Miasto Budowniczych

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Zaciekawiony opisem miasta znajdującym się na tabliczkach, w księgach czy ustnych opisów magów wody zacząłem zastanawiać się nad faktycznym wyglądem miasta.
W opisach jest informacja że miasto zajmowało całą dolinę budowniczych, że każda z kast miała swoje siedziby w poszczególnych rejonach miasta itd. Jest też fragment z ksiąg mówiący że Quarhodron wyszedł z miasta i poddał je ponieważ na ulicach szalała wojna domowa. Czyli miasto nie mogło zajmować całej doliny, musiało mieć jakieś mury i bramy.
Sugerując się również tym, co możemy zobaczyć w Jarkenarze dochodzę do wniosku żę miasto nie stanowiły zwartej zabudowy a raczej zlepek porozrzucanych chat po całym obszarze. Wiadomo, część budynków została mocna nadgryziona przez ząb czasu, wręcz można powiedzieć została zjedzona przez co nie ma po nich śladu. Ale nie każdy budynek rozsypałby się w proch. Te zaś które zostały są rozrzucone po całej dolinie...Więc miasto nie było jakość szczególnie wielkie, jestem skłonny stwierdzić że liczbą mieszkańców dorównywało Khorinis.
No i pozostaje jeszcze kwestia portalu i pozostałej części wyspy. W części oddzielonej o miasta są piramidy i inne pozostałości po Budowniczych. Jaka jest szansa że miasto rozciągało się również na terenach po drugiej stronie gór? Biorąc pod uwagę teleporty, spora. Ale nie ma żadnych pozostałości po tym prastarym ludzie na terenach otaczających miasto Khorinis. Kwestia do rozważenia.
A jakie jest wasze zdanie na temat wyglądu miasta?: )

PS. Nie będzie mi nikt zarzucał żem leń jest :| Ja to wiem;d
hehehehe
 

Dearien

Member
Dołączył
27.12.2011
Posty
222
Jestem skłonny uznać teorię, że miasto faktycznie rozciągało się na większości powierzchni Jarkendaru, a jego zabudowania były porozrzucane. To współgrało by z założeniem, że Budowniczowie hodowali zwierzęta w zagrodach, między luźno poustawianymi chatami.
A cytat mówiący o wyjściu przed bramy jest nieco kłopotliwy... Po pierwsze, po co mury i bramy w mieście, które zajmuje niemal każdy skrawek terenu? Żeby się obronić przed ewentualnymi napaściami trzeba by ustawić barykady wzdłuż linii brzegowej i łańcuchów górskich. Po jakie licho? Tu musi być jakaś nieścisłość. Chyba, że Jarkendar miał coś w rodzaju grodu i podgrodzia. Ale budynki pięciu kast są zbyt daleko, aby znajdować się wspólnie wewnątrz pierścienia murów.
 
Do góry Bottom