Play Station 3 - Jaki Tv?

Status
Zamknięty.

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Cześć,

Po wielu bólach i stresach, które spowodowały u mnie sraczkę, kupiłem konsolę ps3. Tak, wiem, że na x360 łatwiej można gry zpiracić, ale za to w sieci się nie pogra. Ale nvm. PS3 sobie ładnie stoi i czeka na odpowiedni telewizor. I tutaj pytanie do posiadaczy konsol i orientujących sie w temacie.
Słyszałem, że najlepiej tv także spod szyldu Sony, model Bravia. Jakie macie odczucia co do waszych odbiorników? Jaki model i marka będzie najodpowiedniejsza dla konsolki?
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Minimum z 100hz odświeżaniem obrazu. I głupi pijar robiony sony. Bierz pan Sharpa i doznaj oświecenia jakością :)

Jaką kwotą dysponujesz na tv?
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Nie siedzę w temacie z dobrze, ale to fakt, że płaci się za firmę... Czy Sharp jest tak samo dobry lub lepszy od Sony? Nie wiem. Wiem, że Samsungi są w tej chwili bardzo dobre (mają w uj funkcji i portów) i są tańsze od Sony. Musisz się zastanowić, obczaić w jakimś wielkim MM nie dla idiotów, przynajmniej obraz można porównać na tych samych sygnałach i samemu zdecydować. Na końcu jest zawsze tak, że po lawinie dobrych porad, to ty wydajesz kasę na produkt. Zrób to więc w imię tego, co podpowiadają ci odczucia, a nie z powodu tego, co ci ściemniają inni.
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
Sony, dobrze wyświetlają. Nie psują się i generalnie śmigają pięknie. Fakt, swoje kosztują, ale generalnie na Bravie się nie narzeka. No przynajmniej my dwaj z ojcem nie narzekam. Różni jego znajomi w większości kupują telewizory innych producentów i regularnie wysyłają je do serwisu, a nam się to jeszcze nie zdarzyło. Także myślę że jak najbardziej do grania na konsoli, Sony Bravia, swoje zapłacisz, a jeszcze się nacieszysz tym że raczej nie padnie w nim nic za szybko. Tak z autopsji się dziele, gdyż w domu odkąd pamiętam jedyną firmą od telewizorów było Sony i nigdy się z nimi nic nie działo.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Wiem, że pracowałem w dziale RTV w mega avansie w Poznaniu i wiem, że za soniacza przepłacasz man.
Część kasy to zwykłe płacenie za markę, gdzie za tą "nadprogramową" kasę znajdziesz lepszy jakościowo tv.
Samyangi/ Sharpy oto moja opcja. Posiadam sam Sharpa(46') tak chwale się ;D i nie wymieniłbym na Sony. Never.
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Sony to jak Mercedes, dobry jest ale ten sam sprzęt kupisz o wiele taniej. Na plus Soniaczy przemawiają ich gabaryty - 3 cm szerokości + uchwyt 0,7mm i zapominasz że coś wisi na ścianie, bo nie wystaje za futrynę. Bardzo dobrym wyborem jest Samsung - tańszy ale nie aż tak żeby od razu się na niego rzucać. Sam polecałbym Ci TV marki Funai. Są mega tanie, cholernie dobre i mają gwarancję nawet na 5 lat (darmowe przedłużenie w serwisie). Co jest najgorsze, są niedoceniane i nikt ich Ci w sklepie nie poleci bo nie może przedłużyć na nich gwarancji (jeśli sklep to oferuje). Wadą jest to że są one 50Hz, lepiej kupić 100Hz pod gry, ale to już kwestia uznania.

Inną dobrą i nie tak drogą marką jest Toshiba. Sam zamierzam właśnie kupić jeden z http://www.euro.com....nr=2#opinie]]ICHMODELI[/url], ale tylko dlatego że oferuje 100Hz, a nie 50 jak Funai. Gdyby nie to to od razu brałbym tamtą markę.

Sony zostawiam dla bogatych zapaleńców, Samsung dla tych co chcą kupić coś dobrego i mają ciut większe możliwości finansowe.
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Ja bym osobiście tego LCD bym nie kupił. Obecnie warto skupić się tylko na LEDach, lub ewentualnie Plazmmach jeśli masz odpowiednio dużo miejsca i kasy (sens kupna tego typu tv zaczyna się od 46 cali). LCD mają taką samą jak nie gorszą jakość obrazu, no i więcej prądu zjadają niż LEDy (plazmy to już w ogóle prądożerne).
W domu mam kilka LCDków, a LEDa ani jednego. U znajomego miałem okazje oglądać film na ponad 200Hz LEDzie i siedziałem zszokowany jakością obrazu. Nie wierzyłem że takie coś się da z TV wycisnąć.

EDIT.
Ślepy jestem, teraz patrze że wrzuciłeś LEDa Szajsungowego. Całkiem przyjemny, ale nie ma Smart TV, chociaż to już według uznania. Nie każdy potrzebuje tego typu dodatków (mi wystarczy spokojnie telefon i komputer).
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Tak, Smart TV to kwestia uznania, u mnie w tej chwili i w najbliższym roku nieprzydatna, w sensie zbędna. Dwa, że też tv z tą funkcją jak na razie są za drogie dla mnie. Do filmów, konsoli mi ten wystarczy odbiornik. Jak czytałem o tej technologii, to na razie nie przemawia do mnie
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Ta technologia czyli Smart TV? W sumie ciekawa opcja, ale jak ktoś ma czas to oglądać. Prawda jest taka że to gadżet i jest to potrzebne tylko jeśli chcesz być "fajny". Nie ma tam dostępu do wszystkich stron w internecie, a tylko do tych które podpisały umowę z Sony. Bardziej opłaca się sięgnąć po lapka czy pc bo jest i szybciej i wygodniej.

Jak się na coś ostatecznie zdecydujesz, to pochwal się : ]
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Znaczy na tego jestem zdecydowany

http://www.agito.pl/...5.html?cid=2505

Na razie jadę się przewieźć do galerii handlowej popatrzeć w sklepach rtv jak wygląda obraz. Może akurat będzie ten model, w co wątpię.

Edit:

Zamówione:

telewizor-32-lcd-samsung-ue32d5000-led.jpg


Wrażenia:
Bardzo pozytywne, w menu konsoli automatycznie ustawiło najwyższą rozdzielczość, choć po włączeniu Fify 12 się obniżyła. Nie wiem z jakiej przyczyny. Przystępny model, praktycznie obeszło się bez spoglądania w instrukcję.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom