Najlepsze RTS'y wszechśwata

Status
Zamknięty.

dRaiser

Member
Dołączył
25.11.2004
Posty
92
Temat ten tyczy się strategiom czasu rzeczywistego - taki mały ranking. Ja ubóstwiam WarCrafta (II,III, - I nie jest zbyt wygodna) i niedługo chyba spróbuję Age of Empires. A wy? Jakie rts-y najbardziej lubicie, a czego w rts-ach wam najbardziej brakuje?
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Ja osobiście nie przepadam za strategiami, ale bardzo podobał mi się Heros III ( inne Herosy nie były takie fajne ) Naprawdę wraz z kumplami siedzieliśmy długo nad tą gra.
 

mr_cysio

Member
Dołączył
14.11.2004
Posty
117
jakiś taki dziwny temat jak dla mnie, ale uwielbiam twierdzę, war craft'a 3, kozaków: europejskie boje i jescze kilka... bardzo chciałbym zagrać w Warhammer'a 40.000 a co do AoE II to jak ją zainstalowałem i zobaczyłem moją wspaniałą polskojęzyczną wersję to... zmuliło mnie!!! jak można aż tak zbadziewić polską wersję!!! też tak mieliście w tej grze??

PS: Do Nekromanty Boom i innych co by to chcieli napisać:
Heroes nie jest strategią czasu rzeczywistego (rts), tylko strategią turową!!
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
Ja uwielbiam dobre rts, których niestety jest mało. Mój ranking:
:arrow: Warcraft3 + FT
:arrow: SW:Galactic Battlegrounds
:arrow: Settlers 3 i 2
:arrow: Age of Empires (pierwsza częścia)
 

Kel

Member
Dołączył
3.11.2004
Posty
135
Z RTS-ów to ubóstwiam Warcrafta 3
biggrin.gif
:D:D Zacząłem kiedyś nawet robić mapkę w Khorinis
biggrin.gif
ale potem mi się odechciało i zaczęło brakować czasu
smile.gif

Heroes też bardzo lubię :twisted: i brdzo lubiałem grać w SimCity 3000
Pozdro!
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
No Heroes III górą, ale to nie jest strategia czasy rzeczywistego. Moje typy to :
:arrow: Twierdza
:arrow: Warcraft 3
:arrow: SpellForce
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
No ja uwielbiam rts-y a do ulubionych naleza:
:arrow: Warcraft III + Frozen Throne
:arrow: Age of Empires II
:arrow: Starcraft
:arrow: Twierdza
:arrow: nie wiem czy to tez mozna zaliczyc do rtsów ale Medviel: Total War( mozna grac bez konca)
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
...

Ja ubustwiam:
:arrow: Star Crafta
:arrow: Settlers III i IV
:arrow: I czasami pykałem w Red Alerta 2

To chyba tyle....
 

Efremz

Member
Dołączył
9.10.2004
Posty
390
Taaa... Warcraft 3: The Frozen Throne, ale nie durny singleplayer tylko battle.net . Ludzie nie oceniajcie W3 po singlu... ta gra jest stworzona do multi (Ci co lubią a nie grali- żałujcie). Niestety ostatnio przeżywam mały kryzys (czytaj nie chce mi się grać). Jeśli jest ktos chcętny, to TU masz moje acc. Qrna naprawdę je zaniedbałem : (
Co tam jeszcze... a no tak... oczywiście Homeworld !! Qrna to też jest wyczesana gierka (no i Homeworld: Cataclysm). Czesc 2 nie wiedzieć czemu nie przypadła mi do gustu.
 

Sword

Member
Dołączył
10.11.2004
Posty
514
:arrow: Warcraft 3 +Frozen Throne
:arrow: Age of Empires I i II
:arrow: Twierdza
:arrow: ewentualnie Age of Mythology
 

Mag Ognia

Member
Dołączył
30.10.2004
Posty
350
Oto moje ulubione:
:arrow: Twierdza
:arrow: SpellForce
:arrow: Warcraft 3
:arrow: Age of Empires II
Mam jeszcze pare ulubionych, ale jak bym miał wymieniać to by mi zajęlo trochę czasu
biggrin.gif
!
 

BrZyDaL

Member
Dołączył
30.11.2004
Posty
256
Moje ulubione gry to
:arrow: WarCraft III-The Frozen Throne
smile.gif

:arrow: Age of Empires
:arrow: Age of Mithology
:arrow: Rome-Total war
biggrin.gif

:arrow: Warhamer 40.000
To by było z tych fajniejszy a le jeszcze tro che typów mam
smile.gif
 

Vampek

Weteran
Weteran
Dołączył
17.4.2004
Posty
810
Osobiście nie stawiam RTSów wysoko na mojej liście Ulubionych Gier ™, ale trochę się tego nazbierało:

:arrow: Twierdza - niezbyt skomplikowana, z miłą scenerią (pierwsza część, nie Krzyżowiec). Oczywiście mówiąc "niezbyt skomplikowana", miałem na myśli poziom RTSów. Tutaj zaś menu jest bardzo intuicyjne i wręcz czysta logika podpowiada, co wybrać i gdzie szukać.
:arrow: Black and White - tutaj naprawdę nie wim, czy powinienem tę grę dawać do mojej listy. Przede wszystkim, że... po prostu trudno wskazać gatunek, do którego należy. Przyjmując jednak, że jest od Petera Molyneuxa, który głównie tworzy strategie czasu rzeczywistego...
:arrow: Dungeon Keeper 2 - piękne. Ileż to nocy spędziłem będąc Strażnikiem Lochu... ile to zmyślnych i zsynchronizowanych akcji przeprowadziłem... muszę się przyznać, że kodów używałem na ostatniej mapie- Nemezisa nie dało się pokonać (BTW- Nemezis jest także w Black and White, tego samego autora [P.M. nadzorował pierwszą część DK]. Chyba zboczenie zawodowe jakieś...
wink.gif
)
:arrow: Warcraft 2- kiedy został zamieszczony w CDA, nie mogłem się od niego oderwać. Do multiplaya podszedłem od razu, bez nawet zapoznania się z instrukncą. Widać, że Blizzard zdobył swą opinię nie tylko na reklamówkach...

PS. Ok, ok, w Warcraft 2 to ja w multi nie za dobry jestem. W Ladderze NIGDY nie wygrałem gry, tak więc mam wynik w okolicach 900... ale i tak lubię W2:)
 

Charlie

New Member
Dołączył
12.11.2004
Posty
26
Mój ulubiony rts to Age of empires (zarówno 1 jak i 2) Na lanie jest po prostu kapitalny
smile.gif

ps Mr_cysio skoro raczyles poinformowac ludzi, że heroes nie jest rts'em to powiem Ci ze warcraft 3 to tez nie jest rts(przynajmniej nie do konca) autorzy tworzac ta gre sami okreslili ja jako nowy gatunek - mianowicie RPS (role play strategy) - nie zebym byl jakims znawca ale to taka drobna wzmianka
smile.gif
 

dRaiser

Member
Dołączył
25.11.2004
Posty
92
Charlie! Jak przeczytałem :warcraft 3 to nie jest rts-em to prawie spadłem z krzesła! Qrcze, w takim razie np. morrowind to nie cRPG, ale FPSRPG. Gothic to siekanko-przygodówka-cRPG. Qrcze - W3 to RTS z domieszkiem crpgie, takie domieszki są po prostu kolejnym krokiem do niu ery i rozwoju komputeryzacji!
 

Bennetis

Member
Dołączył
9.11.2004
Posty
350
a mój ulubiony to age of mytkology alna gra ciekawe mise{niektóre]w kampaani i wogóle ale warcraft 3 tesz jest fajny
 

George*

Member
Dołączył
1.12.2004
Posty
124
:arrow: Warcraft III RoC + FT
:arrow: AoE I
:arrow: Settlers 3
:arrow: no i Twierdza (pierwsza czesc, krucjata mi sie nie widzi) OFC

Te gry sa swietne spedzilem nad nimi bardzo duzo czasu, zwlaszcza przy warcrafcie i twierdzy.. 8)
 

DarkLord_xx

New Member
Dołączył
17.12.2004
Posty
26
Rts

Moje ulubione rts-y to:

:arrow: War Craft III
:arrow: Warhammer 40000 Dawn of war
:arrow: Battle Realms


Vampek: Korzystanie z phpbb, lekcja pierwsza- patrz na datę ostatniego posta.
 

jastrząb

Member
Dołączył
2.9.2004
Posty
227
Moje ulubione to
:arrow: StarCraft
:arrow: Settlers (wszystkie części)
:arrow: Age of Empires 2
 

Ashkael

Member
Dołączył
19.12.2004
Posty
179
Rts

Ja kocham takie rts-y:

1.Battle Realms
2.Star Craft
3.Twierdza
4.War Craft III
5.Warhammer 40.000: Dawn of War
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom