Pilne ! (Rozdzielczość Panoramiczna)

Status
Zamknięty.

Evan1986

New Member
Dołączył
19.4.2010
Posty
1
Witam was wszystkich moi drodzy forumowicze.Mam tylko jeden problem z grą Gothic II , chodzi oczywiście o rozdzielczość panoramiczną , mam monitor LCD 19 calowy i muszę grać w rozdzielczości 1440x900 . Aby ustawić taką rozdzielczość w Gothic II trzeba pogrzebać w pliku ini (to akurat wiem) . I teraz przejdę do sedna . Kiedy moja postać zginie i wczytuję grę to ekran jest szeroki a postacie są krępe , małe , jakby grube (podejrzewam że po śmierci głównego bohatera rozdzielczość jakimś cudem sama się zmienia ) i abym mógł dalej grać w swej natywnej rozdzielczości jestem zmuszony podejść do jakiejkolwiek postaci w grze i zagadać do niej (po prostu kliknąć lewym przyciskiem myszy) i wtedy wszystko wraca do normy (postacie są normalnej budowy a świat jest proporcjonalny , rozdzielczość jakby znowu powróciła do 1440x900 lecz tego nie widać , ekran nie robi się ciemny , dzieje się tak samo z siebie . Nie rozumiem dlaczego tak jest . Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź - będę bardzo wdzięczny . Pozdrawiam was - EVAN rocznik 1986.
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Hm, też mam monitor dziewiętnastkę ale nie musiałem nic grzebać w .ini. Od razu tak miałem. Co do samego problemu, to zauważyłem już dawno, że sam tak mam. Ale po prostu samo mi się zmienia. Przez chwilę tylko jest jakby lekko rozszerzone, a potem wszystko wraca do normy. Czy jest na to rada? Wydaje mi się że nie. Może G2 nie ma obsługuje tak dobrze panoramek? Nie wiem. W zasadzie, to nie przeszkadza mi ten kiks, ale jeśli chcesz to poszukaj na forach typu PcLab ;) Tam na pewno więcej osób będzie mogło ci poradzić niż tu ;)
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
to raczej problem natury technicznej niż samej gry. Gothic 2 nie był raczej przystosowany do takiej rozdzielczości z tego co mi się wydaje.
Nie rozumiem tez stwierdzenia, że masz 19 cali to musisz grać na 1440x900...co stoi na przeszkodzie zmiany rozdzielczości na niższą ?
Ewentualnie możesz mieć problemy ze sterownikami, które powodują konflikty przy odpalonym G2 przez co skacze ci rozdzielczość.
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
yeed, to stoi na przeszkodzie, że primo: problem będzie nadal a secundo: jeśli zmieni na rozdzielczość zwykłą, to będzie miał non stop szeroki obraz :p
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Nie wiem, u mnie takowego problemu nie było, a mam LCD 20cali.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom