Najlepsza Gra Rpg Według G.up

jaka gra najlepsza ?


  • Total voters
    0
Status
Zamknięty.

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Wybór banalny, Baldur's Gate.
Kolejny byłby Fallout, następnie Gothic i raczej Wiedźmin (chodź nie grałem).

Dlaczego Baldur's Gate ? Patrz to co Laska napisał(a) :D
Podstawka wraz z dodatkami (sam grałem z oficjalnym i nieoficjalnym dodatkiem) daje praktycznie miesiąc wyrwany z życiorysu (nie nałogowe granie oczywiście).
Gra, jak pisałem na tym forum nie raz, jest pozycją obowiązkową dla każdego szanującego się gracza, podstawowa wersja z dodatkiem Opowieści z Wybrzeża Mieczy (do tego jest nieoficjalny dodatek Opowieści z północy Wybrzeża Mieczy i jeszcze jeden dodatek Mroczne Opowieści z Wybrzeża Mieczy [chodź tej nazwy nie jestem pewien bo grałem w to 2lata temu]). Wszystkie części są bardzo dobrze wkomponowane w fabułę, dodają wiele nowych przedmiotów, NPC, lokacji i oczywiście dodatkowe wiele godzin rozrywki.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Będę patriotą i zagłosuję na Wiedźmina :p .
Będąc obiektywnym to Wiedźmin przypadł mi najbardziej do gustu spośród wymienionych tu gier, w które grałem.
Wciągająca fabuła, która ma tyle zwrotów akcji i tajemnic. O to właśnie chodzi w takich grach. Nie to co badziewna "historyjka" w G3. Moim zdanie dobra fabuła to 50% sukcesu.
Wielu uważa, że gra jest za łatwa. To ja im radzę przejść ją bez używania eliksirów. Wtedy poziom trudności jest na swoim miejscu.
Ta gra ma coś w sobie co wciąga. W końcu nie przypadkowo pobiła rekord ilości sprzedanych egzemplarzy. To coś jest zbliżone do klimatu G1 ale jednak jakiś dystans dzieli te gry.
Kto chce znać moje szersze zdanie na temat wiedźmina, niech zajrzy tutaj.
Pozostaje nam tylko czekać na Wiedźmin 2. oObyśmy się nie zawiedli.
 

Bubda

Member
Dołączył
17.11.2007
Posty
73
Uuu, ciężki wybór, bardzo ciężki. Mam kilka typów:

Gothic-za klimat, klimat i jeszcze raz klimat
Gothic II Noc Kruka-za świetną kontynuację do równie świetnej gry, i postacie z 1 części, które były wielkim smaczkiem
Oblivion-za grafikę, ilość misji i interakcję, ogólnie za świetną cRPG
Neverwinter Nights II-za świetną grę z systemem Dungeons and Dragons oraz genialną fabułę
Wiedźmin-za system walki i rodowe korzenie

A mój głos oddałem na...Gothic II Noc Kruka :D
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Baardzo ciężki wybór. Wahałem się miedzy Morrowindem, Diablo, BGII, Falloutem I i II, Gothicami... coś tam jeszcze było. Wybrałem Diablo II. Dlaczego?
- Świetny multiplayer
- klimat
- niezwykle wiele możliwości
- System rozwoju postaci (w BGII jest lepszy)

Diablo wybrałem, dlatego, ponieważ w żadną grę wyżej na dłuższą metę bym nie pograł, ponieważ by mi się znudziły (ale i tak je kocham :*), a w "Diabełku" przez sieć mogę grać naprawdę długo bez nudy.
 

Xingu

Member
Dołączył
2.5.2008
Posty
92
Problem nie mały

Wiedźmin, serie Gothic i Baldur...

Zdecydowałem się na G3 bo mimo że przez bugi mi się przycinał jakoś mnie wciągnął że grałem dalej i skończyłem całego, jeśli tnąca się gra umie mnie wciągnąć znaczy że jest dobra. Wielu narzekało na oklepaną fabułę, ale zawsze mogła być gorsza, po za tym mamy 3 zakończenia i wiele możliwości wyborów etc.

Drugie miejsce bym dał Wiedźminowi
- Ciekawy system walki
- Ładne combosy
- Dużo metod prowadzenia walki
- Ciekawa fabuła

Baldur na 3, daje najmniejsze możliwości grywalne, ale pod względem taktycznym, wielkości świata, ilość NPC etc. jest nie do pobicia.
 

Pele

Dowódca Straży Magów Wody
Dołączył
5.4.2008
Posty
315
Mój głos poszedł na Wiedzmina.

-bardzo ładnie wszystko dopracowane
-ładna grafa
-świetne combosy
-ciekawy system rozwijania postaci
-3 style walki
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Ja oddałem głos na Gothica I. To od tej części gry zaczęła się znakomita historia Bezimiennego. Jest to moja ulubiona gra, która mnie wciągnęła wiele razy na bardzo wiele godzin. Przeszedłem ją kilka razy a grałem w nią kilkanaście a może i nawet kilkadziesiąt razy. Grafika jest dobra, a jak na tamte czasy to bardzo dobra. Fabuła nie do pobicia. Wiele możliwości, potworów, zadań a także swoboda działania. Zawsze miło wracam do tej gry i nie obchodzą mnie złe komenty na temat Gothica.
 

Tarok

New Member
Dołączył
29.5.2008
Posty
3
Ja dałem głos na Wiedźmina ponieważ:

-To produkcja naszych rodaków
-Ma ciekawy styl walki
-ciekawie zrobiona alchemia
-ładna grafika

i dużo więcej...
 

Wenzelzxc

Member
Dołączył
20.4.2008
Posty
281
Oj wiedzmin powinien wygrac spowodu grafki dżwięku noi wykonania polskiego
 

adix93

Member
Dołączył
8.4.2008
Posty
42
Kilku gier jak Sacred i KOTOR brakuje ale to nie zmienia faktu że głos oddaje na Wiedźmina.


Trochę za krótki ten post... Bez uzasadnienia.. Ostrzeżenie słowne ;)
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Jak już mówiłem ja zagłosowałem na Gothic 1, ale w tamtym okresie nie wiedziałem co to jest seria TES <_<
Jakby ankieta zaczęła się od nowa, to zagłosowałbym na Obliviona.
Świat w tej grze jest ogromny i to bardzo. Grafika cudowna i z małymi wymogami.
Rozwój postaci i nawet jest tworzenie to jest coś bardzo ciekawego i wciągającego.
Wiele rozwiązań, gildii, questów a ile broni, pancerzy i przedmiotów to aż nie można tego zliczyć.
Po prostu... OBLIVION

PS Jedynie to czary są trochę kiepskie, chyba wszystkie czary atakujące wroga na dotyk wyglądają tak samo, oprócz ich barwy.
 

Qiubi

New Member
Dołączył
29.6.2008
Posty
25
Ja wybrałem Wiedźmina ponieważ gra ma klimat, grafikę ładną fabułę. Nie wiem co jeszcze dodać po prostu jest to najlepsza gra.

Widać że Polacy robili :D
 

Karpielek

VIP
VIP
Dołączył
7.5.2008
Posty
1208
Uwazam ze najlepsza gra jest Wiedzmin :D z wielu powodow:pierwszy to taki ze gra ma wspaniala grafike oraz bardzo ciekawa fabule. Gra jest w pelni dopracowana, nie ma zadnych bledow. Podoba mi sie sama postac Geralta :) Te biale wlosy xD. Czytalem rowniez ksiazki o wiedzminie. Jest siedem tomow. Polecam zebyscie przeczytali. No i sa wspaniale kombinacyje style walki i kombosy.Najlepsze jest to ze gra jest stworzona przez Polakow. Mamy powody do dumy!!!
 

kondzio1993

Member
Dołączył
13.1.2007
Posty
128
Ej no bezczelni jesteście. Forun Gothic Up a wy ankiety o konkurencyjnych RPG robicie;p
Ja stawiam na Gothica, w końcu forum zobowiązuje, dwulicowcy!

To nie jest uzasadnienie .. ostrzeżenie słowne. - dud
 

Arcane

Czarująca Anomalia
Weteran
Redakcja
Dołączył
11.11.2003
Posty
1613
Tak naprawdę brakuje dużo tytułów. Przy NWN chociażby można umieścić również dodatki, bo te diametralnie zmieniają wrażenia wywarte przez grę.

Ww. Sacred średnio RPG przypomina ; p Wiem bo mam, raczej Hack & Slash. Zbyt liniowe na tytuł porządnego RPG.

Gothic'ów nawet nie powinno być. Wiadomo, że użytkownicy są cokolwiek fanami/wielbicielami/graczami? serii. Ocena byłaby bardziej obiektywna.

A mój głos? Morrowind. Nieliniowość, szeroki wybór wyposażenia/ekwipunku, multum zadań zarówno głównych jak i pobocznych, zupełnie z fabułą nie związanych. Trochę kuleje przy umiejętnościach - w tym zaklęcia - nie mniej tu również jest duże pole do popisu (dla nas oczywiście, zaklęcia można tworzyć samemu podczas rozgrywki!). Oprawa graficzna zdecydowanie kuleje w porównaniu z NWN2, Wiedźmin, Oblivion czy G3. Ale mnie i tak nie stać na sprzęt na te gry ; d

PS. I czemu kuźwa tak mało Baldura?! : O
 

hiszpan93

Member
Dołączył
16.3.2008
Posty
39
Witam ja wybrałem nevrwinter nights 2 i dodatek maska zdrajcy .Nigdy jeszcze nie wdziałem tylu klas naraz co w tej grze ,piekna fabuła moim zdaniem cudowna .Poziom trudności w dodatku ma wysoko ustawioną poprzeczkę .W niektórych momentach kilka razy musiałem wczytywać poprzedni stan gry ,bo nie mogłem pokonać jakiegoś bosa na poziomie easy :D.W NWN 2 jest niedużo questów ale wykonanie 1 zajmuje niekiedy 30 min albo więcej.Moim zdaniem seria TES to najbardziej przymulająca gra na świecie pograłem 3h i doszedłem do 80% gry .Dla mnie głupie w tej grze jest to ,że całą gre można przejść bez ruszania questow pobocznych , albo na 2 lvlu .Po jakimś czasie TES robił się dla mnie nudny i monotonny nie polecił bym tej gry nikomu...
 

wojownikAngar

New Member
Dołączył
2.8.2008
Posty
12
Moje ulubione gry rpg to
-Gothic za fabułę
-Oblivion piękny świat i dużo możliwości
-Wiedźmin bardzo dobra polska gra
RPG rządzi! :D
 

JuKii

Member
Dołączył
1.11.2006
Posty
38
Glosuje na Wiedzmina - wspaniala gra na podstawie jeszcze wspanialszej serii ksiazek, a do tego polska produkcja ;] Podoba mi sie sterowanie, grafika i system rozwoju postaci. Klimat w niczym nie ustepuje ksiazkom.
A tym, co dla mnie ma decydujace znaczenie, sa iscie slowianskie klimaty. Zwykle fantasy niegdy nie zrobi na mnie tak duzego wrazenia jak slowianszczyzna XD
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4796
Miałem trudny wybór między fallout 2, morrowind, a oczywiście gothic.
Wybrałem Gothica 2 Noc Kruka bo o nim jest to forum i jest to najlepsza gra w jaką grałem od jakiś 4 lat.
Jak na tamte lata to piękna grafika, bardzo i to bardzo duża grywalność oraz fabuła.
Kiedy zaczołem grać pierwszy raz w 2 to nie odchodziłem od kompa przez kilka dni.
Gothic to klasyka i tyle.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom