Płyty Główne

Status
Zamknięty.

GoKU gm

Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
212
Yo wszystkim mam taką sprawe otóż kupiłem mojego kompa jakies 2 lata temu no i teraz (szczególnie na potrzeby g3 i takich gier) wypadało by wymienic karte graficzną na lepszą i teraz tak mam taki dylemat bo niewiem czy bedę musial wymieniac do tego płyte główna czy nie moja to - GA-8PE800(-l) jeśli ktos ma tą taką płte główna to chciałbym zeby mi udzielin informacji zy będe musial wyneinaic ją jezeli bede chcial kupic lepszą karte graficzną cyz tez nie, z góry thx.Pozdro
 

Potak

Member
Dołączył
12.11.2004
Posty
781
Wiesz jesli wierzyć wymaganiom jakie będą w GIII to wymiana samej grafy nic nie da
smile.gif
Poza tym jeśli chodzi o nową grafe to zapewniam Cie że będą problemy aby poszła na twojej płycie głównej. Zależy też oczywiście jaką chcesz karte kupić. Osobiście (jeszcze jej nie mam ale powoli zbieram
tongue.gif
) polecam Ci GeForce 6600GT - kosztuje około 600 zł. full wypas. Jesli chodzi o płyte główną to radze EPOX 8RDA3i
biggrin.gif
Pozdro Allllll
 

tom

New Member
Dołączył
25.12.2005
Posty
12
Najlepiej podaj jaki masz sprzęt: procesor, karte graficzną, ile ramu. Więcej danych nie potrzeba. Twoja płyta główna obsługuje już nie produkowane procesory, ale ciągle procesory z wystarcząjącą mocą do udźwignięcia gothica 3.

I NAJWAŻNIEJSZE : Jeśli wymieniasz sprzęt specjalnie, żeby pograć w Gothica 3 to poczekaj do jego wydania! Wtedy zobaczysz jakie ma wymagania minimalne i ewentualnie wymienisz części komputera jak będą za słabe. Bo wyobraź sobie, że wydasz kilka stów, a Gothic nie będzie chciał działać! To by było tylko stracenie pieniędzy. Ja czekam z wymianą sprzętu do premiery Gothica 3 . Radzę Tobie, żebyś też cierpliwie poczekał te kilka miesięcy. Poprzednik polecił zakup Geforce'a za 600zł. Kup go kiedyn Gothic 3 będzie juz do kupienia, karta może wtedy być do kupienia wtedy za około 450zł.
 

GoKU gm

Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
212
tom (cza tam łom
tongue.gif
) mam takie parametry -
procesor - Intelceleron 2.60
512mb DDram 400mhz
Karta graficzna - radeon 9200 se 128mb
kupuje kompa na potrzeby g3 głownie ale nietylko cos plyta głowna jej nazwa jest podna wyzej mam nadzieje niedostc za to warna.
jezeli to pomoze to podalem naprosbe.Pozdro
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Żeby nie pisać nowego tematu wypowiem się tutaj.
Otóż ja też mam pewien problem. Otóż mam strasznie starą pamięć, a mianowicie DIM............LOL
Dalej, nie wiem czy ma sens dokupywanie kostek DIMu skoro ta pamięć jest chyba mało wydajna. Więc pomyślałem by kupić nową płytę główną a do tego ze dwie kostki pamięci.
No i moje pytanie... Jaką kupić płytę główną? Ale taką by nie była najdroższa ale i nie najgorsza oczywiście. A i najlepiej na pamięć DDR.
 

GoKU gm

Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
212
to tak ten temat nazywa sie płyty głowne i zeby nierobic nowego to chcialbym zapytac o cos związanego z moją a mianowicie mam zamair dokupic sobie ramu i
tu jest problem bo niemam pojęcia ile moja płyta uciągnie
tongue.gif
moge wbic 3 kosci ale chodzi mi o to czy jak np. wmontuje 2 gb ramu (2x1gb kosc) to czy niebedzie przeciążenia czy czegos takiego piszcie ile waszym zdaniem ramu moze wejsc do mojej plyty glownej, z gory thx.Pozdro
 

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
GoKU gm powinieneś sprawdzić w książecce od płyty głównej jaką ma pojemność pamięci ram, moja ma 3 GB i moge sobie to sprawdzić w programie pod nazwą ASUS Probe(mam płyte głowną asusa) ty też powinieneś mieć program w tym stylu, więc sprawdź to w książecce lub w programie o który powiedziałem wcześniej.
Moim zdaniem jeżeli masz trzy sloty na pamięć to powinna ona pomieścić tyle samo co mi czyli 3 GB.

Pozdro
 

Bor@

Member
Dołączył
19.1.2005
Posty
274
Cichy, aj mam plyte ASUS P5800S moglbys mi powiedziec cos na jej temat jesli wiesz albo ktokolwiek inny?gdzie jest ten program?ja tez powinienem go miec chyba jak mam asusa.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom