Kupno Ramu I Zamiana Formatu

Status
Zamknięty.

RobsonAjax

Member
Dołączył
4.2.2005
Posty
761
Mam dwa problemy:
1. Chcę zamienić format ścieżki dzwiękowej z gry Commandos: Beyond the Call of Duty z .wave na .mp3 (lub cokolwiek innego odtwarzanego przez MP3 playera). Powód już napisałem, ale jak to zrobić...? Próbowałem "dopisać" końcówkę, ale nic z tego. Proszę o pomoc.
2. Przymierzam się do zakupienia kości RAMu. No więc dosyć dawno kupowałem i oto model, który kupiłem: GoodRAM, DDR, DIMM, PC 3200 (info wziąłem z nalepki naklejonej na kość, więc chyba są w porządku ;)). I problem: czy jeśli kupię coś z tej strony/tego rodzaju to będą pasować/nie będą się gryźć i wyjdzie mi np. 2 GB RAMu?

http://www.allegro.pl/search.php?string=Go...0&country=1

Z góry wielkie dzięki.


Pozdrawiam.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Ze zmianą formatu to nie wiem.
Jeżeli chodzi o Ram, to musisz mieć takie same prędkości np. obie kości muszą mieć po 400 MHz. Mogą być różne firmy, niekoniecznie te same (jak tak miałem w moim starym złomie i wszystko grało). Także pasowałoby, żebyś sprawdził jaką twoja kość ma prędkość i dokupił drugą z taką samą.
 

RobsonAjax

Member
Dołączył
4.2.2005
Posty
761
No właśnie wydaję mi się, że wyselekcjonowałem te kryteria, tj. prędkość (PC3200 równe się chyba 400MHz) itd. Wolę być w 100% pewny ;).



Pozdrawiam.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Te 3200 oznacza chyba przepustowość. Zobacz, te 2 pierwsze mają taką samą przepustowość (3 200 MB/s), a mają różne prędkość (a fachowo - częstotliwość pracy). Dlatego poszukaj na tym opakowaniu czy nie pisze gdzieś jaka jest częstotliwość pracy (MHz).
 

RobsonAjax

Member
Dołączył
4.2.2005
Posty
761
CYTAT
Dodaj do ulubionych kryteriów wyszukiwaniaAllegro › Wyniki wyszukiwania

Goodram - znaleziono 133 przedmioty.
Cała kategoria: Komputery › Podzespoły bazowe › Pamięć › DDR DIMM › PC3200 (400MHz)


PC3200 (400MHz) …DDR DIMM …Pamięć …Podzespoły bazowe …Komputery Wszystkie kategorie
Szukaj w tytułach i opisach


Z tego by wynikało, że PC3200=400MHz. Hmmm... A opaowania nie mam, wyjąłem znów z kompa RAM (spokojnie, piszę z drugiego :p) i nic nie ma w MHz podane :wacko:.


Pozdrawiam.
 

Pandrodor

Member
Dołączył
12.10.2007
Posty
437
Co do zamiany ścieżki dźwiękowej, to poszukaj konwertera w internecie. Formaty wav i mp3 różnią się sposobem zapisu dźwięku, pliki mp3 są maksymalnie skompresowane natomiast z .wav jest tak, jak z obrazem zapisanym w .bmp - bez kompresji. Tutaj masz jakiś konwerter między formatami. Jeśli coś nie pasuje, tutaj masz jeszcze parę wyników.
CYTAT
PC3200 (400MHz)
Nie znam się, ale te pc3200 wygląda jak model. Tak czy inaczej, pc3200 nie powinno się równać 400 mhz i na 99% to nie zamiennik. Sprawdź na kościach innych firm, czy też jest PC3200 (400MHz).
Pozdrawiam, Panda
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom