Kowal Itp...

Status
Zamknięty.

Rick

Member
Dołączył
11.11.2006
Posty
80
Ktoś polecał tutaj na forum (nie pamiętam w którym wątku), żeby uczyć się kowalstwa jak chce się szybko zarobić. Pytanie, dokładnie to których umiejętności się uczyć (tak na początku, w Ardei w Cape Dun [wyzwolonym] albo w Reddock) i jaki miecz wyrabiać.

PS. Jak się wogóle robi miecz (jak ma się składniki i recepture)?

PS.2. Gdzie jest jaskinia z mieczem Wenzela? (przed Monterą [tak mówił Wenzel] znalzłem tylko jakinie Ortegi i taką z 4 czy 5 topielcami [ani tu, ani tu miecza nie było]...)
 

4r7i

Member
Dołączył
8.11.2006
Posty
35
musisz uczyc sie kowalstwa (nauka kowalstwa) a potem coraz lepszych technik jak np bron z magicznej rudy. Aby stworzyc bron to oprócz składników musisz miec odpowiednio opanowaną nauke ( zalezy co chcesz zrobic) oraz projekt broni(oczywiscie tez stal i młot kowalski i kowadło) . Z tego co pamietam to Montera nie lezy kolo Jaskini Ortegi :p
 

Rick

Member
Dołączył
11.11.2006
Posty
80
Ale jakie miecze do wykucia polecasz i czego najlepiej tak na początku się nauczyć żeby zarobić?
 

D4kid

New Member
Dołączył
13.11.2006
Posty
7
Kowalsta nauczyc sie mozna od kazdego (nie)przecietnego kowala (O rly ?!?! ;)). W G3 nasz bezimienny juz od poczatku gry posiada nikla wiedze o tym jak kuc podstawowe rodzaje oreza. Wykuta przez ciebie bron jest zazwyczyj znacznie lepszejszej jakosci niz ta, ktora mozesz znalezc min. w skrzyniach badz kupic od weapon-dilera (+10 wieksze obrazenia). Zeby stworzyc wlasne ostrze potrzebny ci bedzie "przepis" na dana bron (mozna je nabyc u kowali), mlot kowalski, kowadło + odpowiednie skladniki (ruda magiczna, ruda żelaza, czysta stal etc.). Osobiscie polecam wyrabianie "Mieczy Poltorarecznych" (chodza po 4800).
Radze ci tez wpakowac sobie kilka PN (punktow nauki) w gornictwo (pamietaj o zakupie kilofa :)) oraz ostrzenie oreza.
 

Rick

Member
Dołączył
11.11.2006
Posty
80
A gdzie można nauczyć się górnictwa i gdzie można kupić rudę?

PS. To w końcu gdzie ta jaskinia z mieczem Wenzela?
 

4r7i

Member
Dołączył
8.11.2006
Posty
35
No wiec tak ruda oraz nauka górnictwa dopiero bedzie w pózniejszych etapach gry gdy bedziesz w Nordmarze(w klanie młota). Jaskinia wenzela jest jaskinią pełną wilków niedaleko Montery( poszukaj w temacie "wielki problem w Monterze" tam podawałem gdzie jest jaskinia)
 

Fredrio

Member
Dołączył
12.11.2006
Posty
63
a co do dobrego zarabiania to mozna tez, zabijac Chrisa w kregu kamieni niedaleko Ardei.. Zabicie go nie jest problemem a zawsze ma on przy sobie luk goncow lesnych (chodzi po ~5 tys.)
Nawet jezeli go zabijemy to on dalej z nami gada, handluje, uczy polowac itd ;p
 

Rick

Member
Dołączył
11.11.2006
Posty
80
Zabijemy to znaczy zabijemy czy pobijemy? (wbijać w niego miecz czy nie?)
 

nyga16

New Member
Dołączył
14.11.2006
Posty
15
jaskinia z mieczem wenzela jest za farma domenicka idac w strone montery a gornictwa mozesz sie nauczyc niedaleko geldern u orka (nie pamietam nicku ale wiem ze pilnuje kopalni siarki) :)
 

Fredrio

Member
Dołączył
12.11.2006
Posty
63
Pobic zeby sie przewrocil.. wtedy go okradamy odchodzimy na bok czekamy chwile az znowu zalozy luk i znowu powtarzamy czynnosc..
Mozna to robic rowniez na Jensie kolo cape dun. Rozniez ten sam luk otrzymujemy, jednak wiekszy problem jest ze sprzedaniem tego jak juz jest wieksza ilosc ;d
 

Rick

Member
Dołączył
11.11.2006
Posty
80
QUOTE(Fredrio @ 18-11-2006, 18:54) [snapback]127359[/snapback]

Rozniez ten sam luk otrzymujemy, jednak wiekszy problem jest ze sprzedaniem tego jak juz jest wieksza ilosc ;d


Dlaczego większy problem ze sprzedaniem? Nie rozumiem przecież im wiecej tym lepiej chyba... (przynajmniej mi się tak wydaje :/)
 

Fredrio

Member
Dołączył
12.11.2006
Posty
63
Problem jest w tym ze nie kazdy npc ma 5 tys. zlota na skladzie :D a tymbardziej 50 tys. jak masz powieszmy 10 lukow nie? ;p
 

Rick

Member
Dołączył
11.11.2006
Posty
80
No tak ale waluta to nie tylko kasa... >) (poza tym taki łuk by mi się przydał)

PS. Jak gadam z Chrisem to on ma do sprzedania łuk armijny, czy jak go pobije to bedzie on w jego ciele?

EDIT: Ej, a tak na początku gry (dopiero wyzwoliłem Cape Dun) to jaki najlepiej wykuwać miecz żeby zarobić?
 

boracki

Member
Dołączył
9.11.2006
Posty
137
QUOTE(Rick @ 18-11-2006, 18:36) [snapback]127350[/snapback]

A gdzie można nauczyć się górnictwa i gdzie można kupić rudę?

PS. To w końcu gdzie ta jaskinia z mieczem Wenzela?




Górnictwa możesz się nauczyć juz od Kowala w Reddock.
A rudę możesz sobie wykopać już w opuszczonej jaskini w Geldern.
Znając górnictwo mozesz również wydobywać rudę żelaza w Okarze ( niezbędna do wykuwania Miecza półtoraręcznego - wart 4800 g), złoto i siarkę w Geldern ( przydatne w alchemii i do questów )
 

Rick

Member
Dołączył
11.11.2006
Posty
80
Jeżeli rozmawiamy o umiejętnościach, to mam jeszcze jedno pytanie: Na którym lvl polecacie pójść na pustynie nauczyć się używania 2 mieczy? (ja mam 15 lvl, jestem przed wyzwoleniem Montery)
 

4r7i

Member
Dołączył
8.11.2006
Posty
35
ja poszłem na pustynie jak miałem ok 25 lvl po wyzwoleniu mentery tak wiec to zalezy od ciebie. Ale radziłbym ci zrobic jeszcze kilka lvl bo jak cie złapie banda pełzaczy piaskowych to bedzie kiepsko
 

abc123

New Member
Dołączył
19.11.2006
Posty
18
QUOTE(Rick @ 18-11-2006, 18:36) [snapback]127350[/snapback]

A gdzie można nauczyć się górnictwa i gdzie można kupić rudę?

PS. To w końcu gdzie ta jaskinia z mieczem Wenzela?



górnictwa mozesz sie nauczyc w okarze albo w reddock, u tego kowala, a rudę kupisz w normandzie

miecz jest w jaskini wików, idziesz prosto z Cape Dun do Montery, Ten kolo ork cie zaczepia i mowi zebys nie szedl na poludnie choc to krotsza droga i zebys skrecil na zachod, bo tam cie nie napadna ;D Idziesz na poludnie, rozwalasz watache bandytow albo zwiewasz i prosciutko masz chyba 2 jaskinie po drodze. Wchodzisz do pierwszej i patrzysz czy nie ma wilkow, jak nie bedzie (bodajze gobliny) to lecisz do nastepnej (po lewej stronie sciezki) i tam wchodzisz, wycinasz wilki, na koniec korytarza i tam lezy sobie mieczyk... dobry jest :D ma 80 pkt obrazen, ja go sobie wyostrzylem i mam 90 ;D nadal z niego korzystam bo nic lepszego nie ma
 

Rick

Member
Dołączył
11.11.2006
Posty
80
Dobra już wszystko wiem, można zamknać temat.

PS. Lepszy jest ognisty miecz (i podobno gdzies koło Trelis jest lodowy)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom