Le Parkour

Status
Zamknięty.

Łowca orków

Member
Dołączył
23.7.2005
Posty
33
Le parkour. Czy słyszał ktoś na tym forum o tym sporcie. Ja biegam od dwuch tygodni więc nie ma czym sie hwalić
tongue.gif
ale morze wy mieliści jakąś fajną akcię związaną z tym sportem.
smile.gif
 

pepon

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
353
cóż... słyszałem o tym sporcie i jak moge to oglądam o Parkour'rze na Exstreme Sports.
Fajne jest to skakanie po różnych dziwnych rzeczach
smile.gif
, zadziwia mnie, że ci goście nie leżą w szpitalach
laugh.gif
, ale mimo wszystko chciałbym kiedyś spróbować, lecznie mam gdzie
unsure.gif
. taaa.... jak zwykle fascynująca jest moja wypowiedź....

aha, a teraz słówko : taki temat już był i nawet w nim odpowiadałem, więc można było użyć opcji "szukaj"
biggrin.gif
, a jeśli szukałeś i nic nie znalazło to zwracam honor
tongue.gif





Pozdrowienia - pepon
 

Łowca orków

Member
Dołączył
23.7.2005
Posty
33
1.Nie znalazłem takiego tematu.
biggrin.gif

2.Ćwiczyć morza bodajrze wszędzie.Obejrz kilka scen w necie napewno ci się spodobają.
biggrin.gif

3.Widziałem dość makabrycznych scen np.złamania odwarte,zdiecia rędgienoskie śrub w nogach. Więc niekturzy na pewno lerzą w szpitalachi i jeczą. Ale warto mimo że nararzasz się na kontuzię.W końcu to sport ekstremalny.
biggrin.gif
 

rex

Member
Dołączył
22.12.2004
Posty
170
Ja prawdo podobnie dołącze do klanu dziś mnie chyba przyjeli nijestem pewien zaczołem 1 tydz temu nieprubuje jeszcze zabardzo wyzywających sportów ale coraz lepsze triki skoki itp kolega mnie nauczył nieboje sie już mniej więcej skoków przez duże płoty wychodzi mi to wspaniale.
 

Dark Knight

New Member
Dołączył
13.10.2005
Posty
20
No ja słyszałem o takim sporcie i sam go trenuje z kolegą z podwórka i nawet w szkole. Umiem z 3-4 tricki bo niedawno zacząłem ale potrafię się wbic na 2.5 metrową ściane wiec nie jest źle. Jak możesz zamieśc tutaj link na jakąś strone o Parkourze.
 

Cor Angar

Member
Dołączył
18.9.2004
Posty
242
Wiajcie
smile.gif

Ja mam kolegów którzy ćwiczą, jestem menadżerem i po części trenerem
biggrin.gif

Zapraszam was na forum (nie moje) które IMHO jest najlepsze w sieci, o Le Parkour.
Znajdziecie tam mnóstwo informacji, filmów, instruktaży etc.

Polecam:
Klik
 
E

eMzi

Guest
Chyba nie w tym dziale dałeś ten temat, bo moim zdaniem on powinien znajdować się w Hobby, ale cóż...
Ja biegam już prawie 1,5 miesiąca. Ostatnio biegam co raz częściej, bo jak wiadomo zbliża się zima, więc trzeba ten czas dzielący nas od zimy wykorzystać. Biegam sobie z kumplami po osiedlu, zaliczyliśmy parę wypadów na miasto, niedawno byliśmy na zjeździe PK. W sumie to podstawowe tricki to już umiemy (Monkey, King-Kong, Palm Spin, Reverse) i teraz szukamy miejsc, w których można hardcore'owo pobiegać, tzn. mieć jakiejś tam długości trasę i ją przebiec wykorzystując różne tricki. Niestety na naszym osiedlu takich tras nie ma dlatego też jeździmy na miasto.
W czasie zimy planujemy akrobatykę poćwiczyć (różne flipy etc.) bo przecież nie ma nic lepszego niż zaliczać gleby na śnieg ;d .
Ogólnie PK to fajny sport i dobry sposób na zabicie czasu bo przecież do tego nic nie potrzeba, wystarczy wyjść na dwór i po kolei murki zaliczać... Polecam PK wszystkim
tongue.gif
 

chery

Member
Dołączył
17.6.2005
Posty
693
Słyszałem o tym sporcie ale go nie uprawiam mam ze 3 filmiki na kompie i bardzo mi się to podoba. Z jakiś rok temu na 2 był taki film dokumentalny o Le parkourze( wiem że źle napisałem). Zdziwiło mnie to że tak "dużo" z was uprawia ten sport ale to raczej dobrze. Sport bardzo fajny, pomysłowy i ciekawy!!! Le parkour rządzi!!
tongue.gif
 

Jedi

Caporegime
VIP
Dołączył
21.7.2005
Posty
1605
Ciekawi mnie ten sport ale go nie uprawiam bo sądze że nie wychodziło by mi to zabardzo ze wględu że jestem dość niski (jeżeli się myle to niech ktoś mnie poprawi) Ja wole inny sport <dual> jest to sport rowerowy polegający na "jeździe w powietrzu" poprostu się skacze po różnych torach lub hopkach,funboxach itp. są rożne odmiany dualu jedną z nich jest street jeżdzi się po miescie i skacze sie po przeszkodach. Cieszy mnie że tak wielu ludzi uprawia sport poniewarz sport prowadzi do zdrowa i zamozaparcia a nie nałogów.


Pozdro
 

Shrat

Przywódca Magów
Dołączył
1.2.2005
Posty
1018
No widze że tu dużo lepakourowców jest:)Ja z moimi kumplami mam wałasny team biegamy od wakacji 2004.Obecnie trenujemy salta oraz backflipy:).Nasz team jest 1 w naszym city -Wągrowcu, większość ludzi już nasz zna i kiedy idziemy na nasze miejścówki zazwyczaj jest paru gapiów.
 

Lord Chudy

Member
Dołączył
3.9.2004
Posty
355
W sumie to zdziwił mnie tutaj ten temat
tongue.gif
.No to też musze się pochwalić że uprawiam Le Parkour gdzieś od 1.5 miecha.szybko sie nauczyłem tych podstawowych tricków bo w sumie to jestem dość sprawny.Fajny sport,można sobie zbić wolny czas i kondyche poprawić.Vaulty umiem(jak wspomniał verin monkey itp.),najlepszy trick który zaliczyłem to był rail flip(przerzut pionowy na rękach przez murek) i według mnie jest on chyba najbardziej widowiskowym trickiem ze wszystkich przerzutów.Ale zaczeła mnie interesować ta trudniejsza(według mnie) strona le parkour,czyli flipy(salta).Ćwiczymy z kolesiem na hali w szkole po godzinach(za free
biggrin.gif
),rozstawiamy materace i jazda!Po tygodniu nauczyłęm sie salta w przód z rozbiegu,chce sie nauczyć jeszcze w tył(backflip) i od ściany w tył(wallflip).Ten sport jest super,jeśli jeszcze ktoś z was nie spróbował tego to zachęcam!Naprawde,można poczyć się wolnym skacząc przez te rzeczy które przeciętny człowiek by obszedł łukiem!Pozdro
 

Cor Angar

Member
Dołączył
18.9.2004
Posty
242
QUOTE (MasterOfTheMoon @ 15-10-2005, 14:46) Ciekawi mnie ten sport ale go nie uprawiam bo sądze że nie wychodziło by mi to zabardzo ze wględu że jestem dość niski (jeżeli się myle to niech ktoś mnie poprawi) Ja wole inny sport <dual> jest to sport rowerowy polegający na "jeździe w powietrzu" poprostu się skacze po różnych torach lub hopkach,funboxach itp. są rożne odmiany dualu jedną z nich jest street jeżdzi się po miescie i skacze sie po przeszkodach. Cieszy mnie że tak wielu ludzi uprawia sport poniewarz sport prowadzi do zdrowa i zamozaparcia a nie nałogów.


Pozdro
To wcale nie zależy od wysokości
smile.gif

Mam kumpla, który jest BARDZO mały. Wierzcie mi. A skacze porządnie, radzi sobie z trickami, climbem i skokami
smile.gif
 
E

eMzi

Guest
W Parkourze najważniejsza jest skoczność, zwinność, szybkość i siła fizyczna (nie taka jaką ma Terminator ;D).
Skoczność - przede wszystkim to gapów czy też skakania z bloku na blok ;D
Szybkość - efektowniej chyba to wszystko wygląda jak jedziesz niczym Ferrari F-50 niż jak ciągniesz się jak rodzimy Fiat 126p
Zwinność - przydaje się szczególnie przy wykonywaniu trudniejszych technicznie tricków bądź też przy pokonywaniu trudnych przeszkód.
Siła fizyczna - w sumie to do każdego sportu trzeba mieć trochę siły fizycznej, a w Parkourze najbardziej się przydaje do Cat Leapów (Kocich Chwytów) i innych wymagających siły tricków (Pop).
No i chyba najważniejsza cecha, bez której inne cechy się nie liczą: mocna psychika. Trzeba przełamać strach przed wykonywaniem tricków bądź też skokami z dużych wysokości. Ja np. miałem wielki problem z trickiem Dash Vault, nie mogłem się przełamać, ale w końcu się udało. Teraz mam problem z saltem do tyłu, ale myślę, że w końcu się uda nauczyć go i jazda!!
biggrin.gif

No i wszystkim początkującym radzę nie próbować nawet pokazywać jakim to jest się bossem na pierwszym "bieganiu" np. skacząc z 4 metrowej budki czy murku. To naprawdę nie jest tego warte. Wiem to z doświadczenia bo mój kumpel tak próbował zaszpanować i złamał sobie kość śródstopia (sam nie wiem jak on to zrobił) i już arczej nie wróci do PK.
W ogóle najlepiej przed jakimi kolwiek skokami z dużych wysokości lepiej nauczyć porządnie robić PK Roll (przewrót przez bark).
A na koniec bardziej optymistyczny akcent:
"My kreujemy prawdziwą wolność pokonując przeszkody, które Wy na codzień omijacie..."
 

Amigo

New Member
Dołączył
11.7.2005
Posty
20
Znam Team z miasta, do którego chodzę do szkoły. Mój kumpel z klasy do niego należy i opowiadał mi o nim. Narazie to amatorka, ale chłopaki się rozwijają. To ich stronka ureus-parkour.ovh.org. Ja tam sam troche biegam, ale mieszkam na wsi. Jak narazie nie mam z kim, ale próbuje kolesi namówić. LE PARKOUR rządzi!!!!!!
 

freak_man

Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
166
Witam!
Ja już biegam ponad 2 miesiące i całkiem nieźle mi idzie. Bardzo to lubie i nie zamierzam z tym skończyć...
smile.gif
.Jak narazie moją największą kontuzją było to, jak chciałem przeskoczyć na rurką która była umieczczona na jakichś 2 metrach i jedną noga przeskoczyłem rurke a drugą zostałem...
ohmy.gif
. Boli mnie noga do dzis a to było jakiś miesiąc temu...łe. Mimo to nie zniechęcam się do tego sprotu. Niestety nadchodzi zima i ze skakaniem bedzie ciężko. Obśnieżone rurki czy może nawet zamarznięte - nawet nie chce myśleć jakby sie skończyło gdybym ją chciał przeskoczyć... . Raz już tak miałem - po deszczu chciałem skoczyć sobie nad moją półtora metrową bramą, ręka posunęła się po bramie i skończyło się glebą. Trudno taki sport. Mam nadzieję, że nie zniechęciłem nikogo do uprawiania tego sportu
smile.gif
.
Pozdro dla wszystkoch traucerów (tak nazywają sie ci ludzie którzy uprawiają parkour).
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
Ja biegam też od ponad dwóch miechów. Jestem w teamie, który nosi nazwę RunningBuffoons (czyli "BiegającePajace" <lol>). Teraz się bierzemy za naukę salt i tym podobnych a tricków podstawowych czyli większości Vaultów nauczyłem się w dwa dni
tongue.gif
. Ja się tych tricków uczyłem z filmików, bo zaczynałem biegając samemu a teraz biegam w 7-8 osobowej grupie. Ulubionym moim trickiem jest.... King Kong, ale żeby zrobić go tak jak było na filmiku Vaultus 102 ^^. Pozdrawiam wszystkich Traucerów. A tak poza tym to zachęcam każdego do ćwiczenia tego sportu, bo to jest coś co naprawdę warto robić. Zmienia się przy tym sposób spoglądania na otaczający nas świat
smile.gif
.
Z poważaniem,
Cisu
QUOTE "My kreujemy prawdziwą wolność pokonując przeszkody, które Wy na codzień omijacie..."

Zrobiłem sobie koszulkę z tym oto napisem a z tyłu mam małymi literkami "LeParkour" tak zaraz pod kołnierzem
smile.gif
.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom