Manga & Anime

Morgahard

" I'm what you call a demon..."
Weteran
Dołączył
15.9.2004
Posty
1186
Więc wiem że na upie są userzy którzy lubią lub interesują się Mangą i Anime. Do nich głównie ten temat... .Więc jakie są wasze ulubione Mangi i Anime?? Może ja zaczne...

-Ulubioną mangą jest Rurouni Kenshin. Jest to opowieść o szermierzu z ery Meji który walcząc w wojnie o upadek Szogunatu zyskał reputacje najlepszego szermoierza Japonii. Po wojnie uznał że pozbawił życia już zbyt wielu i wędruje po kraju ze swoim słynnym mieczem o tępej klindze... W polsce jest na razie 6 tomów.

-Exaxxion ^^ Śmieszna nazwa. Ciekawa manga o ataku kosmitów na ziemię. (Wiem brzmi jak z amerykańskich filmów). Nie tu jest innaczej. Rasa obcych na wiele wyższym poziomie technologicznym żyła tuż obok ludzi w pokoju. Dzieliła się z ludźmi wynalazkami a nawet rasy mogły mieszczać przez niezwykle podobieństwo jeśli chodzi o wygląd... Pewnego dnia jednak obcy zaczynają zabijać. ^^ Kozackie momentami podchodzi pod Hentai xD

-Naruto - zgadnijcie kto mi je polecił??... Ozi. Nasz stary Ozi z g.up gadałem z nim kiedyś na ten temat i polecił mi właśnie tą mangę. Nie czytałem jej dużo bo w Polsce wydano już sporo tomów tej serii. Ale trochę wiem bohaterem jest Naruto. Chłopiec który zostaje Ninja. Posiada znakomite techniki które gdy walczy okazują się zabójcze. Oczywiście inni nija mają także techniki i często są lepiej wyszkoleni.

Anime tu jest gorzej...

Ghost in the shell


Oczywiści nie wypisuje tu Pszczułki Maji i Muminków bo to też Anime ^^
 

Sever Sharivar

Słodka...
VIP
Dołączył
1.5.2005
Posty
1339
Manga:
- Alichino (w życiu nie widziałam tak pieknie rysowanej mangi)
- Hellsing
- Record of Lodoss War
- NGE
- Battle Angel Alita
- Paros no Ken

Anime:
- Wolf's Rain
- FMA
- GS/GSD
- GITS: SAC
- Vision of Escaflowne

i wiele innych...
 

zaitsev

Member
Dołączył
22.10.2004
Posty
233
Anime:
- Dragon Ball
- Dragon Ball Z
- Dragon Ball GT
- Szaman King
- Naruto


Manga (za duzo nie czytalem bo wole anime):
- Dragon Ball (lepsza niz Z czy GT bo ma wiele wiecej humoru i smiesznych sytuacji)
- Pokemon (jak czytalem sobie zeskanowane pare tomow na jednej stronie bo niemialem co robic to mi sie spodobalo)
 

Kan

Member
Dołączył
5.1.2005
Posty
786
Manga:

- Eden
- Gunm (Battle Angel Alita) - Postapokaliptyczny cyberpunk (uwielbiam takie klimaty)
- Hellsing
- Love Hina – takie coś luźnego dla odwyku

Anime:

- The Place Promised In Our Elary Day – Zdecydowanie jedne z ładniejszych anime jakie kiedykolwiek widziałem.
- Shingetsutan Tsukihime – Ulubiona para bohaterów.
- Haibane Renmei
- FLCL – trzeba to po prostu zobaczyć aby pojąć
- Appleseed
- Read Or Die OVA
- Gunparade March
- Gits – ale tylko pierwsza część
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
Ja nie jestem jakimś tam wielkim fanem anime, ale uwielbiał, a raczej uwielbiałem bo już nie leci - Dragon Ball.
Dla mnie jest to boskie, zreszta nie tylko dla mnie. Wciaż lubie sobie oglądnąć jakieś filmiki z DB na YouTube Czy tez video.google.
Poza DB, lubiłem także kiedyś Souls Huntera czyli łowce dusz. Na tą chcile nie pamietam anwet imienia łownego bocatera, ale fabułe tak ;]. No i wkońcu mam avka z błyskawicą, kiedyś miałem także z Nazzą (Nataku) ktorego mi arc zrobil ;].
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Mangi:
Szaman King
Naruto
Hellsing
Love Hina


Anime :
Seria Dragon Ball i ekranizacje mang wyżej wymienionych.
 

Arcane

Czarująca Anomalia
Weteran
Redakcja
Dołączył
11.11.2003
Posty
1613
Kan, zostań moim mężem
; P
FLCL ponad wszystkie anime. Czegoś tak paskudnie głębokiego nie widziałem nigdy przez całe moje zycie. Mus powiadam ja wam mus!
A poza tym większość z was ssie ; O Tytuły przymusowe:

-Cowboy Bebop
-Trigun
-Spiral (mądre ftw!)
-Samurai Champloo (ból brzucha co odcinek ; P)
-Shingetsutan Tsukihime (ma się tą pamięć to dziwnych nazw... wampiry! : O)
I sporo innych, chociaż to właśnie te są musem. Gdzieś kiedyś na jakimś forum zrobiłem tego listę. Długą. Bardzo długą. Jak kiedyś znowu wpadnę na I-net Cafe to może podam całą listę z opisami : P
 

Sudden Hoof

Weteran
Weteran
Dołączył
7.5.2005
Posty
154
QUOTE(Arcane @ 20-11-2006, 12:49) [snapback]127538[/snapback]

FLCL ponad wszystkie anime. Czegoś tak paskudnie głębokiego nie widziałem nigdy przez całe moje zycie. Mus powiadam ja wam mus!



Tak się zastanawiam co ludzie widzą w tym FLCL ;] Produkcje Gainax'u to często same perełki, nawet jeśli mają "małe" problemy z budżetem, heh... Co innego z seriami Anime, Kareshi Kanojo no Jijou jest nawet strawne. No dobra, zmusiliście mnie bym edytował tę listę i naprawił popełnione błędy ^^

Manga:

Zuuper...
- Oh My Godness - jak można nie znać...
- Great Teacher Onizuka - w.w. powody
- Chobits - ehh... manga od Clamp...
- Full Metal Alchemist - osobista preferencja ^^
- Love Hina - taak... po prostu. Lepsze niż MSN
- Hellsing - jak dla mnie, za mroczne ;]

Niezłe
- Naruto
- Bleach
- Full Metal Panic
- Tsubasa Reservoir Chronicle
- School Rumble

Teraz zaś lista ani... zresztą co ja będę pisał...

Anime

Wyróżniające się...
- Ghost in the Shell
- produkcje Hayao Miyazaki'ego [Princess Mononoke, Spirited Away, Porco Rosso itd...]
- Akira
- Cat Soup
- NGE
- Grave of the Fireflies - naprawdę piękne...

Po prostu niezłe...

- School Rumble
- Captain Tsubasa
- Animatrix [niektóre odcinki...]
- Hellsing
- i kilka innych adaptacji mang, które czytam...


QUOTE(zaitsev)
Anime:
- Dragon Ball
- Dragon Ball Z
- Dragon Ball GT
- Szaman King
- Naruto



Z szacunku do własnych przekonań i upodobań... Shaman King...
 

Megarion

El Presidente
Dołączył
25.9.2004
Posty
1824
Niewiele, niestety, miałem okazję obejrzeć dobrych Anime, o czytaniu Mangi nie wspomnę. Ale tak:

Anime:
Gudanm Seed/Gundam Seed Destiny
GANTZ (niestety, tylko początek widziałem)
Ghost in the Shell: SAC
Cowboy Bebop


Z manga jest marnie ;) Widziałem (czytałem) jedynie Gundam Seed Astray na kompie (spolszczona) i kiedyś Pokemon :p
 

Sword

Member
Dołączył
10.11.2004
Posty
514
Cóż:
-Saint Seya
-Dragon Ball (wszystko,nie ma to jak wspomnienia z lat dziecinnych)
-Love Hina
-Ai Yori Aoshi
-Shuffle
-troche GS :p

Jako że zagłębiłem się w tym temacie:
Basilisk (coś wspaniałego przynajmniej jak dla mnie)
Ah My Goddes -1 i 2 seria
Shingetsutan Tsukihime (zapada w pamięć)
Samurai Deeper Kyo
 

Arcane

Czarująca Anomalia
Weteran
Redakcja
Dołączył
11.11.2003
Posty
1613
QUOTE
Tak się zastanawiam co ludzie widzą w tym FLCL ;]


W tym właśnie rzecz Hoof. Jak już zobaczysz to oczu nie oderwiesz ; ]
Głębia człowieku, głębia.

Linx0r <- Tutaj macie wspaniałą listę DDL Anime. NIE polecam tylko Blood+. Badziew, kicz itp. Ergo Proxy tylko dla fanów tego gatunku. No i długo już neta nie mam więc nie powiem za dużo o seriach do Fate/Stay Night (dobre dobre!).
 
