Moje "prace"...

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
Zacząłem zabawę photoshopem, i póki co nie mam sie jeszcze czym pochwalić za bardzo ale wykonałem kilka "prac". Pomyślałem więc "jak wszyscy to wszyscy, chrzestny też :p", i postanowiłem je pokazać światu do oceny czy mam bawić sie dalej czy dać sobie spokój.

mojasygna2betakopiazg2.jpg
1 sygna
mojavek2kopiawb9.jpg
i avatar do niej

sygnaproba2kopiaqt0.jpg
2 sygna
nie wiem co oni się czepiają...moim zdaniem właśnie taka ma idealny klimat...nie musi być naciepielone(Y)

wodnasygnaot9.jpg
3 sygna

niezbyt udana tapeta

Jeśli uważacie że te prace zasługują na krytyke to piszcie to, może to zmobilizuje mnie do poprawienia wyników mojej przygody z photoshop.

Z wyrazami szacunku. Godfather
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Naprawde jak na dwie pierwsze prace, nie jest zle...

Ocenie poszczegolnie:

1. Sygnatura... Jest ok, fajnie sie prezentuje... Wiadomo praca jest na poziomie amatorskim, ale przedstawiajac takie 'cos' (chodzi o temat pracy), wiele wiecej nie da sie zrobic... Jedyna, co moznaby bylo dodac, to jakies efekty np. urozmaicic te blyskawice... Ale wiadomo, ze w najblizszym czasie sie to poprawi, a jak narazie nie jest zle ;p Napis "chudszy' moglbybyc :p 6/10

Avek... Prezentuje sie troche gorzej niz sygna...A to dlatego,ze w sygnie pasuje takie tlo, a avku jest to kawalek tego, co przedstawiles na sygnie... No i podobnie jak w sygnie - napis moglby byc "chudszy" 5/10

2.
Sygnaturka - pierwsze, co sie rzuca w oczy, to puste tlo... Uwierz mi, gdyby Ci sie chcialo, napewno moglbys to lepiej wykonac.. Wystarczy wziac jakis pedzel i rozmazac to, dodac malutki brush i juz jest wystarczajace tlo jak na taki czas pracy z photoshopem... Napis - nie powiem, podoba mi sie, sama czesto uzywam identycznej czcionki....Nast. razem poprobuj dodac efektow do czcionki... Np. wylac inny kolor ("obramowka') i juz jest o duuuzo lepiej... :p 5/10

3. Jet podobnie jak poprzednie prace... Musisz sie nauczyc jeszcze robic porzadniejsze tlo, ale to przyjdzie z czasem :) Kwiatki molgby by miec wieksza przezroczstosc, chyba byloby lepiej... Ale to Twoja praca i Ty o tym decydujesz :) 6/10

Tapetka - Tapetka jak na pierwszy raz jest okey :) Wiadomo, jeszcze musisz sie nauczyc porzadnie wycinac postacie...Ale i tak jest dobrze, jak na pierwszy raz... Na okolo postacimoznby dodac jakies efekty, bo jakos pusto tak... Ale znowu sie powtorze - to przyjdzie z czasem, jak juz troche wieccej bedziesz wiedzial o photshopie :p 7/10


God mam pytanko.... :p
Masz oryginala czy pirata?? (photoshopa) Pytam poniewaz w piratach czesto duuzo rzeczy nie dziala i uniemozliwa to pelna nauke :p


Ahhha i mowie od razu, ze nie musisz sie stosowac, do tego, co ja tu pisze, poniewaz ja tez nie jesrem swietnym grafikiem, ale cos tam wiem... To sa tylko i wylacznie moje spostrzezenia i wizje hehe xD
Moze sprobowalbys zrobic sygnaturke z postacia/renderem?? Np. z Don Vitem... :p
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Jak ja lubię oceniać czyjeś prace :>

1. Cóż, praca nie jest zła. Trzeba przyznać że tło jest całkiem w porządku, Mogłeś jednak wkleić tu jakąś postać itp., ale i tak jest bardzo dobrze. No cóż, może to ja jestem ślepy albo brakuje tu ramki. Z drugiej strony, jak grafik który zaczyna pracę może tak urozmaicać sygnaturkę. No i jeszcze napis.. Gdybyś dał tu obrys czarny 1 pix wyglądało by to o niebo lepiej. Jak na razie 6/10...

