i słabo chodzi, mój sprzęt spokojnie był ponad normę wymagań a i tak cięło się jak emo.

Jak podobał wam się początek gry? W Gothic I i II początek był raczej spokojny, natomiast w trójce mamy do rozegrania nie małą potyczkę. Co sądzicie o początku i czy jest idealnie? A może PB i to również nie wyszło?
Nie ma to jak dobry początek, kładziesz orków bez problemu a z 3 wilkami polegasz, zrobili z orków najsłabszych przeciwników tak jak w Gothicu 1 ścierowjady, to już wystarczy żeby odwrócić się od gry.
 

skinex

New Member
Dołączył
10.8.2009
Posty
12
W G3 początek był fajny ,ale im dalej tym gorzej. Popieram poprzednika jeśli chodzi o przeciwników, na początku powalasz nawet kilku orków bez problemu, a z dwoma wilkami jest ciężko. :/
 

Najemnik@

Member
Dołączył
16.7.2008
Posty
531
Popieram przedmówców, Gothic I jeżeli chodzi o początek, a nawet więcej jest znakomity.
Gothic 3 nie jest taki zły ale tam brak "Tego czegoś" jednak początek o niego lepszy niż w G2.
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Mi się początek G3 podobał, i to bardzo. Niezła jatka, nie wiadomo o co chodzi, mamy znaleźć jedynie Xardasa który ukrył się Innos wie gdzie. Tajemniczość była, tutaj plus. Według mnie CPT powinno się zabrać za uniemożliwienie wejścia do Varantu przed spotkaniem z Xardasem. I kilku innych rzeczy, ale to najważniejsze. Wtedy gra ma sens, jest po co szukać Xardasa, szukać tych strzępków informacji, dopytywać się każdego szamana i Nordmarczyka... Gdyby był ModKit do G3 (ponoć ma być w nadchodzącym patchu 1.73)sam był zatkał te wejścia i tyle. Według mnie gra byłaby o wiele, wiele lepsza. A co do cięcia to bez przesady. Zainstalujcie sobie patcha 1.7 i będzie dobrze. Tak samo z walką, niech napadnie was 5 orków przy włączonym alternatywnym balansie. Zobaczymy, czy będzie tak łatwo.
 

HousE

Obywatel
Dołączył
16.8.2009
Posty
374
Mnie najbardziej podobał się początek G1 ponieważ nie wiadomo o co chodzi i co będziesz robił. W G3 od początku wiadomo o co chodzi w grze czyli zabijaj co chcesz tylko wybierz kogo orków czy buntowników...
 

HoteK

Obywatel
Dołączył
24.8.2009
Posty
476
Mnie każdy podobał się na swój sposób np, G1 dostajesz w czachę( :) ) i poznajesz kolonie .
W G2 już po przyzwaniu bezimiennego zaczynamy eksploracje sławnej w G1 Khorinis .
G3 rozpoczyna się walką więc już wiadomo że orkowie wygrali ale jeszcze wszystko nie przesądzone ...
 

Michu7321

New Member
Dołączył
15.8.2010
Posty
8
W Myrtanie jest jak jest, trwa wojna między orkami a ludźmi i nie ma lekko, trzeba wybrać frakcję i zacząc grać. We wcześniejszych częściach gry było wspomniane, że trwa wojna no i m.in. do tego potrzebowali rudy z Kolonii Górniczej.
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
Początek G3 jest racze fajny ponieważ w G2 trzeba było szukać walki a teraz walka przychodzi sama do ciebie.Takie rozpoczecie pokazuje że gra składa się głównie z walki.Oczywiście przed premiera myślałem że najpierw misja od Xsardasa a póżniej inne rzeczy. Ten początek nmnie zaskoczył i to pozytywnie.
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Jakaś odmiana i dobrze, nie można ciągle brnąć w to samo. Bardzo dobrze twórcy to wymyślili. No i co mnie najbardziej ucieszyło ze Bezik w końcu nie wygląda jak obdartus, tylko jest w normalnym cywilnym ubraniu. :)
 

Kamil96p

Member
Dołączył
17.10.2010
Posty
109
Zgadzam się z tobą Binek i z tym ubraniem też :D Gdy pierwszy raz zagrałem w Gothic 3 byłem pod wrażeniem jak wszystko się zmieniło... Nawet nie rozpoznałem po wyglądzie ścierwojada :D myślałem że to jakiś nowy stworek. Początek gry też został dobrze zrobiony. Gothic 3 bardzo się różni od wcześniejszych części i nawet dobrze bo możemy przeżyć nowe niesamowite przygody i granie szybko nam się nie znudzi bo cały czas dzieje się coś nowego.... nie zdziwiło was np to że w Trelis znowu zobaczyliśmy Thorusa... mnie zawsze coś zaskakiwało podczas grania w Gothic 3 i nigdy mi sie nie nudziło bo zawsze były jakieś fajne zadania do wykonania. No i fajnie też że zrobili taki duży świat gry bo w Gothic 2 to mi sie już poprostu nudziło chodzenie cały czas w kółko......
 

tyrwes

Member
Dołączył
4.4.2010
Posty
72
Gra prezentuje się od początku bardzo zachęcająco. Od razu walczysz z orkami i rozpoczynasz swą nową przygodę. Jesteś bardzo zaciekawiony co stanie się za chwilę, bo od początku panuje tu aura tajemnica ( tworzona przez Xardasa).
 

rado96xd

Member
Dołączył
5.10.2010
Posty
201
Mi się podoba początek, ponieważ twórcy chccieli, abyśmy szybko nauczyli sie techniki walki.
 

KPCezar

New Member
Dołączył
16.6.2011
Posty
71
Początek jest w miarę fajny ( jak pisali wyżej w G1 był najlepszy ). Nie podobało mi się jednak że twórcy nie dodali żadnych rozmów, prócz orkowych okrzyków. W patchu niby dodają je, ale jakieś sztuczne...
 

RASTA12

New Member
Dołączył
18.6.2011
Posty
13
Początek jest, bardzo mało spotykany. Ale nie najgorszy, mi się podobał ponieważ można było od razu wejść w ten stan który oferuje gra. Można się z tego domyśleć że w grze na każdym kroku nie będzie tylko rozmowy ale będzie walka.
 

Veyrens

Banned
Dołączył
17.9.2011
Posty
121
Początek jest w miarę dobry, oczywiście nie jest tak dobry jak w Gothic 1 ale nie jest zwalony jak w Gothic 2. Początek jest całkiem fajnie skonstruowany, po pokonaniu Orków mamy już dwadzieścia punktów nauki, orkowie mają przy sobie całkiem fajny oręż i po jego sprzedaży mamy trochę kasy na wejście. I na tym kończą się plusy. Gdy ktoś chce może od razu ruszyć na pustynie lub na własną rękę szukać Xsardas'a. Wcale nie musimy wędrować po wszystkich miastach, to jest minus. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że jest to plus,może i jest ale dla niego. Ale ogólnie początek gry jest spoko.
 
Do góry Bottom