Najlepsza Gra Strategiczna

Status
Zamknięty.

Adi Galia

Member
Dołączył
12.11.2005
Posty
77
Napiszcie tutaj o swojej ulubionej grze strategicznej. Ja osobiście uważam za taką grę serię "Kozacy". Lubię także Age of Empires a szczególnie przypadła mi do gustu trzecia część, jednakże nic nie pobije Kozaków !!!

Czekam na wasze opinie
biggrin.gif
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Gry strategiczne... Zanim przyssałem się do gatunku rpg to ciupałem w nie dniami i noami. Najwięcej w Star Craft'a i Settlers'ów. Kozacy też nie są mi obcy. Jednak najbardziej do gustu przypadli mi Settlersi
smile.gif
Grałem w część 3 i 4 ( obie z dodatkiem ) i zachwyciły mnie swoim bajkowym światem. Nigdy wcześniej w taką gre nie grałem i może dlatego darze Settlersów taka sympatią
smile.gif
 
G

Gray_Fox

Guest
U mnie, najlepszą grą strategiczną są Herosi..są oni domieszką takiego rpg ale co tam ^^ Ten wspaniały świat might&magic, muzyka, fabuła uczyniły z tej gry hit. Pogrywałem również w Kozaków, Polanów, również wspomnę o Bitwie o Śródziemie która była genialna. Uważam że Bitwa oraz Heroses III są najlepszymi grami strategicznymi
tongue.gif


Narq.
 
Dołączył
22.9.2005
Posty
387
Jak dla mnie klasyk zupełny to WIII i dodatek. To była moja pierwsza lepsza gierka(no cóż kompa dostałem stosunkowo późno niż rówieśnicy). Jedna z wspanialszych gier w jakie miałem okazje grać. Polecam tym, którzy nie grali. Pozdro!!
 

Roioan

Member
Dołączył
20.7.2005
Posty
424
Moja ulubiona gierka strategiczna to Bitwa o Śrudziemie. Gdy ją po raz pierwszy dostałe, spędziłem 10 godzin na kompie. Puźniej przeniosłem się na neta i grałem przez internet. Jest to wspaniała gierka, która posiada super grafe fajne misje w kampani itp. Polecam tym, którzy nie grali.

Pozdro
tongue.gif


P.S To mój 140 post
biggrin.gif
 

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
Moją ulubioną grą strategiczną jest niewątpliwie Age of Empires I, posiadała ona świetny klimat i wciągała tak, że potrafiłem przy niej siedzieć dniami i nocami.
Potem wyszedł Age of Empires II The Conqueros, może nie była tak udana jak jednyka ale również mi się bardzo podobała. W trójke nie grałem, ale zamierzam to zrobić...

Pozdro
 
Dołączył
1.11.2005
Posty
108
Moja ulubiona strategia jest Seria WarCraft wszystkie czesci byly dlamnie spox moze i WI i WII nie mialy zadziwiajacej grafy ale to sie nie liczy muzyka byla fajna i to sie bardzo dlamnie liczy zadania moze sie od siebie za wiele nie roznily wiekszosc to tylko sniszcz baze wroga no a WIII FT to juz jest wypas giera kampania jest wymiatajaca.Poprostu Cooooo..l!
 

Megarion

El Presidente
Dołączył
25.9.2004
Posty
1824
Warcraft 3 + FT - żadna inna strategia nie wciągnęła mnie swoja fabuła, grafika był na wyskoim poziomie no i jednostek było sporo. O edytorze nie wspomne.
Herores 3 - do gry z kumplami.
Seria Europa Universalis - świetne gry strategiczne o marnej grafice i wielu wydarzeniach historycznych. Z modami tworzą coś wspaniałego. Polecam każdemu.
 

Nathaniel

New Member
Dołączył
21.12.2005
Posty
1
Brakuje mi tu tytułu "Rome Total War" i "Medivial War" to dopiero gry. Lubię od czsu do czasu pograć w "Heroes"(ale tylko w III część bo IV jest do kitu). Co do "Kozaków" mam różne zdanie, części "Powrót na wojnę", "Europejskie boje" i "Sztuka wojny" podobały mi się. Natomiast "Kozacy II wojny napoleońskie" nie (za dużo szczegółów). Nie gardzę także Star Craftem.

Ale najlepsze są gry RPG.
 

<KRUK>

Member
Dołączył
25.9.2005
Posty
139
Witam. Ja uwielbam wszystkie Age of Epires , Mythology. Tak prawde mowiac uwielbiam wsystkie strategiczne gry ktore dotad widzialem. Od czasu kiedy zobaczylem serie Gothic zakochalem sie w grach RPG.

Pozdro
wink.gif
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
Oj tutaj to może być tylko jedna Warcraft III + Frozen Throne, razem tworza tak fantastyczny klimat, maja taka fabułe,m taka grafike, że bania mała...to był i narazie ejst jak dla mnie idaeał gry strategicznej...wiele ghodzin nad nia spedziłem i ukończyłem każda z części po 2 razy
 

DukE

New Member
Dołączył
10.12.2005
Posty
24
Mi najbardziej podobał się Warhammer 40 000 Dawn of War z dodatkiem Winter Asault.
Ten mechaniczny świat ! wiele różnych jednostek, zarówno mechanicznych jak i ''żywych ''
tongue.gif
, nawet dobra grafa , jedyne co mi sie nie podobało to fabuła w kampani , ale pozatym gierka świetna. POLECAM !
 

EdGaR

Member
Dołączył
3.3.2005
Posty
853
Gry strategiczne ?? No to tak :

---> Kozacy - z wszystkimi dodatkami to najlepsza strategia w jaką grałem, niesamowita grywalność i całkiem dobra grafa
biggrin.gif


---> Starcraft - z dodatkiem również wymiata, a gra w sieci jest the best
smile.gif
najlepsza jaką znam
smile.gif


---> Rome total war - fajnie jest mieć imperium (lubiłem wybijać mieszkańców podbitych miast... ten kwik zabijanych
biggrin.gif
)

Pozdro all
 

+Dark Innos+

Member
Dołączył
30.10.2005
Posty
114
Moja ulubiona gra strategiczna to Warcraft III Frozen Trone ( nie wiem jak sie dokładnie pisze ) podoba mi sie takze Age of Empires ale wole Warcrafta
wink.gif
 

sebi

Member
Dołączył
24.9.2005
Posty
116
Warcraft 3 +ft - jest dobry ,ciekawa fabula , dobra grafika , DUZY PLUS edytor do map sieciowych ,No a pozatym najlepsza sieciówa w jaką grałem :]
Ale niedobrzebicia jest (no moze stara , mało znana ale dla mnie najlepsza gra strategiczna) Knights and Merchants - ma NAJLEPSZĄ kampanie w jaką gralem - Misje są bardzo ale to bardzo zróżnicowane , najczęsciej jest tak ( w strategiach) ze trzeba podbic miasto wroga albo samemu sie bronic czy cos w tym stylu - a w tej grze jest zupełnie inaczej to nieznaczy ze takich misji wogóle niema
dry.gif
rolleyes.gif
....

Naprawde polecam gorąco zagrac
smile.gif
 

cavalorn

Member
Dołączył
10.12.2004
Posty
331
Hmm, ja zabardzo nie przepadam za strategiami bo są troche nudne ale Kozaków wręcz uwielbiam
biggrin.gif
Bardzo lubie gry gdzie dużo się dzieje..gdzie jest masa wojska a nie tak jak w Herosach
dry.gif
...Nie moge coś zdobyć najnowszej części Kozaków, może ktoś ma? Niech powie jaka jest
biggrin.gif
 

Kolo

New Member
Dołączył
7.12.2005
Posty
13
No więc, rzadko grałem w strategie, dopóki nie poznałem "Kozaków". Odkąd stałem się maniakiem kozaków polubiłem strategie. Oto mój werdykt:

-Kozacy 10/10

-Rome total War 7,5/10

-Star Craft 10/10

-Down of War Warhammer 40000 8/10

-Heroes 6,5/10

-Age of Empires(I i II) 7/10

-Age of Empires III 9,5/10

-Age of Mythology 8/10

-Warcraft III 10/10

-Settlers 8,5/10
 

Gregori

Member
Dołączył
22.1.2005
Posty
385
Moje ulubione gry strategiczne to:
-->Empire Earth Sztuka Podboju- zarówno w dodatku jak w wersji bez czuło się, że to jest czysta strategia, tak jak mało która. Po prostu klasyk świetnie wykonany. 9/10
-->StarCraft Brood War- Świetna strategia, przy czym realistyczna. Wszystko świetnie wykonane, od Terranów począwszy na Protossach skończywszy. I te dźwięki....uwielbiam Goliatha
rolleyes.gif
10/10
-->WarCraft III Frozen Throne- Kolejna bardzo fajna strategia. Ciekawe bitwy, dużo detali u jednostek. Specjalne ataki bohaterów świetnie wyglądają szczególnie w wirze walki. Uwaga, wciągająca
biggrin.gif
biggrin.gif
!!! 10/10

EE nie ma 10/10 ze względu na płaskie zboże i kwadratowe twarze. Co prawda twarze widać tylko w zbliżeniu jako kwadratowe no ale...gdyby zbliżeń nie było na 100% dałbym 10/10. Albo jakby twarze były normalne.
 

Geezer

Member
Dołączył
9.9.2005
Posty
833
Hmmmmm... lubię strategię, choć ostatnio zaniedbywam je, na rzecz L2
biggrin.gif


Ale w to co grałem, oceniłem...

Warcraft III + FT... Moim zdaniem IDEAŁ. Nie wiem czemu niektórzy narzekają na zbyt liniowa fabułę i inne "nieistoty"... dla mnie War był, jest i będzie jednym z najlepszych RTS'ów wszechczasów. Tak mnie wciagnął, szczególnie edytorem, że nieraz do niego wracałem... Gdybym tylko miał smykałkę do tworzenia kampanii itd. to kto wie... może bym w tej chwili pykał
biggrin.gif
10/10 bez mrugnięcia okiem.. acha, nie grałem na battle.necie więc... pewnie gdybym grał dałbym z 11/10
wink.gif


Kozacy... uuuuuu nawet nieźle jest, ale wiele rzeczy tu nie gra. Gdy pierwszy raz siegnąłem po nich, poczułem odrazę... yyy, jak te jednostki się poruszają?! Nie bardzo m się to spodobało :/ Ale powoli wczuwałem się i przechodziłem kampanię, które były TRUDNE, a niektórym wogóle nie podołałem... hmm 8/10 wystarczy( razem z dodatkami ).

Age Of Empires... Czy mi się zdaje, czy łezka kręci się powolutku wokół oka?... To jest PRZEŁOM! Najlepsza, bezapelacyjnie, gra strategiczna na świecie! Mam tu na myśli II bo jedynka była taka...z prehistorii
biggrin.gif
A AoE II + Conquerios było grą wyśmienitą przy której przesiedziałem z ... 3 lata
biggrin.gif
12/10 a co!
biggrin.gif


EE... fajna gierka, ale ma kilka wnierwiających błędów... Ogólnie fajny klimacik, poprawnie wszystko, ale jeden szkpuł, a mianowicie walka i sterowanie jednostkami, to mnie denerwowało niezmiernie. Jednak miło wpominam czas spędzony sam na sam z tym milutkim RTS'em...8/10

Rise of Nations... lepsza od Kozaków, EE, ale gorsza od Wara i zdecydowanie od AoE. Pogrywałem w to dość długo, ale zdenerwowało mnie jedno... mianowicie brak kampanii! Jakiejkolwiek! I co z tego, że jest podbój świata w postaci Medievalowej?? Brakowało mi tego czego jest we wszystkich strategiach... Ale była tu jedna innowacyjność. Mianowicie można było mieć wreszcie jakiś zakres swego państwa! Granica, terytorium... bardzo fajan rzecz... 9/10


To tyle z tych najwazniejszych...
 

Sword

Member
Dołączył
10.11.2004
Posty
514
Jesli chodzi o moje ulubione startegie:

- cała seria total war poczawszy od shoguna poprzez medievala na fenomenalnym rome konczac.

-seria warcraft choc przyznma ze najbardziej do gustu przypadla mi trojka wraz z dodatkiem
biggrin.gif


-Age of Empires i Age of Mythology

-Kozacy
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom