Kontrolery Do Gier

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Jak wiemy istnieje kilka "typów" sterowanie/kierowania w grach komputerowych. Oczywiście najpopularniejsze typu to klawiatura+mysz lub gamepad. Jak uważacie, który typ do których gier najbardziej się nadaje? Lub inne typu kontroli w grach?
Ja osobiście wolę tradycyjne klawiatura+mysz na większości gier. Jednak gamepad staje się lepszy gdy gra się w gry wyścigowe lub bijatyki. A według was? Jakie typy preferujecie lub jakich nienawidzicie?

Oczywiście kontrolery pod komputery.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Oczywiście klawa + myszka rządzi, głównie z racji tego w co gram. Rzadko zdarza mi się grywać w wyścigówki, ale i tu ogarniam klawiaturą, choć jak wiadomo, nie ma mowy o prawdziwiej jeździe na tym grając w jakiś porządny symulator. Z drugiej strony zabawa w kierownicę, pedały itd. tez mnie nie jarają. Wolę wsiąść w autko i tam operować tym na prawdę, oczywiście nie przekraczając praw ruchu drogowego <krzyżuje palce za plecami>. Z kierownicami próbowałem raz i skutecznie mnie to wszystko zniechęciło. Może dlatego, że sprzęt nie był pierwszych lotów? W pady tez się nigdy nie bawiłem, więc trudno mi coś powiedzieć na ich temat.
Jestem zwykły, szarym użytkownikiem PC'ta i nic poza dobra klawa i myszką do szczęścia nie jest mi potrzebne :).
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Kiedyś grałem za pomocą kierownicy i pedałów. Raz wystarczyło by się do tego zniechęcić. Nie wiem dlaczego ludzie się tym "jarają", według mnie jakieś nie tego np. do NFS. Do symulatorów jako tako, ale nie przydaje się do innych.
Ostatnio na padzie wale bo lepiej mi się nim gra niż na klawiaturze. Chociaż grając w Split Second lepsza jest klawiatura. Według mnie to zależy od rodzaju wyścigów.
Nie potrafię sobie wyobrazić grę w np. Gothic'a na padzie. Padł tu już taki pomysł kiedyś i pomysłodawca wyrzucił pada głęboko w kąt.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Ja preferuję głównie klawiaturę + mysz. Jak to Zig napisał, głównie z powodu tytułów w jakie gram. Jednakowoż mam pada na stanie i przy niektórych gierkach z niego korzystam. Do tych gier należy Tomb Raider, w każdym razie najnowsze odsłony. Pricne of Persia, Legancy of Kain i kilka innych. Jednak ogromną większość gierek załatwiam jak prawdziwemu pctowcowi przystało ;)
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Dramat jest grać w strzelanki na padzie :)

Ja mam preferencje klasyczne - mysza + klawa. Dodatkowo posiadam pada, który zawsze idzie w ruch przy Fifie. Może do jakiejś platformówki jeszcze.
Z kierownicy nigdy nie korzystałem i wątpię, żebym korzystał.
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
Wszystko zależy od tego w co aktualnie gram. Wszelkiego typu strzelanki, rpgi, rtsy - tylko i wyłącznie klawiatura plus mysz - granie w tego typu gry na padzie jest katorgą moim zdaniem. Z kolei w gry sportowe, wyścigi i zręcznościówki najlepiej gra mi się właśnie na padzie, jest to zdecydowanie najwygodniejsze rozwiazanie.

Raz w życiu grałem na kierownicy i jakoś mi zbytnio nie podpasowało. Zdarzyło mi się nawet kiedyś, bardzo dawno temu. grać na joysticku w fifę :D
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
A ja jako konsolowiec powiem, że granie w fps'y na padzie nie jest złe. Ja np. na początku trochę narzekałem, ale bardzo szybko się wyrobiłem i naprawdę jest mi obojętne jakiego kontrolera używam.
Gry zręcznościowe, platformowe itp - tutaj jestem raczej za padami. O ile gra z myszką i klawiaturą nie jest źle, to pad wydaj mi się do tego bardziej przystępny.
Bijatyki - tylko i wyłącznie pad. Wyścigówki - rzadko gram, ale jak już gram to padem. Gry sportowe - nie gram, a jeśli już w coś zagram to podchodzi to pod bijatykę. Strategie - też raczej nie gram, ale tutaj tylko mysz i klawiatura. RPG - także mysz i klawiatura.
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Jedyny kontroler jakiego używam to (oczywiście prócz standardowej myszy i klawiatury) to kierownica ze skrzynią biegów i pedałami. Rzadko grywam w gry wyścigowe, lecz jeśli już to korzystam z takiego właśnie zestawu i jestem zadowolony :). Nigdy nie mogłem się przemóc do innych kontrolerów, jak np. pad. Pady są dobre na konsole, a nie tutaj. Najczęściej jednak korzystam z typowego zestawu mysz + klawiatura i póki co tak pozostanie.

Ave
 
Do góry Bottom