2. Tutaj już gorzej. Jeśli się nie mylę to wyciąłeś kawałek avatara bez napisu ; ]. Brakuje tu "tego czegoś". Napis jest w złym miejscu. Jak powiedziałem wyżej mogłeś dodać do niego obrys i jakiś gradinet. Wtedy mogłoby to być mniej więcej takie jak sygna... 4/10

3. No tak.. To zdecydowanie najgorsza z wszystkich prac. Taka "pusta". Czcionka jest dobrze wybrana jednak mogłeś wybrać jej zniekształcenie np. łuk w górę itp. Niby w rogach jest ramka jednak zapewne wyciąłeś ją z jakiejś pracy zgadza się? ;] Ocena 3/10

4. To zdecydowanie najlepsza z twoich prac. Bardzo ładnie wklejone rendery tło no i w końcu dobry napis. 7/10,

5. Tapeta. No prawda nie wyszła. Ten render słabo wycięty no i tło też takie... Dam tu 4,5/10
 

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
Moja najnowsza praca, i chyba nawet nieźle mi wyszła.

jaodwrconykopiacf2.jpg

odrocony2kopiapa8.jpg
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Ekspertem w tym to może ja nie jestem, ale ocenić pracki zawsze można.

1. Sygna i avek - już pisałem, że średnio mi się podobają. Według mnie nieciekawe tło, takie mało oryginalne i niepasujące do ciebie jak i do samego klimatu (połączenie godfather z takim stylem).

3. Sygna - no tu już ładnie. Oczywiście moim zdaniem. Ładna kolorystyka.

2. Ta mi się podoba. Niby nic, a wykonana staranie i porządnie. Czcionka według mnie pasuje do reszty. Sam jestem fanem takich czcionek wiec duży plus.

Nowe pracki też niczego sobie. Bardziej podoba mi się druga. :)

Jak mówiłem, zawodowym grafikiem nie jestem wiec łatwo mnie zadowolić. :D

Pozdro.
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Jezeli te tapetki robiles sam, to jestem godna podziwu.. Aczkolwiek moznaby bylo jeszcze upiekszyc, ale jest ok... Jak na poczatek, to jest super :) Widac, ze robisz postapey.. :p Moze zacznij robic avki i sygny dla userow Gup :)

Oby tak dalej... Szybko sie uczysz :)
 

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
Nie no cała tapeta nie jest moim dziełem, jest nim jedynie fotomontarz dodający tam moją osobę.
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
A widzisz, bo ja sie nie skapnelam :p Dopiero teraz... Widocznie jest dobrze zrobiony ;p Napawde ja nie poznalam, ze to Ty tam stoisz hehe... Dobra robota.. :)

A jak z tymi avkami i sygnami dla Gup??
 

halek

Member
Dołączył
1.9.2005
Posty
487
Niezłe te tapety, zwróć tylko uwagę że na tej drugiej Twoje odbicie jako jedyne jest przezroczyste.
 

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
Wiem ale niestety nie umiem tego poprawic, tym bardziej że mam dostęp jedytnie do tych warstw które ja robilem. Jeśli ktoś podpowie mi jak to zmienić to to zrobię. A co do avatarów i sygnaturek to niestety ale ledwo wyrabiam sie z małymi pracami dla samej mojej przyjemności bo mam całkiem sporo na głowie.

Z wyrazami szacunku. Godfather
 

RaVeN

Admin Site
Weteran
Dołączył
11.12.2003
Posty
1642
God mam pytanko.... tongue.gif
Masz oryginala czy pirata?? (photoshopa) Pytam poniewaz w piratach czesto duuzo rzeczy nie dziala i uniemozliwa to pelna nauke tongue.gif[/]

Obyś miała rację ;). God proponuję zacząć od przejrzenia tutorialized.com, z sygnaturkami radziłbym dać sobie spokój, a zająć się tapetami. Zagospodarowanie większej przestrzeni daje o wiele więcej, po pierwsze uczysz się kompozycji, a po drugie możesz się bardziej wykazać.
 

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
No, poprawiłem moje odbicie już nie jest przezroczyste :D:

odrocony2poprawionykopinl9.jpg
 
Do góry Bottom