Midgard: Role Play

Kraiven

New Member
Dołączył
27.11.2013
Posty
7
logo.png

 
Seria Gothic już od przeszło kilkunastu lat cieszy się niegasnącą popularnością oddanej rzeszy fanów komputerowych RPG-ów z prawdziwego zdarzenia. 
Pomimo upływającego czasu, a także rozwoju technologicznego i graficznego dzisiejszych gier, zastępy fanów w dalszym ciągu tworzą modyfikacje, dodatki i fanowskie dzieła do tej posuniętej już w latach produkcji. Jeden z efektów pracy tej zwariowanej społeczności to platforma Gothic Multiplayer, która służy do rozgrywki wieloosobowej.
 
 
 Kiedy już podejmiemy decyzję o wkroczeniu do e-świata Gothica, należy wybrać serwer, na którym będziemy mogli pograć. I tu właśnie wkraczamy my – Midgard RolePlay. Jesteśmy jednym z serwerów GMP nastawionym w całości na rozgrywkę fabularną oraz klimatyczne odgrywanie własnoręcznie wykreowanych postaci. Akcja gry ma miejsce w Kolonii Karnej (jedyn z polskich serwerów osadzonych w najpodlejszym miejscu w całej Myrtanie), gdzie skazańcy uwięzieni pod magiczną Barierą zmuszeni są do pozyskiwania niezwykłego kruszcu: magicznej rudy. W tym miejscu można by rozpisać się, aby przybliżyć fabułę prowadzoną na naszym serwerze, jednak o wiele lepiej opowie o niej... sam aktor dubbingowy Tomasz Marzecki, który szerzej znany jest z użyczenia głosu postaci Xardasa w serii Gothic. I wywiązał się ze swego zadania (przynajmniej w naszych odczuciach) doskonale!

 
 


 
 
Wypadałoby jednak parę słów od nas dodać, gdyż nie można tylko i wyłącznie błyszczeć olśniewającym blaskiem gwiazdy. Nasz serwer jako jedyny na całej arenie polskiego GMP cieszy się stabilną sytuacją i zapewnia stały rozwój gry. Nie są to czcze przechwałki, a dowodem oprócz zapewnień osób, które zaufały nam i współtworzą społeczność Midgard RolePlay, może być również powyższy trailer z Xardasem. Ponadto oferujemy niezwykle klimatyczną grę przy zachowaniu niezwykłego, surowego klimatu Górniczej Doliny, a także kolejno:

  • Tak zwaną "White List", czyli system biografii (kart postaci). Ich akceptacja jest wymagana do gry z nami. To najlepiej sprawdzona i najbardziej odpowiednia forma selekcji graczy. Pozwala nam na odseparowanie osobników, których umiejętności nie są wystarczające do gry na odpowiednim poziomie roleplay. Sztab legislatorów (osób odpowiedzialnych za akceptację i odrzucenie KP) dopuszcza do gry na serwerze jedynie użytkowników odznaczających się umiejętnościami niezbędnymi dla tego typu rozgrywki - sprawdzona jest zarówno poprawność językowa i gramatyczna tekstu jak i zdolność do prowadzenia postaci posiadającej zarówno pozytywy jak i negatywy.
  • Otwartą na współpracę administrację projektu. Wiemy, że nie jest to domena każdego serwera tego typu, jednak my bazujemy na zasadzie dialogu. Dzięki temu istnieje między innymi możliwość inicjowania i tworzenia własnych frakcji, grup i projektów fabularnych, a także organizacja eventów i zdarzeń fabularnych, które wniosą nieco świeżości w ramy znanego nam świata Gothic oraz wpłyną na wydarzenia w grze. Tworzenie projektu wespół z graczami nie ogranicza się jednak tylko i wyłącznie do sfery In Game - użytkownicy mogą także wpływać na wygląd forum i funkcjonalność gamemodu poprzez propozycje, które nasi skrypterzy (o ile dane rozwiązanie jest sensowne i ciekawe) implementują do rozgrywki.
  • Własne profesje i system rzemiosł, pozwalające na całą gamę czynności: począwszy od tworzenia pancerzy i uzbrojenia, a skończywszy na nowości na scenie GMP - grze na instrumentach, dzięki której możemy odgrywać dowolne melodie, posługując się aż kilkunastoma klawiszami - każdy z nich odpowiedzialny jest za inny dźwięk konkretnego instrumentu.
  • Ze specyficznych i ciekawych skryptów można nadmienić również system zmęczenia podczas pracy przy wykopie rudy (praca w kopalni). Podczas kucia kilofem w bryłę rudy, nasze HP spada do 1 punktu życia. Kiedy ta się stanie, nie jesteśmy w stanie dalej pracować - musimy coś zjeść, by dalej mieć siłę na machanie kilofem (zwrócenie HP). W najbliższej aktualizacji znajdzie się również m.in zaawansowany system zaawansowanych zachowań potworów (jedne mogą mieć wyczulony węch, inny natomiast bardziej czuły wzrok, czy słuch), czy oswajanie zwierząt.
  • Dostępny system klas. W tej chwili mamy wyłącznie osiem możliwych pozycji, z których gracze mogą wybrać jedną klasę (myśliwy, bimbrownik, rybak, łuczarz, płatnerz, kowal, kucharz i alchemik), jednak w przyszłej aktualizacji będzie tych klas około trzydzieści. Będzie je można jednak łączyć do 4 lub 6 możliwych klas razem – daje nam to ponad 2000 kombinacji kreowania naszej postaci!
  •   Po więcej ciekawych informacji zapraszamy na nasze forum (http://midgard-roleplay.pl/), gdzie można całkowicie zaspokoić swoją ciekawość dotyczącą samego serwera i forum. Znajdziecie tam również bogate poradniki do gier fabularnych i pomoce, które wspomogą Was w przyjemnym rozpoczęciu zabawy na naszym serwerze. W razie problemów administracja służy profesjonalną
    i serdeczną pomocą.
Xardasmidgard2.png
 

Vasemir

Mistrz Areny i zrzędzenia
Dołączył
8.4.2008
Posty
752
Podbiję. Sam się tam zarejestrowałem i jestem mile zaskoczony selekcją graczy, przedstawieniem treści (bez większego problemu można wszystko na forum znaleźć) oraz nastawieniem ekipy (po zaakceptowaniu biografii mojej postaci skrypter wszedł do gry sprawdzić, czy wszystko u mnie ok i z miejsca pomógł rozwiązać problemy). Do tego drobne elementy w grze są zwyczajnie estetyczne i przystępnie przekazane... Polecam się zainteresować, bo zapowiada się naprawdę ciekawie ;)
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Hmm, chyba się zainteresuję, lecz wciąż bym potrzebował czasu by być przy kompie oraz chęć wejścia w klimat Gothic'a. Biografia dobra sprawa nie ma co, mam nadzieję, że to eliminuje jakieś dzieciaki, które będą trollowały czy cuś innego.
 

Vasemir

Mistrz Areny i zrzędzenia
Dołączył
8.4.2008
Posty
752
Klimat Gothica to jedno, ale takie serwery to po prostu pełnokrwiste gry fabularne ;) nieco ponad tydzień to odkryłem i się uzależniłem :p
Tylko trzeba budować popularność, reaktywować fanów Gothica, by serwery się zaludniały. Może GUP jako portal się zainteresuje czy coś? ;)
 

Kraiven

New Member
Dołączył
27.11.2013
Posty
7
Biografia jest owszem po to, aby nie dopuszczać do gry osób, które właśnie trolowały by grę. Pojęcie "RP" nie jest trudne do zaakceptowania, a obecne polskie projekty gothicowe na GMP bardzo kuleją. Część powstawała, mając świetne założenia i pomysły, ale upadały pod względem wykonania i poziomu reprezentowanego czy to przez graczy, czy też twórców. Ja doszedłem na Midgard w październiku i ciesze się, że mam do czynienia z ogarniętymi ludźmi. A to rzadkość. Prawdą jest również, że jeśli projekt posiada mało interesantów może po długim czasie stracić na znaczeniu, ale nie chcemy iść na ilość, tylko jakość. Dzięki temu mamy nadzieję, że Midgard nie upadnie pod tym względem jak z resztą. Nie mniej, chętnie przyjmiemy w swe szeregi osoby, które reprezentują godny poziom i chęć odgrywania swojej wykreowanej postaci w koloni karnej :)
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
nie chcemy iść na ilość, tylko jakość
Lubię to.
Coś czuję, że zagoszczę u was prędzej czy później jak będę mieć czas oraz chęci do takiej zabawy, a akurat mi tego drugiego brak aktualnie.
 

Didson

Member
Dołączył
5.2.2008
Posty
135
Witajcie!
 
Urzeczony treścią tematu, zapytanie zadaję.
 
Którą wersje Gothica, trzeba posiadać aby grać w Midgarda? 
 
GI czy GII NK ?
 

Kraiven

New Member
Dołączył
27.11.2013
Posty
7
Didson napisał:
Witajcie!
 
Urzeczony treścią tematu, zapytanie zadaję.
 
Którą wersje Gothica, trzeba posiadać aby grać w Midgarda? 
 
GI czy GII NK ?
GII NK. Trzeba pobrać najnowszego GMP (Gothic Multi player) orac pobrać naszego Midgard packa wraz z patchem, które praktycznie wychodzi teraz co chwilę ^^ Tu masz linka - http://www.midgard-roleplay.pl/pobierz
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Muszę przyznać, że naprawdę wszystko bardzo ładnie się prezentuje. Wasze forum - pierwsza liga. Nie wiem jak sama rozgrywka, bo nigdy nie grałem. Na pewno kiedyś się na to skuszę. Kraiven, a jak tam sytuacja z GMP? Bo słyszałem, że ostatnio wprowadzili jakąś aktualizację, po której łączyć z serwerami można się tylko poprzez ich stronę (nie ma już launchera GMP z listą serwerów). 
 

Kraiven

New Member
Dołączył
27.11.2013
Posty
7
Nie testowałem szczerze ci powiem nowego launchera. Niezabardzo orientuje się jak to działa. Jeszcze póki co Midgard korzysta ze starego launchera, ale faktycznie może to się wkrótce zmienić. Wiesz...nie którym nie pasuje pomysł wchodzenia na server poprzez podany rzeczywisty nick na ich stronie.
 

Vasemir

Mistrz Areny i zrzędzenia
Dołączył
8.4.2008
Posty
752
Jeśli dobrze zauważyłem, to Midgard ma głęboko w poważaniu cały ten GMPTeam, syf, jaki zrobili na swej stronie i ich podejście (są "zaniepokojeni separatyzem Midgardu", a mnie pomimo licznych maili i wiadomości inną drogą na swoim forum aktywowali konto po jakimś pół roku).
Samo GMP to też naprawdę nic wesołego, ale nasza ekipa sama naprawia błędy, rozwija grę i urozmaica krajobraz (niejedna "znana" lokacja z Gothica by Was zaskoczyła - np. kryjówki sekretnych organizacji, karczma, lochy... ;) ).
 

Kraiven

New Member
Dołączył
27.11.2013
Posty
7
Gorzej jak zakręcą nam korek, ale i na to jest sposób. Jak napisał Vasemir wyżej, Midgard odciął się można by rzec od GMP.com przez nie ukrywajmy, słabą społeczność i poziom jaki prezentują to większa część jednostek. Trochę to przykre, ale cóż poradzić. Dlatego też wprowadziliśmy selekcje by po jednej stronie zbierać dobrych graczy, a tych słabszych, odsuwać na drugą.
 
Do góry Bottom