Książka A Prawa ?

Status
Zamknięty.

szpieg007

New Member
Dołączył
29.12.2011
Posty
36
Jeśli ktoś próbował napisać książkę na podstawie gothic'a jego największym wrogiem są prawa autorskie.
Mam pytanie co trzeba zmienić by autorzy się nas nie przyczepili (czy wystarczy sam tytuł)
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
jakiekolwiek zapożyczenia są traktowane jako wykorzystanie własności intelektualnej, więc generalnie wszystko
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
No nie wiem czy wszystko. Motyw z zabiciem smoków przez człowieka nie jest wymyślony przecież przez Piranha Bytes.
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
Romek, teraz to żeś dowalił. Chodzi o wykorzystanie wszystkich nazw własnych (charakterystyczne imiona, nazwy potworów, miejsc) które są objęte prawami autorskimi. Dopóki piszesz coś do szuflady albo udostępniasz na forum i nie czerpiesz z tego zysku to spoko, nikt nie będzie miał się do czego przyczepić. Natomiast wypuszczanie książki do masowego odbiorcy, to już inna para kaloszy.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
A jeżeli chodzi o nazwy własne, to na pewno wiele imion w Gothicu, jak i w innych grach/książkach jest powtórzonych, ze stworzeniami już tak nie ma, ale to nie problem - można przecież bez problemu znaleźć odpowiednik ścierwojada czy kretoszczura.
 

Dearien

Member
Dołączył
27.12.2011
Posty
222
Jeśli Twoje zdolności literackie stoją na poziomie na tyle wysoki, by napisać sprzedającą się książkę, to na pewno przekonasz Piranha Bytes, by zezwolili na jej ekspansję. (Promocja Gothica jako gry no i oczywiście zyski). Ale jeśli nie jesteś wprawnym pisarzem, radzę nawet nie próbować. Taka gra wielowątkowa ro trudny orzech do zgryzienia. Wiem, co mówię. Możesz przypadkowo stworzyć coś, co tylko zniechęci innych do całej sagi ;) Ale w żadnym wypadku nie podcinam Ci skrzydeł. Możesz próbować.
 

szpieg007

New Member
Dołączył
29.12.2011
Posty
36
Dziękuje bardzo za wypowiedzi.
Naprawde okazały się pomocne

a przy okazji zerknijcie tutaj : http://gothic.org.pl...__fromsearch__1

@RoMek
co do stworzeń to tak masz racje na pewno coś sie znajdzie, podam przykład choćby gothic'a 3 na tal.
zamiast ścierwojada - padlinożerca i tym podobne

NOSZ KURDE!!!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom