Monitor Do 400,-

Status
Zamknięty.

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Witam.
Ostatnio awarii uległ mój monitor, więc jestem zmuszony kupić nowy.

Szukam monitora do kwoty 400,- (bez przesyłki), oczywiście panoramiczny, koniecznie ze złączem DVI. Jeśli ktoś zna dobry monitor LEDowy, również chętnie się przyjże.
Rozdzielczość nie jest aż tak istotna, ale oczywiście im większy tym lepszy. Wiadomo żeby nie wrzucać mi tu jakiś 15 czy 17 cali, bo to za mało, akceptowalne będzie 18,5" - 22". No i oczywiście monitor ma być nowy ;)

Sam wyszukałem dwie pozycje, jeśli ktoś ma jakieś opinie na ich temat chętnie poczytam.

http://allegro.pl/esc-pl-monitor-lg-20-w2053tq-pf-dvi-i1362976095.html

http://allegro.pl/nowosc-22-lcd-1920x1080-hkc-nowy-gw-fv-i1359134343.html

Ten pierwszy jest moim faworytem. Drugi też nie jest zły, ale ta firma HKC nic mi kompletnie nie mówi. Miał ktoś z nią styczność i potrafi coś powiedzieć?

Więc jeszcze raz.
Do 400,-, DVI, panorama 18,5 - 22", nowy.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
http://allegro.pl/monitor-led-18-5c-acer-v193hqlb-5ms-hdready-ledowy-i1349688220.html

Takie fajne coś, mały ale za to ledowy i będą cie mniej oczki bolały, do tego zostanie ci jeszcze na piwo
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Odpada, nie ma DVI : /

Po za tym wolę troszkę większy LCD, niż mniejszy LED : ]
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Po co ci to dvi, nie lepiej kupić za 10 zł przejsciówkę dvi-vga , albo dvi-hdmi?
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Nie. Nie chce mieć jakiś przełączników, przestawek czy innych dziwactw. Ma być monitor z wyjściem DVI.

Powiedz co myślisz o tym monitorze LG, ten drugi monitor odpada. HKC to jakaś chińska marka, więc odpada. Po za tym tylko LG daje gwarancje na martwe piksele, więc tylko ta marka mnie obecnie interesuje.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Z tych dwóch co podałeś wybrałbym LG. Miałem monitor tej firmy, kilku moich kumpli też ma. Bardzo dobre sprzęty. W ogóle LG jeżeli chodzi o ten segment, ma bardzo konkurencyjne produkty. Dobra cena + dobra jakość i niezawodność.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Feofciu ;* chodziło mi o taka malutką "kosteczkę" , którą się przyczepia do koncowki kabla od monitora, a nastepnie do karty graficznej, wiele osob tak robi i w niczym by ci to nie przeszkadzało :)
DVI-VGA.jpg

znalazłem jeszcze jedną godna uwagi aukcję

http://allegro.pl/dell-2208wfpt-100-sprawny-1680x1050-4xusb-dvi-i1351665546.html

Przy obydwóch cena taka sama, LG jest mniejszy i to o dosyć sporo. Dell za to jest duży, ale ma spory mankament - jest używany. Jak ja bym kupował monitor to by mi to nie przeszkadzało, ale jeżeli Ty chcesz kupić nie używany to już znalazłeś odpowiedni. Nie mam nic do LG, swojego Flatrona trzymam na biurku 4 lata i jeszcze nigdy nie było z nim problemów, a robiłem z nim cuda na kiju :)
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Przejściówek nie chcę bo moja ideologia kupowania nowego sprzętu nie pozwala kupić czegoś takiego : p Wolę dopłacić troszkę więcej i kupić lepszy jakościowo sprzęt, niż kombinować.
W sumie ten DELL całkiem dobry, ale nie ma kabli w komplecie, więc kolejne wydatki. Po za tym jednak wole kupić nowy sprzęt i mieć te 2 albo 3 lata gwarancji. No i co LG to LG. Mam sporo sprzętu tej firmy w domu i nigdy się nie zawiodłem na niej. Chyba więc się na ten monitor skusze.
Mimo wszystko jak znajdziesz coś innego to pisze, jeszcze nie kupuje monitora więc będę szperać dalej.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Przejściówek nie chcę bo moja ideologia kupowania nowego sprzętu nie pozwala kupić czegoś takiego : p

Że niby przejściówka odbija sie na jakości obrazu? Przestań, jadę na tym dobre parę lat ;).
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Ja jadę od 4 lat na czystym DVI i mam dość mocną kartę graficzną, więc obawiam się utraty jakości. Jeśli pokażesz mi jakiś tekst który udowadnia że to nie powoduje utraty jakości, to może się zastanowię : P
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Z tego co się orientuje, w grach nie utracisz ani gram jakości. co innego z filmami np. w Blue Ray. Twoja brożka.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Feo nie chrzań, to normalne, że grafy w najbogatszej wersji nie posiadają wyjścia vga, ale często nawet już do samej karty graficznej dodają tą przejścióweczkę, która nie wpływa na zmianę wyświetlanego obrazu. Ludzie przy kupowaniu nowej grafy nie wymieniają też monitora przecież, ale jeżeli ty tak chcesz to my ci możemy tylko dopomóc w wyborze monitora z dvi. Ten Dell jest na prawdę świetny, kabli nie ma, ale możesz je wziąć ze starego monitora, bo to tylko zasilanie, oraz ten kabelek dvi, a jeżeli nie, to w sklepie komputerowym znajdziesz za grosze, a będziesz się potem cieszył pięknym obrazem na duzym monitorze (większym niż 20 cali :p )
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom