Kto Pochodzi Z Wysp Południowych?

Status
Zamknięty.

Daniel781996

Member
Dołączył
15.8.2010
Posty
81
Jak myślicie kto pochodzi z wysp południowych, czyli kto tam się urodził. Moim zdaniem na wyspach południowych urodził się Gorn. Niby nigdzie nie jest to potwierdzone (chyba), ale gdzieś czytałem że ludzie pochodzący z wysp południowych mają ciemną karnacje. Jeśli jestem w błędzie to napiszcie
 

tomisakis

Whiskas
VIP
Dołączył
11.1.2009
Posty
1536
W gothicu 2 mamy styczności z człowiekiem z tych wysp. Zwie sie on Abuiyin. Można u niego zapalić fajkę wodną i może nam przepowiedzieć naszą przyszłość. Za tym, że Gorna pochodzi z Wysp Południowych przemawia tylko i wyłącznie fakt ciemniejszego koloru skóry niż inni
 

Daniel781996

Member
Dołączył
15.8.2010
Posty
81
Możliwe też że jedna z kobiet w burdelu ekhem w domu przybytku :) pochodzi z wysp bo też ma ciemną karnacje
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Dziadek Hatloda(G3) pochodził z wysp;p Dziadek nie występuje w grze ale Hatlod opowiada o nim gdy prosi nas abyśmy odzyskali jego narzędzia do budowy statków.
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
Abuyin ibn Djadir ibn Omar Kalid ben Hadji al Sharidi bankowo jest z Wysp Południowych :D Jeszcze Randolpha można by o to podejrzewać, jeśli zakladamy, że ciemna karnacja świadczy o pochodzeniu z tychże Wysp.
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
No to jeszcze w takim razie jeden czy dwóch strażników miejskich i chyba Brian-czeladnik Harada;p I kilku z bandytów Dextera...;p
 

Pandrodor

Member
Dołączył
12.10.2007
Posty
437
Dziadek Hatloda(G3) pochodził z wysp;p Dziadek nie występuje w grze ale Hatlod opowiada o nim gdy prosi nas abyśmy odzyskali jego narzędzia do budowy statków.
Hah ;d Jak dziadek pochodzi z wysp to on też powinien mieć cechy wyspiarza chyba, nie? Przecież koloru skóry się nie nabiera od przebywania na wyspach a raczej pochodzenie się liczy ^^

Edit: Chociaż jak tak myślę, to Hatlod może mieć ino 1/4 wyspiarza :p Nevermind.

A co do karnacji - wątpię, żeby karnacja była idealnym wyznacznikiem.

Co do Gorna - cooś mi świta...nie wiem, czy pochodzi z wysp czy nie, ale gdzieś chyba czytałem coś o pochodzeniu któregoś z kumpli Bezimiennego. A sądząc po budowie fizycznej Murdy i waleczności mieszkańców wysp całkiem możliwe, że Gorn stąd pochodzi. Na pewno nie ma informacji na ten temat w G1-ZB? (Ja grałem ino w G1 i NK) W sumie - od czego na forum Zakon? :D

Czółko.

A, jeszcze co do kolorów niektórych mieszkańców Khorinis - Wyspy nie były nigdy odizolowane od Kontynentu, pewnie nieraz południowcy przybywali na kontynent i wielu bardziej czarnoskórych może mieć tą cechę po prapradziadku - mimo, że np jego rodzice byli biali:)
 

Lars

Member
Dołączył
4.9.2010
Posty
32
Czy każdy człowiek czarnej skóry/karnacji musi byc z wysp południowych? obejrzyjcie sobie trailery/gameplay z Arcanii.Główny bohater jest "biały" .Więc twierdzenie że każdy wyspiarz jest ciemny/czarny jest błędne.
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
Najbardziej znaną postacią znaną z wysp południowych jest oczywiście Gorn.
Abuyin ibn Djadir ibn Omar Kalid ben Hadji al Sharidi wróżbita z Khorinis.
I ieszcze pare postacia ale nie są tak ważne.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
W gothicu 2 mamy styczności z człowiekiem z tych wysp. Zwie sie on Abuiyin. Można u niego zapalić fajkę wodną i może nam przepowiedzieć naszą przyszłość. Za tym, że Gorna pochodzi z Wysp Południowych przemawia tylko i wyłącznie fakt ciemniejszego koloru skóry niż inni

Zgadzam się z wypowiedzią Toma. Ten Abuiyin. na pewno pochodzi z wysp południowych i jest spowinowacony z assasynami, których w nadmiarze spotykamy w Varrancie w G3.
Co do Gorna- karnacja to nie wszystko. Jeżeli iść tym tropem, myślę, że ciągnęłoby go na pustynie do swojego ludu, jednak on woli zostać w Goth'cie i nic nie wskazuje na jego sentymenty odnośnie ludzi piasku. To Diego się tam zapędza, choć ten fakt o niczym nie świadczy.
Jednak szybciej doszukiwałbym się takich konotacji u Angara z Bractwa Śniącego, którego spotykamy w Mora Sul. To właśnie on bardziej pasuje mi na mieszkańca wysp południowych, w stopniu wyższym niż Gorn...
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Nie tylko kolor skóry przemawia za tym, że Gorn pochodzi z wysp południowych, tu macie link do gothic wiki http://pl.gothic.wikia.com/wiki/Gorn . Tu także napisali, że Gorn pochodzi z owych wysp, w końcu nie umieścili by tam głupot wyssanych z palca. ;)

Patrząc tylko na kolor skóry, to także Mario pasuje do mieszkańca wysp południowych.
 
Dołączył
4.8.2010
Posty
185
Na GothicPedie może wejść każdy nawet nie zalogowany użytkownik i pisać artykuły, edytować itp.

Z GothicPedii:

Gorn - najemnik Lee, pochodzi z Wysp Południowych (GÓWNO PRAWDA). Jest silny i sprytny, posiada własną strategię: Zawsze lubi wiedzieć co ma za plecami . Przynajmniej raz dziennie zabija orka. Jego bronią jest topór, Zemsta Gorna. ;)

Czyli faktycznie pisze tam napisał, że jest z wysp południowych ale ktoś się z tym nie zgadza :D.

A tak do tematu to dodam, że duża część paladynów musi pochodzić z Wysp Południowych.
 

Krzychu1992

Member
Dołączył
14.10.2010
Posty
128
Z tych wysp pochodzi też Thorus w jednym z opowiadań w G4EK jest o tym napisane i o Gornie też ;p
 
Dołączył
4.8.2010
Posty
185
Stuprocentową pewność można mieć do Ferosa - łowcy smoków w Górniczej Dolinie. Sam przyznaje, że pochodzi z Wysp.
 

Parc

New Member
Dołączył
12.11.2010
Posty
8
Feros nie przyznaje, że pochodzi z wysp. Z tego co wiem, pochodzi z Varrantu i jest byłym asasynem. Tak w ogóle, to nie powiedział wprost, skąd pochodzi. Ale mówił coś o królu, a kogo z Wysp Południowych obchodziłby król obcego państwa. Mówił to jeszcze z takim żalem, a wróg powinien się cieszyć, że król nie żyje. Więc na 100% Feros nie jest z wysp. I gdyby ciemna karnacja świadczyła o tym, że ktoś mieszkał na wyspach, to w Arcanii byłoby pełno afro-amerykanów. W sumie nie grałem w tą grę, ale nie widziałem na youtube dużo murzynów. Tak samo Thorus i Gorn raczej nie pochodzą. Biadoliliby coś o tym, że wrócili od ojczystej ziemi, a Gorna walczył by z Rhobarem, żeby nie zajmował wysp.
Jedyni ludzie, którzy mówią, że są z wysp, to Randolph i Abuyin ibn (...) z G2.
 

Kamil96p

Member
Dołączył
17.10.2010
Posty
109
Jeśli chodzi o Arcanie to wyczytałem gdzieś że po pewnym czasie Gorn się zbuntuje przeciwko Beziemu (Rhobarowi III ) i przyłączy się do mieszkańców wysp południowych , więc bardzo możliwe jest że Gorn stamtąd pochodzi
 

Diego_przemytnik

New Member
Dołączył
7.11.2010
Posty
7
Z Wysp pochodzi nie kto inny a słynny arcymag ognia, Pyrokar. Służył w Thorniarze czego dowodzi znaleziony tam emblemat z jego imieniem.

P.S. Jeśli za krótki przepraszam
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom