Nowy System Walki

Status
Zamknięty.

Sniff

New Member
Dołączył
9.8.2005
Posty
1
Czy nie uważacie że system walki jaki panuje w obydwu częściach Gothica jest nieco, jak na cRPG za prosty i banalny? Czy nie lepiej byłoby stworzyć osobną klawiszologię
bloków, różnych kombinacji ciosów i innych pierdołów? Jestem nowy więc jeśli temat był lub sie nie spodoba kasować natychmiast i bez litosci:)
 

abc

New Member
Dołączył
6.6.2005
Posty
19
Z tego co słyszałem to mają być osobne kombinacje ciosów dla różnych typów broni (np.inaczej będzie sie walczyło toporem niż mieczem).Chociaż ja jestem za tym żeby pozostał sytem walki z gothic 1 i 2 ponieważ jestem do niego przyzwyczajony.Chciałbym żeby system walki sie bardzo nie zmienił ale można wprowadzić kilka zmian np więcej kombinacji ciosów a nie tylko lewo prawo i wciskanie góry aby powstało kombo,do walki powinno być używane więcej klawiszy.
 

pepon

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
353
zgadzam się całkowicie z ABC. ponieważ faktycznie na jeden poziom był od biedy jeden kombos, a poziomów były trzy.... poza tym kombosy z 1 i 2 poziomu (zielony i wojownik) były nie efektywne (czemu ja wspominam o kombosie [o ile tak można to nazwać] z 1 poziomu? ). możeprzydawały się w walce ze zwierzętami, ale tak to wogle sie ich nie używało.

a aporopo tych osobnych kombinacji, to też gdzieś o tym słyszałem. i podobno jak np. dobrze walczysz mieczem, to sie może okazać, że nic nie wiesz na temat walki toporem, albo buławą. ciekawe co z tego wyjdzie...

myśle że PB powinni zmienić system walk, ale nie zmieniać go gruntownie bo wtedy trzeba by sie przyzwyczajać do zupełnie nowego systemu.
dry.gif



Jednakże cały czas wierze że twórcy Gothica stworzą dobry system walk, bo zmieniać na pewno troche go będą




Pozdrowienia - pepon
 

Wolf

New Member
Dołączył
21.1.2005
Posty
26
System walki w G1 i G2 był bardzo nudny. Podobno ma sie zmienić. Jeśli przytrzymasz jakiś klawisz nieco dłużej to atak będzie mocniejszy. Tak było napisane w CDA
blink.gif
 

Robinhood

Member
Dołączył
9.1.2005
Posty
354
Wiecie co otym ze bedzie nowy bardziej rozwiniety system walki i to ze bedzie wiecej combosow i takich tam pierdol mowia od pol roku


TEmat do zamkniecia
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
System walki w poprzednich Gothic'ach był bardzo ubogi to fakt. No ale najgorszy też nie był jakoś fajnie się walczyło, mimo iż rzadko używalismy wspomnianych "combosów". Co do zupełnie nowego systemu walki...tak powinien być. W końcu Gothic 3 będzie przełomową grą i powinien mieć jakieś smaczki. A co do osbnej klawiszologi do róznych ciosów...no cush żeby się nie okazało że będzie pad potrzebny
tongue.gif
 

Khalid

Member
Dołączył
13.9.2004
Posty
453
No ja bym to wykombinował nieco inaczej...
biggrin.gif

Lepiej by było gdyby można sie uczyć różnych stylów walki np. południowy styl czyli walka z dwoma mieczami.
Gdyby zrobiono kilka takich stylów byłoby o wiele ciekawiej
biggrin.gif


POZDRO
biggrin.gif
 

Paladyn7

Member
Dołączył
3.8.2005
Posty
49
W Gothicu lubie urozmaicenie, a nowy system walk toprami i mieczami jest ciekawy. Gdyby jeszcze można było walczyć kuszą i łukiem. Na końcu kuszu było by ostrze, którym by się cieło. A łukiem można było - cięciwą dusić strażnika. To by ułatwiło, albo po prostu szubciej się wyciąga broń. Nie moge się już doczekać premiery. Gdyby jeszcze można było ćwiczyć walki w ręcz - jekieś sztuki walki na danym terenie.
 

Grour

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
357
Ja chciałbym żeby było tak. Mamy w statystykach walkę bronią 1 i 2 -ręczną, oraz walkę każdym typem oręża (miecz, topór, buława, młot...) i każdy z nich mam na 10% (tak jak było w G2) i ucząc się walki bronią 1 lub 2 -ręczną mamy większą szanse na zadanie ciosu krytycznego, a ucząc się walki jakąś określoną bronią (miecz, topór, buława, młot...) dostajemy nowe kombinacje ciosów np. co 10% nowy kombos dochodzi, no i każda broń miała by inne kombosy
biggrin.gif


Pozdro Wszystkim...
 

Tiops

Member
Dołączył
5.7.2005
Posty
104
Mi najbardziej podoba się pomysł Khalida. Różne style i stopnie zaawansowania stylu byłyby fajne(wg mnie oczywiście)W kazdym razie jestem na tak!
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
No trochę słaby był system walki w poprzednich częściach, ale mni on wystarczał. Fakt nie było za wiele combosów, ale w prównaniu z Morrowind czy Diablo było nieźle. Trochę chyba już wiadomo o tym jaki będzie system walki i było to też widoczne na filmiku z targów E3. Wyglądało to, że tak powiem paskudnie.

Po za tym jest temat wizje i tam można o tym pisać. Jeszcze jest temat o obrażeniach więc tam też można było wcisnąć o stylu walki. temat zamykam, bo i był on nie dawno. A jak będzie powstawało co chwile po 5 tematów w stylu : "Czy byście chcieli", "co myślicie o tym..." to zrobi się tu taki syf, że aż strach się bać ;P
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom