Krucjaty

Status
Zamknięty.

Cahir

Member
Dołączył
15.7.2005
Posty
477
No nie wiem czy przypadkiem nie jest to temat bezsensowny ale jednak spytam
tongue.gif
co sądzicie o krucjatach , mających na celu odbicie Jerozoliomy ?? Moim zdaniem była to konkretna rzeźnia bo spotkali się wyznawcy dwóch religi :chrześcijaństwa i islamu . podsumować krucjaty można przez to bardzo prosto : Ci którzy udawali się na krucjatę byli mordercami (oczywiście nie wszyscy ale na pewno większość) dlatego że były im darowane winy przed wyruszeniem na wyprawe krzyżową (morderstwa, kradzieże, gwałty itp.) a nie byli prowadzeni dlatego by uwolnić (czyt. odbić ) grób Chrystusa !! A jednak w Jerozolimie gdy ją zdobyto zajęto się pierwsze nie "wycieczką" do grobu tylko rozkradaniem miasta !!!
Wielcy Kłamcy
mad.gif
mad.gif
mad.gif



Ps: jeśli temat jest denny prosze go usunąć
tongue.gif
 

Shrat

Przywódca Magów
Dołączył
1.2.2005
Posty
1018
Masz racje z tym mordowaniem kosaciół kłamał że trzeba zabic niewiernych aby nie splamili grobu. Wmawiał też ze za pójscie na krucjate pójdzie sie do nieba, wiekszośc ludzi którzy szli na taka krucjate szli dla zysku i tyle no i przy okazji mogli zdobyc chwałe bohaterów a tak naprawde byli to mordercy niczego winnych ludzi .
 

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
Tu tak jak w wszystkich krucjatch, wojnach chodzi o zdobyte bogactwa wraz z podbitą ziemią. Wojny zawsze były prowokowane pięniędzmi lub widmem władzy tak jak wojna w Iraku a głupie preteksty że odbijamy grób dla zachowanie jego czystości i świętości to nic więcej jak wytłumaczenie się "Bo oni nie pojechali zabijać oni pojechali odbić grób Chrystusa" czyż nie mam racji?
 

Cahir

Member
Dołączył
15.7.2005
Posty
477
CZyli wina spada na papieża...
biggrin.gif
a teraz tak dla powiększenia oglądalności tego tematu dobre strony krucjaty prosze też mówić
biggrin.gif


Przede wszystkim styk kulturowy europy i azji , islamu i chrześcijaństwa , obalenie teori że boży bojownicy są niepokonani (tu mam na myśli Saladyna
cool.gif
)
wyludnienie w obu przypadkach (azji i europy
tongue.gif
) itp.
 

s_e.b_a

Active Member
Dołączył
13.2.2005
Posty
1253
Tak krucjata to kpina.... Najlepsza była krucjata dziecieca (w podręcznikach gimnazjalnych raczej tego nie ma jest to dopiero w liceum) odbyła się w 1212roku... Tak jak pisałeś podczas krucjat walczyli głównie przestępcy=grzesznicy więc kościół wymyślił aby wysłać przeciwko muzułmanom czyste dusze=dzieci Jacyś kupcy zaproponowlai że przetransportują ich na bliski wschód drogą morską... Tak naprawde większość tych dzieci została sprzedana na afrykańskich targach niewolników... Tosz to kpina! A w dodatku skoro Jezus jest miłosierdziem to z jakiej paki kościół toczył z kimś wojny... Przeciez to jest paradoks. Idea chrześcijaństwa i kompletnie sprzeczne z nią czyny...
 

Gorn 2

Member
Dołączył
21.12.2004
Posty
437
Myśle że krucjaty organizowane w tak wielkiej ilosćiach mogli służyć tylko jednemu... zabić i zrabować wszystkie cennośći które zapewniłyby ludziom bogatą przyszłosć a dla tych co to organizowali dodatkowo ważne tereny które zapewny miały jakieś znaczenie strategiczne myśle też że to niemiało znaczenia czy to islam miał jezorolime czy katolicy ważne że mieli ją ludzie którzy wierzą w boga tak więc były organizowane zapewne dla rabunków i wiekszych terytoriów...
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
QUOTE (s_e.b_a @ 30-07-2005, 16:09) Tak krucjata to kpina.... Najlepsza była krucjata dziecieca (w podręcznikach gimnazjalnych raczej tego nie ma jest to dopiero w liceum) odbyła się w 1212roku... Tak jak pisałeś podczas krucjat walczyli głównie przestępcy=grzesznicy więc kościół wymyślił aby wysłać przeciwko muzułmanom czyste dusze=dzieci Jacyś kupcy zaproponowlai że przetransportują ich na bliski wschód drogą morską... Tak naprawde większość tych dzieci została sprzedana na afrykańskich targach niewolników... Tosz to kpina! A w dodatku skoro Jezus jest miłosierdziem to z jakiej paki kościół toczył z kimś wojny... Przeciez to jest paradoks. Idea chrześcijaństwa i kompletnie sprzeczne z nią czyny...
No tak w podręcznikach do gimznajzum tego nie bylo, ale u ans nauczyciel o tym mówił. Zgadzam się z Toba w opini tej krucjaty. Tak w większości walczyli przestępcy, ale n krucjaty pojechali również prawdziwi obrońcy wiary. moim zdanie byly one nie potrzebne, bo i tka nie wiele zmieniły
 

Cahir

Member
Dołączył
15.7.2005
Posty
477
QUOTE No tak w podręcznikach do gimznajzum tego nie bylo, ale u ans nauczyciel o tym mówił. Zgadzam się z Toba w opini tej krucjaty. Tak w większości walczyli przestępcy, ale n krucjaty pojechali również prawdziwi obrońcy wiary. moim zdanie byly one nie potrzebne, bo i tka nie wiele zmieniły

Nie były potrzebne ?? Z tym się z tobą zgadzam ale z tym że one wiele nie zmieniły to się chyba troszkę mylisz
tongue.gif
Spotkały się dwie kultury Europejska i kultura Azji ... więc nie mów mi że to wiele nie zmieniło
biggrin.gif
 

Lord Vader

Member
Dołączył
8.7.2005
Posty
191
To czyste kłamstwo ze strony papieża i Kościoła. Najwidoczniej w tamtych czasach ( nie twierdze że też naszych ) żyli oni chęcią zysku, tyle że wysyłali ludzi wiary okłamując ich. Nie wiem po co aż tyle czasu ciągneli te krucjaty. Krzyżowcy dostawali w dupę po pierwszej coraz częsciej i dalej się pchali.
Skutki krucjat widać w dzisiejszych czsach ( Irak ).
Najwyraźniej ciągnie się to od wieków. Ta wojna religii jest najmocniejszą ze wszystkich.
Pozdro
 

Wismerin120

Zastępca Przywódcy Leśników
Dołączył
15.7.2005
Posty
327
W krucjacie dzieciecej wzieto od 20-50 tysiecy dzieci dwoch kupcow jak mowil seba wynajelo 7 statkow z czego dwa zatonely a reszte dzieci sprzedano na targach niewolnikow w egipcie.

Urban II przemówił do ogromnego tłumu biskupów, rycerzy i prostego tłumu, zwracając się doń takimi, m.in. słowami:

"Zwracam się z pokorną prośbą, nie ja, lecz Pan, abyście wy, głosiciele Chrystusa, częściej nakłaniali wszystkich, do jakiego kto by nie należał stanu, zarówno pieszych, jak i konnych, tak biednych jak i bogatych, aby oni w porę pomogli wschodnim chrześcijanom i wypędzili z granic chrześcijańskiego świata ludzi tego niecnego rodzaju. Mówię to obecnym, polecam przekazać nieobecnym. Wszakże to nakazuje Chrystus. Wszystkim idącym tam w wypadku ich zgonu na lądzie czy morzu lub w boju z poganami, od tej chwili odpuszczone będą grzechy. To przyrzeczenie idącym daję ja jako upoważniony przez Boga".

Taa opuszczone beda grzechy przeciez Chrystus Mowi nie zabijaj.
A nawet jest przykazanie nie zabijaj.
A oni z tego sobie nic nie robili, krzyzowcy poszli tam tylko dlatego zeby pozabijac niewinnych ludzi a tym samym ich ograbic, w Jerozolimie wycieto prawie cala ludnos w imie Boga, tak mowili sobie krzyzowcy.
 

Siegheiler88

Member
Dołączył
27.10.2004
Posty
84
QUOTE Taa opuszczone beda grzechy przeciez Chrystus Mowi nie zabijaj.
Mowi nie morduj.
Nie zabijaj jest rozwinietą wersją - ale w starym testamencie, po hebrajsku było nie morduj...
Nie mam pojecia od kiedy uzaje sie nie zabijaj, ale skoro papiez nawoływał do odbica ziemi swietej musial liczyc sie z ofiarami dlatego watpie, zeby łamał przykazanie - wiec prawdopodobnie uzywano jeszcez nie MORDUJ - czyli wyraźna róznica...



QUOTE Urban II przemówił do ogromnego tłumu biskupów, rycerzy i prostego tłumu, zwracając się doń takimi, m.in. słowami:

"Zwracam się z pokorną prośbą, nie ja, lecz Pan, abyście wy, głosiciele Chrystusa, częściej nakłaniali wszystkich, do jakiego kto by nie należał stanu, zarówno pieszych, jak i konnych, tak biednych jak i bogatych, aby oni w porę pomogli wschodnim chrześcijanom i wypędzili z granic chrześcijańskiego świata ludzi tego niecnego rodzaju. Mówię to obecnym, polecam przekazać nieobecnym. Wszakże to nakazuje Chrystus. Wszystkim idącym tam w wypadku ich zgonu na lądzie czy morzu lub w boju z poganami, od tej chwili odpuszczone będą grzechy. To przyrzeczenie idącym daję ja jako upoważniony przez Boga".

Ja znam taka wersje:
"Pilną sprawą jest istotnie, abyście pospieszyli na pomoc waszym braciom mieszkającym na Wschodzie i bardzo potrzebującym pomocy, jaką im tyle razy szlachetnie obiecywaliście. Turcy i Arabowie natarli na nich, jak to wielu z was z pewnością słyszało, i wtargnęli także w granice Romanii aż do tego miejsca Morza Śródziemnego, które nazywają Ramieniem Świętego Jerzego, rozszerzając coraz bardziej swe zdobycze na ziemie chrześcijan..."
Czli chcieli głownie pomóc swoim braciom w wieze.



QUOTE Skutki krucjat widać w dzisiejszych czsach
Bez wątpienia - chrześcijaństwo jest obecnie najbardziej prześladowana religia na świecie.
 

Gornu

Member
Dołączył
1.8.2005
Posty
32
Co ja sondze że były niepotrzebne mogli wyssłać armie i podbić wszystko a nie organizować krucjaty
 

Paladyn7

Member
Dołączył
3.8.2005
Posty
49
Według władzy kościelnej Jerozolima była (podobno) głównym celem Krucjat.
Jednak służyły tylko do:
-powiększenia władzy papierza,
-biorący udział w wyprawach mogli się wzbogacić,
-królowie podbijali ziemie,
-rycerze zabijali ''w imie Boga'',
-rycerze wierzyli, że jak zginą pod czas wyprawy to będą odpuszczone grzechy i trafią prosto do raju,
To tyle co wiem.
 

EdGaR

Member
Dołączył
3.3.2005
Posty
853
Tak nap[rawdę, to chżeścijanie robili sobie wycieczki, do grobu Jezusa, bo turkowie im pozwalali, ale potem przybyli turcy osmańscy, którzy wszystkich wypędzili, i zakazali pielgrzymek do gobu Jezusa. I papież się zdenerwował, i zamierzał skorzystać z okazji, ż ewszyscy byli "oburzeni" na turków to ich tam nasłać i wziąść złoto, no i tak się zaczeło... to tylko moja teoria z tym
QUOTE I papież się zdenerwował, i zamierzał skorzystać z okazji, ż ewszyscy byli "oburzeni" na turków to ich tam nasłać i wziąść złoto, no i tak się zaczeło
Ale wcześniejsze to prawda.

Pozdor all
 

Cahir

Member
Dołączył
15.7.2005
Posty
477
QUOTE Tak nap[rawdę, to chżeścijanie robili sobie wycieczki, do grobu Jezusa, bo turkowie im pozwalali, ale potem przybyli turcy osmańscy, którzy wszystkich wypędzili, i zakazali pielgrzymek do gobu Jezusa. I papież się zdenerwował, i zamierzał skorzystać z okazji, ż ewszyscy byli "oburzeni" na turków to ich tam nasłać i wziąść złoto, no i tak się zaczeło..

Mówiąc szczerze tu nie chodzilo o turków osmańskich tylko Szeldzudzkich
tongue.gif
Wiec EdGaR troszke sie pomyliłeś a papieżowi chodziło przede wszystkim o umocnienie władzy a nie złoto
biggrin.gif


Pozdro All
 

Archangel

Member
Dołączył
9.7.2005
Posty
62
Było parę czynników.

1.Upokarzające dla niego wezwanie na pomoc zachodnich chrześcijan przez cesarza Konstantynopola.

2.Pieniądze.

3.Powstrzymanie Islamu.

4.Ocalenie przedmurza Europy.

5.Bezrobocie rycerzy.

6.potzreba więcej ziemii

7.Wiara.

Nic nie usprawiedliwia tych mordów.Wezwani na pomoc krzyżowcy zdobyli konstantynopol.W ogóle mordy religijne budzą we mnie odrazę.Od czasu krucjat nienawiść między Islamem i Chrześcijaństwem nie wygasa.
 

Jedi

Caporegime
VIP
Dołączył
21.7.2005
Posty
1605
Myślę ze krucjaty nie były całkiem bez sensu. Zreszta zastanowcie sie w jakichczasach to bylo człowiek z dzisiejszych czasow nie moze sie porownywać do człowieka z czasow tamtych, to jest tak jak by porownac 30 latka po stodiach i 12 latka po skonczeniu podstawowki (bez obrazy dla dwonastolatkow) Nie wiadomo co byśmy zrobili wtedy gdybyśmy mieli mozg 12 latka i 30 lat za pasem. Zresztą warto zobaczyś film Królestwo Niebieskie Który właśnie jest o krucjatach i ładnie obrazuje dawny świat i tok myślenia ludzi z dawnych czasow

pozdro
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom