[News] Gothic wkrótce w rękach Piranha Bytes!

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Zaskakujący obrót przybiera historia losów sagi Gothic. Wygląda na to, że trudna sytuacja JoWood nie musi przełożyć się na równie trudną sytuację Uniwersum. Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że pełne prawa do Gothica powrócą w ręce studia Piranha Bytes!. W 2007 roku, gdy w fazie produkcji pojawiła się kolejna część sagi, czyli Gothic 3, pomiędzy JoWood a Piranha Bytes doszło do sporych różnic zdań odnoszących się do kierunku w jakim ma rozwinąć się trzecia część. Jak wiemy ta sytuacja zakończyła się finalizacją współpracy pomiędzy stronami po wydaniu gry. Od tamtego czasu częściowe prawa do publikowania marki Gothic utrzymywały się również w rękach Styryjskiego wydawcy. Wkrótce ma się to zmienić.


Mike Hoge (PB): Odzyskamy prawa do marki Gothic po zakończeniu produkcji Risen 2: Dark Waters. Dlaczego? Ponieważ prawa do marki odsprzedaliśmy naszemu ex-wydawcy tylko na określony okres czasu.

Wygląda na to, że pojawi się idealna okazja na stworzenie kolejnej części sagi przez Piranha Bytes. Gothic 5? To niesamowita wiadomość zwłaszcza po słabo punktowanej przez graczy i specjalistów Arcania: Gothic 4 wydanej przez studio Spellbound. Czas pokaże czy piranie przywrócą blask Universum Gothica.

Źródło: www.gamestar.de

Wyświetl pełny artykuł
 

Level

Member
Dołączył
6.9.2010
Posty
37
No nareszcie mam nadzieje że Gothic wróci do korzeni :D Ciekawe kto będzie robił Risen 3 ? ;) Poprawił mi sie humor :D
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Ciekawe kto będzie robił Risen 3 ?

Ty najpierw poczekaj do wydania dwójki, zanim już będziesz chciał trójkę. Jak zawsze wszystko będzie zależeć od "sprzedajności" tytułu.
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
A wcale obiecująco wyglądają przewidywania popularności gry w sprzedaży. Skoro Risen 1 dwa razy z rzędu dostał coroczną nagrodę w Niemczech za sprzedaż 100tyś sztuk, to myślę, że dwójka osiągnie podobne wyniki.
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca. Sama nazwa nie sprzedaje 100 tys. sztuk. To nie Simsy.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Szczerze mówiąc, przejęć praw do Gothica przez PB to spełnienie najśmielszych snów fanów serii. Zobaczymy co z tego wyniknie, na razie to nic pewnego.
Ale jeżeli jednak dojdzie do tego... byc może rekrutacja i ciągnięcie dwóch tytułów na raz?
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Ale jeżeli jednak dojdzie do tego... byc może rekrutacja i ciągnięcie dwóch tytułów na raz?

Ta opcja nie wchodzi w grę. Jasno dali do zrozumienia, że skupią się na jednym.


Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca. Sama nazwa nie sprzedaje 100 tys. sztuk. To nie Simsy.
Tru. Arcania, też miała być hitem...a wyszło co wyszło.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Bardzo miła wiadomość :) Może jednak lepiej, żeby PB dokończyło najpierw Risen 2 , a potem zajęło się Gothiciem. Mam nadzieję, że dzięki takiemu obrotowi sprawy Saga odzyska dobre imię jakim się cieszyła do wydania Arcanii.

Tru. Arcania, też miała być hitem...a wyszło co wyszło.
Niektórym się podoba...
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Niektórym się podoba...

Wszyło co wyszło nie ma znaczenia negatywnego. Chodzi raczej o fakt, że może sam opisać sobie zakończenie.
Choć trudno powiedzieć, ze jest dobrze, jak między innymi przez Arcanię Jowood wpadł w tarapaty.
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Risen też nie był hitem, narzekano na liniowość zadań, nudy w późniejszych etapach gry jak i łatwiutkie zakończenie. Ogólnie, gra nie była tak reklamowana a jednak cały czas się sprzedaje. Dlatego teraz będę chwalił dzień przed zachodem słońca ;p
Też jestem zdania, że lepiej jeśli studio takie jak PB skupia się na tworzeniu jednej gry. Po pierwsze jest za małym studiem by tworzyć więcej niż jeden tytuł na raz. Po drugie musieliby mieć spore wsparcie kasowe.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Po drugie musieliby mieć spore wsparcie kasowe.
Z tego co mi wiadomo, Deep Silver nie obcina funduszy Piraniom, tak jak było to w przypadku JoWooD, więc może nawet była by możliwość tworzenia dwóch gier na raz. Jednak Mike Hoge mówi jasno: "Odzyskamy prawa do marki Gothic po zakończeniu produkcji Risen 2: Dark Waters. Dlaczego? Ponieważ prawa do marki odsprzedaliśmy naszemu ex-wydawcy tylko na określony okres czasu. " Więc nie łudziłbym się.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Po wydaniu na świat Risen 2, mogliby wziąć się za Gothic 5, czy jakkolwiek go nazwą (zakładając, że odetną się od marnej kontynuacji w postaci Arcani, a nawet G3ZB). Widziałbym to tak, że naprzemiennie będą wydawali oba tytuły. Wprawdzie czas oczekiwania na kolejną część danej serii wydłużyłby się znacznie, za to skok technologiczny między poszczególnymi produkcjami, uzasadniałby innowacje w stosunku do poprzednika, a w związku z tym stopień dopracowania (doszlifowania wszelkich aspektów) byłby dużo wyższy, tak sądzę.
 

Dami 1200

Member
Dołączył
27.8.2007
Posty
174
Chwała na wysokościach. W końcu co pirańskie zostanie zwrócone piranii :)

Po wydaniu na świat Risen 2, mogliby wziąć się za Gothic 5, czy jakkolwiek go nazwą (zakładając, że odetną się od marnej kontynuacji w postaci Arcani, a nawet G3ZB). Widziałbym to tak, że naprzemiennie będą wydawali oba tytuły. Wprawdzie czas oczekiwania na kolejną część danej serii wydłużyłby się znacznie, za to skok technologiczny między poszczególnymi produkcjami, uzasadniałby innowacje w stosunku do poprzednika, a w związku z tym stopień dopracowania (doszlifowania wszelkich aspektów) byłby dużo wyższy, tak sądzę.

No właśnie, jeśli wezmą się za Gothic 5 to bardzo ciekawi mnie jak rozegrają sprawę z fabułą...
 

DWDrom

New Member
Dołączył
5.9.2009
Posty
1
Fainie że Gothic wraca w ręce pirani ale jeszcze troche na niego poczekamy.
A co do fabuły to moim zdaniem powini wogóle nie brać pod uwage tego czego nie zrobili i olać Zmieżch bogów i Arcanie.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
A co do fabuły to moim zdaniem powini wogóle nie brać pod uwage tego czego nie zrobili i olać Zmieżch bogów i Arcanie.

Pełna zgoda! Poza tym dopowiem: piszcie treściwsze posty! Wiem. że was na to stać i że możecie się do tego zmusić... To naprawdę wam w niczym nie zaszkodzi :)
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Pełna zgoda! Poza tym dopowiem: piszcie treściwsze posty! Wiem. że was na to stać i że możecie się do tego zmusić... To naprawdę wam w niczym nie zaszkodzi :)

A ty to niby treściwie napisałeś? Cóż, nie da się ukryć, że "pełna zgoda" to wysoce wyartykuowane zdanie jak na istotę rozumną.

Co do samej fabuły, również się zgadzam by lać na Zmierzch Bogów i Arcanię, zwłaszcza na Arcanię, tylko nie wiem czy będzie to takie proste do wykonania, mam tu na myśli po prostu prawa autorskie. Poza tym jestem ciekaw jaki Pirania ma pomysł na Gothica 5, no bo jeszcze gdy mieli prawa po wydaniu Gothica 3, z pewnością mieli jakieś pomysły co do następnych tytułów. Myślę, że wartoby kogoś z ich załogi o to zapytać jeśli oczywiście będzie okazja.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
A ty to niby treściwie napisałeś? Cóż, nie da się ukryć, że "pełna zgoda" to wysoce wyartykuowane zdanie jak na istotę rozumną.

Tu akurat nie chodzi o meritum... Co bym nie napisał, w twoim poczuciu będzie okazja do przyczepienia się. Zdaję sobie z tego sprawę i przechodzę nad tym faktem do porządku dziennego ;)


Co do samej fabuły, również się zgadzam by lać na Zmierzch Bogów i Arcanię, zwłaszcza na Arcanię, tylko nie wiem czy będzie to takie proste do wykonania, mam tu na myśli po prostu prawa autorskie. Poza tym jestem ciekaw jaki Pirania ma pomysł na Gothica 5, no bo jeszcze gdy mieli prawa po wydaniu Gothica 3, z pewnością mieli jakieś pomysły co do następnych tytułów. Myślę, że wartoby kogoś z ich załogi o to zapytać jeśli oczywiście będzie okazja.

Też mi się wydaję, że obejście dotychczasowych "dokonań" w marce Gothic, może być trudne, jeżeli nie niemożliwe. Czas pokaże, jak sądzę, po czyjej stronie leży prawda B)
 
Do góry Bottom