Dołączył
28.11.2006
Posty
33
Ja lubię

Great Ticher onizuka-ekstra anime o super nauczycielu Ejkichi Onizuce już nie leci :( a leciało na hyperze



Chobits-Anime o Persocomach które wyglądaja jak ludzie ale to roboty leci na hyperze o 21 00
 

Warriv

New Member
Dołączył
4.12.2006
Posty
23
Jedyną mangą, którą czytałem to Dragon Ball. Jeszcze przeczytałem jeden komiks GTO.

Jeśli chodzi o anime to jest lepiej :D :
-DB (Dragon Ball, Dragon Ball Z, Dreagon Ball GT)
-Shaman King
-GTO
-Neo Genesis

No to by było na tyle...
Pozdro
 

rastaffari

Member
Dołączył
27.10.2004
Posty
157
A nie znacie jakichś stronek z których można pościągać m/a? Chodzi mi o konkretne o takiej tematyce :)
 

Garrick

Member
Dołączył
20.9.2006
Posty
81
Nie jestem jakimś wielkim fanem m/a ale lubilem zawsze obejrzec coś z tego gatunku. Oczywiście Dragon Ball, ale to co lubilem najbardziej to Capitan Tsubasa :) Wychowałem sie na tej bajce i do dziś darze ją sentymentem.
P.S bracia Tachibana rządzą :D
 

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
heheh ja tez w zasadzie sie wychowalem na Tsubasie :) pamietam tylko przeblyski tej bajki... tak samo ogladalem tez Tygrysia maske :) lecial albo przed albo po Tsubasie :) lubilem tez obejrzec Dragon Balla :)
milo wspominam te 3 bajki dlatego z checia bym je skas sciagnal i obejrzal znow :) :)
Wakabayashy to byl gosc :p
 

Mordimer

Member
Dołączył
21.3.2005
Posty
319
Heh, ja praktycznie nie mam zbyt wielkiego pola do popisu. :p Nie czytałem żadnej mangi, jedynie to co znam z anime, to oglądane niegdyś na Polsacie Pokemony, Yu-gi-oh i Transformery czasami xP Teraz moim ulubionym anime jest Initial D, który oglądam na necie. :D Według mnie bardzo fajne anime, a przede wszystkim głównym wątkiem są nielegalne wyścigi, techniki jazdy oraz specyfikacje samochodów, a ja na tym punkcie mam hopla. :D
 

xenex

Member
Dołączył
13.3.2007
Posty
561
Nie rozumiem ludzi którzy widzą coś w Full metal Alchemist(Jeżeli napisałem błąd, to bardzo możliwe w końcu nie mam styczności z tym od dłuższego czasu).

M&A, po prostu uwielbiam. Jest kilka mang i anime które przypadły mi do gustu i to bardzo.

Manga

The best.

- Hellsing
- Naruto
- Bleach

Średnie

- Dragon Ball (wszystkie dragon ball'e ^^ )
- Love Hina


Anime

Mistrzowskie
- Naruto
- Bleach
- Hellsing
- Green Green(Hehe, polecam oavek pod tytułem Erolutions nawet dla tych co nie lubią ów klimatów ^^ )
- Dragon Ball

Dobre
- Elfen Lied
- Love hina
 

Arcane

Czarująca Anomalia
Weteran
Redakcja
Dołączył
11.11.2003
Posty
1613
xenex - widziałem wszystko to co Ty (i of course znacznie więcej niż ww. ; p) i nie rozumiem czego ty NIE widzisz w FMA. Jestem jako-takim fanem Bleach, z Green Green'a rechotałem po nocach (bez skojarzeń ; d) i IMHO FMA powinno być umiejscowione wysoko w rankingu. I jest - w moim.
Swoją drogą mamy chyba podobne upodobania ; O
Widziałeś Shingetsutan Tsukihime? Melancholy of Haruhi Suzumiya? Air Gear? Gunslinger Girl (TEH SHIT!)? Chrno Crusade? Full Metal Panic?
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Wole oglądać niż czytać. Jakoś nigdy mnie nie ciągnęło by coś przeczytać z mangii. ;)

Ulubione anime:
GTO
Chobbits - nie spodobało mi się za 1 razem. Potem już tak. :D
Full Metal Alchemist - Coś jak z Chobbits, ale szybciej zacząłem oglądać no i lepsze. ;)
Neon Genesis Evangelion - majstersztyk. Lepszego nie znam.

Pozdro. ;)
 
Do góry Bottom