Nowa Gra Piranii

Status
Zamknięty.

czesio2504

New Member
Dołączył
26.1.2008
Posty
27
Gothic 1 i 1/2, czyli nowa gra Piranhy Bytes
Jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń Games Convention 2007 r. miało być ogłoszenie planów studia Piranha Bytes. Po utracie praw do realizacji Gothica 4 Piranie zaczęły prace nad nową, autorską grą, której problemem bez wątpienia będzie ciągłe porównywanie do słynnego poprzednika. Tyle, że z pierwszych informacji ujawnionych w Lipsku wynika, że nowy projekt PB o roboczym tytule RPB, ma sporo wspólnego z Gothicem, choć oczywiście żadnych oficjalnych nawiązań do tej gry z powodów prawnych być nie może. Tym samym jednak, PB sama stawia się w sytuacji niezbyt komfortowej, naraża na porównania i zarzuty o wtórność, brak oryginalnego konceptu czy w końcu pójście na łatwiznę. Póki co zbyt wiele o nowej grze Pirani nie wiadomo, zalążek strony oficjalnej straszy raczej, aniżeli przyciąga uwagę, zaś upublicznione oficjalne dane są dość lakoniczne. Niemniej wypłynęły podczas GC pogłoski nieoficjalne, które wręcz zmuszają do porównań z Gothicem. Co wiemy już o RPB?



- RPB będzie grą korzystającą ze sztafażu fantasy (potwory, magia, alchemia itp.). Podobnie jak Gothic.

- Gra osadzona jest na The Forbidden Island, wulkanicznej, zapomnianej przez bogów wyspie, którą we władanie biorą tajemnicze, mroczne siły. Główny bohater ma zmierzyć się z tymi mocami i posłać je tam, gdzie ich miejsce. W Gothicu rolę wyspy pełniła kolonia karna, również odcięta od świata zewnętrznego, a bohater miał do zrobienia dokładnie to samo, co na The Forbidden Island.

- Obszar dostępny w grze to około połowa obszaru dostępnego w pierwszym Gothicu. No to mamy pierwszą istotną różnicę. Zdaje się, że to akurat zmiana na gorsze.

- W grze będzie kilka miast, obozów, lochy, jaskinie, teren ma być urozmaicony. Standard, w Gothicu było podobnie.

- System zmieniającej się pogody, cykl dzień/noc. Standard, w Gothicu było dokładnie tak samo.

- W RPB nie będzie wczytywanych lokalizacji, świat ma być otwarty. Jak w Gothicu.

- Opowieść podzielona ma być na rozdziały. Rozwiązanie spotykane tu i ówdzie, np. w Gothicu.

- Bohater ma być predefiniowany. Otrzymamy gotową postać, nie mamy wpływu na jej początkowe ukształtowanie. Hmmm, podobne rozwiązanie zastosowano w… Gothicu.

- Walka ma być dynamiczna i opierać się na combosach. Aby walczyć co potężniejszymi egzemplarzami broni trzeba będzie podnieść bohaterowi odpowiednie współczynniki, np. siły, zręczności. Brzmi znajomo? Owszem, podobnie było w Gothicu.

- System magii opierać się ma na runach. Porównania do Gothica nasuwają się same.

- Gra korzystać ma z autorskiego silnika graficznego i raczej DirectX 9. Czyżby chodziło o zmodyfikowany autorski engine Gothica? G2 i G3 korzystały z innych silników. Poza tym przy produkcji RPB twórcy skorzystają m.in. z 3D Studio Max, Photoshopa, ZBrush i SpeedTree.

- Mike Hoge z PB zapewniał, iż nowa gra Pirani to „typical PB Game”. Co to oznacza? Ponieważ PB ma na swoim koncie jedynie serię Gothic, trudno zrozumieć to inaczej, aniżeli jako odniesienie do Gothica. Zastrzega się przy tym, iż RPB to nie remake Gothica i nie będzie w nim nawiązań do tej gry. Ktoś tu kręci i tym kimś nie jestem ja.

- W grze używać będzie można tarczy, pojawi się w niej więcej kobiet i to niekoniecznie supermodelek. Gra ma mieć demo, ukaże się w podwójnej wersji językowej – niemieckiej i angielskiej.


Reasumując. Wstępnie, w oparciu o niewiele ujawnionych danych, wniosek nasuwa się sam. Może i według Mike Hoge RPB to nie remake Gothica, ale skoro ma być to „typical PB Game”, to musi być zbliżony do Gothica. Co więcej, wygląda na to, że przejęto z Gothica większość rozwiązań, w tym tak istotnych jak sposób narracji i prowadzenia opowieści, konstrukcji świata i postaci bohatera, systemu walki i magii. Póki co jestem rozczarowany. Spodziewałem się po Piraniach więcej. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie pojawią się konkretne, nowe informacje, które tchną we mnie wiarę w Piranhę Bytes i ich nową grę.

Źródło: http://crpgnef.blox.pl/2007/08/Gothic-1-i-...anhy-Bytes.html

Skopiowałem to bez pozwolenia więc nie wiem jak oskarżą nas to się skasuje ;P

Jeśli przeczytaliście wyżej zamieszczony tekst to możecie stwierdzic że tak naprawdę to gothic wyjdzie ale pod innym tytułem.Moim zdaniem tylko pirania potrafi to kontynuowac.Stworzą zapewno coś podobnego ale nie powiązanego z Sagą Gothic.A skoro nowy Gothic Spellbound będzie miec i tak niewiele w fabule tego co gothic a w grze ma byc zupełnie inny (najbardziej mi się nie podoba to że będziemy sobie wybierac jak ma wyglądac nasz bohater!)to myślę że nową grę piranii można spokojnie nazwac Gothiciem 4.Co o tym myślicie?

P.S. "DEMO GOTHICA 4 " OKAZAŁO SIĘ JAKIMIŚ STARYMI WORMSAMI WIĘC NADZIEI SOBIE NIE RÓBCIE!
 
E

Electric_Dragon

Guest
Hmm ciekawe wieści, wiedziałem że kiedyś do tego dojdzie. analogicznie było w przypadklu Blizzarda i Diablo. Programiści którzy stworzyli diablo I i II zostali wyrzuceni z Blizzarda, więc stworzyli własne studio: "Flagship studios"(o ile mnie pamięć nie myli) i na przekór Blizza stworzyli grę zwaną dzisiaj: "Hellgate London" (bardzo dobrą w mojej ocenie).
Pobudki PB moga być różne, od urażonej dumy po chęć zysku. Jednakże życzę im powodzenia, ponieważ może naprawde stworzą coś dobrego, a motywację ku temu mają zajebistą. Co do nowych elementów napewno muszą coś dodać. Niektórzy uznają moją wypowiedź za spam ale celowo podałem przykład Diablo i Hellgate :)
Czesio na początku strona Flagship też była marna :). Nic nie zapowiadało nadzwyczajnego projektu. Poczekjamy kilka miesięcy a na pewno zobaczymy coś fajnego o ile zapał PB nie wygaśnie.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Czemu mnie to nie zdziwiło. Pb specjalizuje się w Gothicu to co ma robić jak nie gry podobne gry do gothica.
Lczą na to, że wypuszczą grę, która korzystając z ich doświadczeń z serii gothic wybije się w sprzedaży.
W końcu społeczność fanów nie jest aż taka mała a PB zrobiła najklimatyczniejsze części :).
Mi nie przeszkadza, że PB w większości korzysta z rozwiązań Gothica :)
Trzeba korzystać ze sprawdzonych elementów, bo w takim wypadku wiemy, że
to będzie solidna produkcja, jeśli tylko fabuła będzie równie dobra.
W przypadku Spellbounda czeka nas wielka niewiadoma.
 

keeper28

New Member
Dołączył
29.1.2008
Posty
5
Ja powiem tak , Gothic (wszystkie czesci) zrobil namnie ogromne wrazenie, dech nam zapieralo jak gralismy w gothic'a.
Niestety przez naciski "naciski" JoWood'a niezdolali doglebnie doszlifowac trzeciego wydania sagi. Nawet konia nie darzyli wstawic jaki mial byc a co dopiero o optymalizacji napakanego engine. Za dozo mieli pomoslow pewnie na gothic'a 3, a developer jak zawsze co moze chciec ? Kasa , kasa i terminy, a tera zabral im prawa do wlasnej marki.
Ja bym tych ludzi obdarl ze skory, za to ze ograbili Piranha Bytes ,i dali jakiejs dziwnej firmie specjalizujacej sie w grach ostatniej kategorii. Z gory moge powiedziec ze Gothic 4 to bedzie zal ,nie bedize juz tego co planowalo PB , nie bedize tego smaku mistycznego. Wogle motyw do odwolania sie do czasow z przed gothic'a ,i to zupelnie w innym miejscu nie klei sie do sagi Gothic.

Strona nic nie sugeruje ,pewnie maja teraz malo czasu zeby zajac sie strona, lepiej dawac wywiady i robic srodowisko gry.

Wracajac do RPB, musi byc podobne do gothic'a, fani tego wlasnie chca. Poza tym niemozemy tez sie spodizewac czegos wielkiego bowiem firma musi sie wybic z dolka ,w jaki wpedzil ja JoWood. Wiec dobrze robia zaczynajac od czegos malego , bedize to jakis start dla nastepnych czesci ,jak i ustalenie jak bedize wygladac rzeczywisty Gothic 4, nie ta podruba ktora robi jakis dziwny zespol.

Jak dla nmie mozna mozna zastosowac propagande, obrzucic blotem tych chamow ,zeby oddali prawa do marki Gothic'a dla PB.
A jak wyjdzie G4 to niekupowac tego, czy nazywac nowe dziecko PB jako wlasniwy Gothic 4.
Dobrze ze dali sub-tytul do 4 czesci "Gothic 4: Genesis" , bedzie wiadomo czego unikac.


.GaleriaGry6608028609.jpg

Jak ja widze jak logo Gothic'a wykozystuje inna firma to az mnie krew zalewa. Jedynie lekko podkorolowali w PhotoShopie. :/

A to na co trafilem na forum pirani :
lawl2gt7zq1.jpg
 

Gortal

Member
Dołączył
7.9.2007
Posty
67
Fajnie że zamierzają to "kontynuować". Denerwuje mnie jedna sprawa dlaczego JoWood wywalił PB. Przecież wszyscy mówili o klimacie, że jest najlepszy i to ich ciągnie do gothic, a wszyscy wiemy ze najlepszy klimat zrobilaby PB, wprawdzie spellbound może jakoś też to zrekomensuje ale <_< to nie będzie to samo. Ja na razie nic nie będe oceniał poczekam na dwie gry i dopiero wtedy zdecyduje co jest lepsze bo takie spekulacje to nie jest najlepsza ocena.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom