Nowy Kanał Streamerski - Seria Z Gothic

Dorim

New Member
Dołączył
18.9.2017
Posty
5
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Jestem Dorim i chciałbym przedstawić Wam mój mały kanał YT na który serdecznie Was zapraszam. Aktualnie przeszedłem na kontent streamowania gier single player i zabrałem się za serię Gothic. Powiecie: Gothic ma już swoje lata, każdy już go zna, każdy go nagrywał. Jednak w moich streamach ciekawe jest to, że pomimo wielkiego zamiłowania do gier cRPG oraz wieku 26 lat na karku w Gothica gram po raz pierwszy w życiu. Można więc powiedzieć, że wszelkie moje "reakcje" są świeże ;) Aktualnie pierwsza część gry zbliża się nieubłaganie ku końcowi (został mi chyba jeszcze jeden stream ale nie jestem pewien, jak już mówiłem nie znam fabuły), ale na kanale zapisane są wszystkie live, gdyby ktoś miał ochotę sobie obejrzeć i zobaczyć mój "styl" streamowania. Później zrobimy krótką przerwę od Gothica i myślę, że pod koniec tygodnia zaczniemy serię z Gothic II: Noc Kruka.
Zapraszam Was więc właśnie dzisiaj, na (prawdopodobnie) ostatni odcinek gry Gothic na godzinę 19.
 
A tutaj podlinkowuję mój kanał YT: https://www.youtube.com/c/Dorim
 
Jeśli chcecie znać dalsze plany to mam zamiar zakończyć Gothic (1, 2: NK i 3) a później polecimy z Risen lub Elex jeśli będzie miał już swoją premierę.
 
Pozdrawiam i mam nadzieję do zobaczenia dzisiaj wieczorem :)
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Przejrzałem na szybkiego pierwszy i ostatni zapis z Gothic'a. Szacunek, że podoiłeś się Gothic'a i nie zrezygnowałeś po pierwszych 30 minutach (sterowanie może drażnić). Jakość mikrofonu jak i barwę głosu masz dobrą. Widzę też, że masz ogarniętych ludzi na streamie, którzy Ci pomagają no i nawet zainstalowałeś System Pack (co prawda nie najnowszy ale lepszy taki niż żaden).
Powiedz jak tam twoje wrażenia przed końcem gry?
 

Dorim

New Member
Dołączył
18.9.2017
Posty
5
Nie spodziewałem się, że Gothic wciągnie mnie aż tak bardzo :) Dlatego teraz streamuję go praktycznie codziennie :D Rzeczywiście, początkowo były małe problemy z przyzwyczajeniem się do "innego" sterowania, ale nie jest aż tak źle. Jedynie denerwujące rzeczy to ostatnie problemy ze skakaniem (Bezimienny jakoś nie za bardzo chce łapać się półek na które powinien wejść) no i oczywiście drabiny (najgorszy boss w grze :D). Trochę smutno, że przygoda z Gothickiem Pierwszym nieubłaganie dobiega końca, ale cieszę się, że jeszcze 2 części tej produkcji przede mną (nauczyłem się już, że Arcania to nie Gothic :p ). Słyszałem, że G3 fabularnie lekko kuleje, ale myślę, że i tak dam radę go ograć ;)
 

morawcik

New Member
Dołączył
13.1.2016
Posty
226
Dlaczego koniec? Możesz przejść na nowo dołączając do innych obozów albo grając w jednego z wielu modów ;)
 

Dorim

New Member
Dołączył
18.9.2017
Posty
5
Tak wiem, jednak nie da się już tego zapomnieć i przejść raz jeszcze bez żadnej wiedzy :D Sporo osób na czacie mi pisało, że zazdrości mi tego, że Gothica przechodzę po raz pierwszy i cała zabawa dopiero przede mną. Planuję kiedyś przejść raz jeszcze w Edycji Rozszerzonej, jednak póki co streamować będę dalsze części, nie chcę aby na moim kanale były tylko Gothicki 1 :D
Po przejściu pierwszej części planuję krótką przerwę (2-3 streamy) i pogramy w coś krótkiego, aktualnie planuję Walking Dead Season 1, potem wracamy do Gothica z G2: NK :)
 

morawcik

New Member
Dołączył
13.1.2016
Posty
226
No tak, pierwszy raz zawsze jest najlepszy - chyba, że to był Gothic 3 w podstawowej wersji - bez żadnych fixów :D
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Edycja Rozszerzona to dobry pomysł na drugie przejście do G1. G2 wraz z NK daje tyle samo albo nawet i więcej frajdy, więc jeszcze sporo przed tobą. Czy G3 ma słabą fabułę? Może tak, ale ja bardziej skłaniałbym się do stwierdzenia, że ma ją źle zaprezentowaną.
Błąd, że nie możesz złapać się półek skalnych przy wspinaczce jest prawdopodobnie spowodowany za dużą ilością fps. Jakbyś miał najnowszy System Pack (1.7), to mógłbyś włączyć ograniczenie do 60 klatek i wszystko powinno działać :p Teraz jednak jest na to za późno.
Gdy będziesz instalował Gothica 2 NK zapoznaj się z tym artykułem: http://gothic.org.pl/gothic/gothic-1/gothic-12-windows-10-8-7/
To powinno zniwelować wszystkie problemy z działaniem gry.
 

Dorim

New Member
Dołączył
18.9.2017
Posty
5
Witam.
Na ostatnim streamie z Gothica 1 padła propozycja abym na forum opisał swoje opinie na temat tejże gry (jako iż grałem po raz pierwszy).
Przede wszystkim Gothic przyciągnął mnie swoim klimatem. Pomimo tego, iż gra ma swoje lata, my jako gracze jesteśmy już przygotowani na wszelkie niespodzianki, to i tak potrafił zaskakiwać. Do grafiki nie mam żadnych zarzutów, zdaję sobie sprawę, że Gothic ma już 16 lat, a ja nie jestem z tych ludzi, którzy jak nie widzą grafiki Wiedźmina 3 to twierdzą, że gra to gó**o. Niestety, znałem już ostatniego bossa gry, przez co nie było dla mnie zaskoczeniem, że Śniący był tak na prawdę demonem, ale już na buncie Starego Obozu złapało mnie lekkie zdziwienie :)
Jeśli chodzi o wady to było ich na prawdę niewiele. Drobne bugi były lekko irytujące (drabiny :D) oraz moje problemy ze skakaniem (ale to chyba wynikało z mojego System Packa a nie z samej gry). Na niewielki minus działało także nie do końca odpowiednie zagospodarowanie terenu, gdyż zdarzały się miejsca (np. jaskinia) gdzie nie było totalnie nic, a moim zdaniem wystarczyło wrzucić tam jakąś bestię i kilka przedmiotów.
Trochę szkoda, że moja przygoda z tą produkcją już się zakończyła, ale jak już wcześniej pisaliśmy jest jeszcze edycja rozszerzona, którą na pewno kiedyś przejdę ;)
 
Dzisiaj około godziny 19 zapraszam na pierwszy odcinek z gry Gothic 2: Noc Kruka. Mam nadzieję, że będziemy bawić się w niej tak samo dobrze jak w pierwszej części. Wiem, że zapowiadałem serię z The Walking Dead Season 1, ale mam taki hype na G2, że TWD będą na kanale pojawiać się w czasie wolnym ;)
 
Do góry Bottom