Oszczędzamy Energię :)

Status
Zamknięty.

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Przeciętny zwykły „tradycyjny” monitor (CRT) wyświetlając biały kolor zużywa średnio 74W. Ten sam monitor natomiast wyświetlając kolor czarny „pożera” jedynie 59W. Jak wygląda strona główna Google każdy wie – jest biała. Naukowcy przeliczyli jakie oszczędności przyniosło by zmienienie tła googli na kolor czarny. Średnio każdego dnia strona wyszukiwarki google.com wyświetlana jest 200mln razy, a każde wyświetlenie trwa średnio 10s. Naukowcy przyjmują, że 25% (jak na moje oko to więcej) monitorów komputerów na świecie, to stare CRT, sumaryczne wyświetlanie witryny google wynosi zatem 550 000 godzin dziennie! Więc roczne światowe oszczędności tylko z tego prostego zabiegu sięgnęłyby 750MWh. !!!!.

gBlack

Znalazłem energooszczędną wersje googli w internecie nazywa sie gBlack – strona ta znajduje sie pod adresem http://gblack.org/ – jest to najzwyklejsza w świecie wyszukiwarka Google tylko w czarnej bardziej nowoczesnej i co najważniejsze energooszczędnej szacie graficznej. Ustawiłem sobie tą stronę jako stronę startową. Nie chodzi mi o oszczędności, bardziej o to że elektrownie wytwarzające zużywaną przez monitory energię elektryczną są szkodliwe dla środowiska – jeśli w tak prosty sposób mogę mu mniej szkodzić to czemu by nie ! ;)

Ktoś kto zrobił gBlack zadbał o to aby pierwsze kilka wyników wyszukań było reklamkami GoogleAdsens. Ale co tam – należy mu sie za pomysł ;).
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Całkiem fajne i miłe dla oka rozwiązanie
Denerwowało mnie w nocy jak mi ten biały walił w oczy. :trollface:
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Mając stronę startową google i konto mailowe tam, można kliknąć 'Zmień tło' w dolnym prawym rogu i ustawić jakąś ciemną tapetę. Problem polega na tym że wyniki wyszukiwania są już wyświetlane na białym tle.
Strona która jest podana w arcie yeeda też ma wadę. Po wpisaniu jakiegoś słowa nie ma inteligentnego wyszukiwania (czy jak to się zwie), ciężko byłoby mi się na nią przestawić.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Nie to Patenty głównie do starych CRT-ków. Nowe monitory są ju zdecydowanie bardziej energooszczędne.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom