Magia

valkyx

New Member
Dołączył
4.10.2009
Posty
4
Ja się totalnie zawiodłem na risenie niestety... pisano że ma być rozbudowany system magii a tu dupa... Ja każdego rpg-a przechodzę najpierw magiem. A tutaj tych magicznych run było baaaaaaaaardzo mało, z 4 pieczęci aż 2 no masakra.... Zrobiłem wszystkie możliwe questy z tego co mi wiadomo, i powiem tak nieważne kim chciałeś grac pod koniec i tak jesteś tempym młotem z toporem i tłuczesz hardo pomimo tego że szkoliłeś się na maga całą grę. No wiec niestety risen 6/10 za dobrą grafe....
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
magia jest dobra ale zakończenia nie mogli wymyśleć innego ponieważ prawie cały 4 rozdział opiera się na zbroi tytana i broni tytana więc magia odpada :/
w Risenie istnieje kilka rodzajów magii : ognisty kryształ,kryształ pocisków,lodowy? kryształ,runa inferno,runa czarnej fali,runa zamrażania (twórcy pisali że owa jest w grze ale nie udało mii sie jej znależc ani nie dostaje sie jej po kodzie give all) oraz inn eprzydtane runy (lewitacja,telekineza itp.) więc czemu inni są zawiedzieni graąc magiem skoro jest dobry?
 

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
Mag jest dobry, ale po grze w G2 Noc Kruka gdzie miało się chyba ze 20 różnych czarów, według mnie trochę zawodzi. Zakończenie, jak i cała gra mi się podoba chociaż mogli trochę mniej zerżnąć z g1 i g2 i postawić na nowe pomysły, bo czasem miałem wrażenie że przechodzę poprzedniczki w nowej oprawie.

Z wyrazami szacunku. Godfather
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Godfather w g1 i g2 i tak na końcu wbijasz miecz śniącemu/smokowi jedynie zbroje masz inna na koniec...
Według mnie po prostu nie mieli pomysłów na fabułe ponieważ w 4 rozdziale chodzi głównie o zdobycie tej zbroi i broni tytana by go pokonać czyli innymi słowy mag na straconej pozycji ...
 

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
W g1 zamiast miecza możesz mieć rune zrobioną z uriziela, co jest dla maga alternatywą, w g2 wbijasz smokowi miecz, ale równie dobrze możesz go załatwić zaklęciami zanim to zrobisz.

Z wyrazami szacunku. Godfather
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Godfather zgodze się z twoją opinia na ten temat w g1 i g2
Czyli wychodzi na to że Risen jest niedopracowany poniewż powoli uchodzi wątek grając magiem...bo i tak jesteś na końcu napakowanym w zbroje mięsniakiem. Spaprali sprawę za przeproszeniem.
 

valkyx

New Member
Dołączył
4.10.2009
Posty
4
gdzie znalazłeś te 2 runy jeszcze ??

jak nawet tej runy czarnej fali nie dostajesz po kodzie give all
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
gdzie znalazłeś te 2 runy jeszcze ??

jak nawet tej runy czarnej fali nie dostajesz po kodzie give all

poszperałem po świątyniach runa czranej fali była w zwłokach kaplana jaszczuroczłeka nie pamietam w jakiej swiatyni
 

valkyx

New Member
Dołączył
4.10.2009
Posty
4
nie mozliwe po wpiszaniu give all nie ma takiej runy wiec nie wymyslaj cudów
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
give all nie daje kilku przedmiotów ponieważ twórcy troche utrudnili gre cheaterom

give all nie daje róznież miecza (znalazlem go w grze a give all go nei dostalem) oraz topora oraz rzeczy takich jak narzedzia itp.

@down
posiadam przedpremierową niemiecką wersje Risen i jest zupelnie inna niż np.polska (sa inne bronie ,inne obrazenia od broni ,gdzie indziej sa NPCitp.)
 

valkyx

New Member
Dołączył
4.10.2009
Posty
4
ale lejesz wode masakra ... nie daje topora ani miecza rofl ... nie mozesz po prostu sie przyznac ze wymyslasz??
 

Zomin

Member
Dołączył
20.4.2007
Posty
739
..Szkele ma rację.. Sam bawiłem się tym kodem(specjalnie, na dwóch save'ach) i nie dostawałem tego, co miałem na drugiej postaci(pod koniec gry, a i też nawet 3 rozdziału).

Co do tematu, nigdy nie przepadałem za magami, a na dodatek Risen stawia ich od samego początku na straconej pozycji.. Miejmy nadzieję, że kolejna produkcja PB się poprawi pod tym względem. Szczerze mówiąc to najprzyjemniej tą klasą grało mi się w G2 NK, a to spowodowane było tym, iż mamy tam naprawdę szeroką paletę zaklęć..
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Valkyx przestań pier*** bo aż uszy bolą! Nie możesz się pogodzić z tym, że ci z kodzikami wszystko nie działa? Przestań albo wracaj do przedszkola...
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
wersus - chyba cię valkyx posłuchał xD

Ja nie grałem magiem, ale zauważyłem, że magia przydaje się raczej do spraw użytkowych (otwieranie zamków, niszczenie barier, lewitacja), a nie do walki i stricte grania magiem.
 

asasyn89

New Member
Dołączył
4.1.2011
Posty
13
Ja osobiście grałem magiem i zdobyłem czary które nie można dostać używając kodów i uważam że jest to dobre bo co to za gra na kodach ??
A co do magii to jestem zadowolony że przypominają one magię z słynnej serii Gothic bo człowiek wie czego się spodziewać po użyciu danego czaru
 

staho

Member
Dołączył
4.10.2009
Posty
30
Nom magia jest naprawde podobna do Gothica i naprawde fajnie ze dodali kilka nowych rzeczy np. magia kryształow.
 

belianos

New Member
Dołączył
24.11.2010
Posty
16
[font="verdana][center][left][font=verdana][center][left][color="#FFFFFF"]Magia kryształów jest nierówna. Magiczne pociski, to jak karabin maszynowy, jak ma się 10 poziom, to nawet trzech czy czterech najlepszych jaszczurzych wojowników do nas nie dojdzie, bo ich wykonczymy.
Magia ognia ladnie wyglada, ale nie wiedziec czemu zbyt powolne ładowanie czyni ją w takim razie mało skuteczną.
Magia lodu - dobra, jak jesteśmy słabi, ale jako pierwszy czar, bo zatrzymuje przeciwnika zabierając mu trochę życia. Zatem potem trzeba szybko zmienić kryształ na magiczny i walic dalej.
Chociaż, przy jednym przeciwniku ja robiłem tak: najpierw (z daleka oczywiście) kryształ ognia i zaraz potem lodu. A jak przeciwnik był zablokowany, to magicznymi pociskami go wykańczałem.[/color]
[/left][/center][/font][/left][/center][/font]
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Magia w Risenie jest na prawdę dziwnie opracowana. Gdy czytalem artykuły przed wyjściem gry odnośnie magii to spodziewałem się czegoś fajniejszego, trochę się zawiodłem. No ale rzadko spotyka się grę RPG z bardzo dopracowanym systemem magii, więc nie jest tak źle, patrząc na przykładzie innych gier. Magiem grałem tylko chwilę bo mi się znudziło i powiem, że znacznie przyjemniej grało mi się wojownikiem. :)
 

Kolosz

New Member
Dołączył
25.6.2011
Posty
16
Z magią niestety troszeczkę ubogo, po G2 czuć w Risenie spore braki w tym punkcie, a i mogliby coś dorzucić z tej dziedziny w walce z tytanem.
 

morawcik

New Member
Dołączył
13.1.2016
Posty
226
Oj, a właśnie miałem zagrać magiem. Trudno, będzie trzeba wybrać kogoś innego :(
 
Do góry Bottom