Nowe Obrażenia

Status
Zamknięty.

Grour

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
357
Nie wiem jak Wy, ale ja chciałbym żeby w G3 zrobili dodatkowe obrażenia od żywiołów (ognia, zimna, trucizny i błyskawic) tak jak w Diablo 2. Fajnie by było chodzić z mieczem który jest cały w ogniu
biggrin.gif
. Czekam na Wszą opinie na ten topic.

Pozdro Wszystkim...
 

s_e.b_a

Active Member
Dołączył
13.2.2005
Posty
1253
Przyznam że podobnymi cechami charakteryzują się bronie z magicznej rudy... w G1 Urizielo - od ognia w G2 NK Szpon beliara błyskawice(był taki temat w którym dyskutowano o tym czemu uriziel ma magiczne właściwości a czemu miecze przeznas wykute ich nie mają wyszło na to że broń z magicznej rudy która zachowuje magiczne właściwości umią wykówać tylko kowale z Nordmaru a kiedy my kujemy coś z magicznej rudy to broń taka traci właściwości magiczne) W G3 będziemy mieli dostęp do krainy nordmaru więc pewnie będziemy mogli zdobyć większa ilość mieczy z dodatkowymi obrazeniami. I myśle że to bardzo dobrze.
 

Shrat

Przywódca Magów
Dołączył
1.2.2005
Posty
1018
Z mieczami do dobty pomysł ale najlepiej by było jeżeli takie miecze były by unikatami czyli było by ich klika w grze ponieważ ie chciałbym żeby wrogowie latali z mieczami zakletymi w ogień. No i przydało by sie aby inne bronie byłby magicznie zaklete np. topory. strzały i buławy.
 

Lord Bezimienny

Weteran
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
1092
A może tak jak w L2, że można umagicznić broń zwojem. Prwdopodobnie taki zwój w grze byłby jeden, ale trochę więcej, ale były by bardzo (albo bardzo bardzo bardzo bardzo....)trudne do zdobycia. Można odać przykład długiego miecza. Jeśli miecz zostanie natchniony mocą zwoja, zwój się rospada, a miecz rozbłyska światłe i zaczyna się palić, ogień nie zadaje Beziemu dmg, a przeciwnicy dostają więcej.


Pozdrawiam
 

O$kar

Member
Dołączył
20.10.2004
Posty
410
Stanowczo jestem na nie. W Gothicu zawsze podobało mi się zachowanie dystansu do jako takiego "fantasy".... Wystarczy że humm... Ostateczne (no comment
tongue.gif
) miecze są na wypasie.... Poste miecze które spełniaja swoje zadanie w walce- a nie wielkie świecące ostrza emanuujące magiczna siłą....
 

ozi

Athlete
Weteran
Dołączył
29.8.2004
Posty
1047
Jedno jest fajne, od kiedy zapowiedziano G3 wszyscy chcą wszystkie dobra ze wszystkich gier w jednej biednej części Gothic :] I muszą o tym napisać topic, heh... Nie jest to złe, głupie, ani nic w tym stylu tylko... Czego my oczekujemy od PB? To też tylko ludzie, wszystkiego i tak nie wrombią na te kilka (kilkanaście, lol) płyt. Ale pomażyć zawsze dobrze : D

Za samym Diablo 2 nie przepadam, chodź nie ukrywam, że nie które pomysły są tam dobre, min. właśnie ten z tymi mieczami. I miło by było zobaczyć to w Gothic'u chodź nie koniecznie, bo a nóż będzie mi się kojarzyło z Diablo :pPP
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
No pomysł nie jest zły. takie cudeńka napewno są badzo fajnym smaczkiem gry. tylko żeby przez to udziwnianie z naszego Gothica nie zrobiła sie inna gra. Co do mieczy, to tak, ale jak napisal Shrat, żeby było one unikatami, rzadko spotykanymi i cięzkimi do zdobycia. te cacka napewno urozmicą gre i uczynią ją ciekawszą, więc jeśli sie pojawią powinny być trafionym pomysłem.
 

EdGaR

Member
Dołączył
3.3.2005
Posty
853
Nie, mi by nie pasowały takie miecze, no może jeden na koniec gry taki, jak urizjel, a dlaczego ?? Dlatego, że Gothic był/jest dla mnie jednym z najbardziej realnych rpag/crpg , a to dlattego, że nie było żadnych obcych ras typu elfowie, krasnoludy, tylko zwykli ludzie, ktrych życie było podobne do życia ludzi ze średniowiecza (karczma, praca, karczma, praca itd. itp.), tylko potwory były takie z fantasy i magowie. I dlatego Gothic mi się tak podoba, i taki,by mi najbardziej pasował (moje zdanie).

Pozdro all
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Jak dla mnie pomysł średni, zresztą w tej chwili mi to lotto. Zgadzam się po części z ozi, po co przenosić różne rozwiązania z innych gier do Gothic'a. Czyż poprzednie części były złe, żeby teraz aż tyle zmieniać. Mnie to w sumie obojętne, czy będą obrażenia od żywiołów czy nie. PB na pewno wprowadzi masę nowości, a jeśli wprowadzali, by oni wszytko to co niektórzy z was chcieli wyszła by mieszanka Diablo, Morrowind, NWN, Gothic, Baldur's Gate itd... i mogła by to być zła mieszanka, innymi słowy powstał by shit.

Skoro czekamy na Gothic'a 3 to niech to będzie Gothic jakiego polubiliśmy, a nie pomysły zaczerpnięte z innych gier. Przecież na tym najbardziej ucierpi klimat gry.
 
Dołączył
5.5.2005
Posty
375
Ja był chciał nowe obrażenia, zresztą były w Gothicu 1 i Nocy Kruka. W przypadku 1 był to miecz Uriziel, zadawał obrażenia od ognia i magii, a w przypadku Nocy Kruka był to Szpon Beliara, który niekiedy walił błyskawicami. Chciałbym też, by były w niektórych broniach miejsca na runy. Wkładamy do niej runę np. ognistej strzały i zadajemy dodatkowe obrażenia do runy. Co do upgrade'owania broni zwojami też mogłoby to być... Ale tylko specjalnymi zwojami. Np. w grze będzie łącznie 12 takich zwojów z czego dwa ognia, dwa trucizny, dwa zimna, dwa błyskawic, dwa ziemi i dwa powietrza, i można by było tylko specjalne bronie tak ulepszyć. Wg. mnie klimat na tym nie ucierpi.
Pozdrawiam.
 

Lord Vader

Member
Dołączył
8.7.2005
Posty
191
Przyznam szczerze, że udziwnianie w stylu dodawanie obrażeń od lodu, ognia, trucizny itp. to lekkie przegięcie. To już się robi raowy Rpg, a nie Rpg- akcja jakim jest Gothic. To prawda, był Urizjel. To mi się podobało. Ale nie powinno się dodawać tych ulepszeń do standardowych broni.

W Nk był Szpon, to też było ciekawe, ale był też np. ognisty łuk ( jak dla mnie zaj*&^%&e to wyglądało ) i magiczna kusza, która miała magiczną poświatę.

Jestem po części za tym by dodać wizualizację, choć jeżeli będzie to w nadmiarze to wyjdzie trochę bajkowo.

W końcu to Gothic, a nie Forgotten Realms, Morrwind, czy Arcanum. Niech będzie jaki jest!!

Pozdro
 

Robinhood

Member
Dołączył
9.1.2005
Posty
354
Mysle ze tyle co bylo czyli szpon Beliara i Uruziel zupelnie wystarczy a w Gothicu 3 moglo by byc i 5 .


4 bronie od miast kazde miasto ma swoje ostrze i do kazdego jest odpowiednia legenda
a 5 to miecz przywodcy orkow

i naprawde tyle wystarczy Lord vader ma racje NIE ROBCIE do chloery z Gothic tego syfy morowinda albo diablo albo czegos podobnego Gothic to jest Gothic
 

Khalid

Member
Dołączył
13.9.2004
Posty
453
Mnie sie to bardzo podoba, lecz chyba Piranha tego nie wprowadzi.
Fajnie byłoby walczyć płonącym mieczem.
Najlepiej gdyby każdy zwykły miecz możnabyło przekształcić w miecz magiczny...
Trzeba by iśc np. do magów ognia, a oni zrobiliby "płanący miecz"

POZDRO
biggrin.gif
 

Paladyn7

Member
Dołączył
3.8.2005
Posty
49
Gdy jednak przy pomocy zwojów ulepszano broń. A magowe tworzyli miecze tak jak Jedi (miecz ognisty, lodowy itp.)
OOooooo... Strzały i bełty można było podpalać lub dać im magiczne właściwości.
Ale płonące miecze, króre jeszcze mitają ognistymi kulami to dopiero coś.
Ale przyda się standardowy styl walki dwoma mieczami i przyda się tarcza.
 

Xardas33

Member
Dołączył
24.5.2005
Posty
181
Tak na wstepie TARCZY NIE BEDZIE
noo.... ulzylo mi...heh:D a tak sdo tematu to ja mysle ze jesli mialo byc tak to tak jak w g1 i NK tylko jeden miecz na gre do zdobycia za jakiegos questa lub cos bo gothic musi pozostac podobny bo inaczej zrobia inna gre tak samo bylo z seria Heroes 3 czesc byla extra ale w 4 chcieli duzo zmian duzo nowosci przejsc w 3D i wogole noi co wyszlo im to na dobre?? oczywiscie ze nie 4 to najgorsza czesc juz nawet 1 jest lepsza
no ale coz to jest temat o goticu wiec ja mowi nie bo wole zeby zostalo tak jak jest a co do podpalania strzal czy bel;tow moga to zrobic ale niekoniecznie zwojem pochodnia mozna przeciez lub czyms i wtedy spalic komus domek
tongue.gif
biggrin.gif
heh no ale coz ja mowie NIE!!!
 
E

Evil

Guest
Może troche odbiegne od tematu ale rozbraja mnie text w stylu, że gothic zwsze był bardzo realną grą, nie fantasy. A co orki żyją naprawdę?? Smoki latają wszędzie i magowie naparzają się z czarów?? Nie wiem jak u was ale u mnie w Rybniku niema takich rzeczy, apropo tych mieczy dobry pomysł jeśli było by ich mało, bo dziwne byłoby dla mnie jak zwykli strażnicy w mieście latali by z takimi właśnie wypasionymi zabawkami.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom