Konkretne Informacje

Status
Zamknięty.

Jawtek

New Member
Dołączył
26.9.2008
Posty
3
Witam wszystkich, jestem nowy na forum, lecz mam nadzieję, że mnie nie zlinczujecie :)

Zauważyłem, że nie ma jeszcze tematu, w którym można by dodawać nowe i dyskutować nad ujawnionymi KONKRETAMI na temat Risena.

Wczoraj na przykład, w serwisie PC Centre pojawiła się najnowsza zapowiedź Risena - http://pccentre.pl/article/show/Risen/id=17130

Polecam i pozdrawiam :)
 

Dzyl

El Principe
Dołączył
14.9.2008
Posty
1961
Gra będzie bardziej krwawa niż gothic bo jest od 16 lat :p Grafika jest bardzo ładna :) Mam nadzieje że gra będzie miała nie duze wymagania, bo chętnie bym w nią zagrał :D Trailer troche krótki ;/
 

Jawtek

New Member
Dołączył
26.9.2008
Posty
3
Gothic 3 tez był od 16 lat ;) O grafice natomiast obecnie ciężko się wypowiadać bowiem żadnych screenshotów jeszcze nie ujawniono a filmik jest prerenderowany. Jeśli jednak podobny efekt co na trailerze zostanie osiągnięty w grze to będzie świetnie.
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Z chęcią zagram w Risen. Głównie dlatego że to gra PB tak samo jak Gothic który jest świetna grą ;) Moim zdaniem to dobrze zapowiadająca sie gra. Trailer rzeczywiście trochę krótki.
 
E

Electric_Dragon

Guest
Tym razem kilkominutowy filmik z targów RPC w Niemczech.



Widzimy, że system walki jeszcze nie jest ukończony "kombos" z 3 uderzeń trochę słabo wygląda), pozostałe elementy ładnie wyglądają. Mapka pojawia się w części ekranu tym samym nie przeszkadzając bohaterowi biec dalej. Szczegóły otoczenia bardzo ładnie wykonane, tak samo efekt rozbryzgiwania wody.
 

Karpielek

VIP
VIP
Dołączył
7.5.2008
Posty
1208
Jak na razie system walki nie jest zadowalający. Miejmy nadzieję, że go ulepszą. Reszta prezentuje się ładnie, chodzi mi tu szczególnie o mapę i wygląd potworów.
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Filmik dwa posty wyżej mi się nie odtwarza :p

CYTAT
Risen ma ukrócić raz na zawsze bezmyślne klikanie (hack'n'slash - przyp.red.) jako sposób na najefektywniejsze pokonywanie wrogów! Każdy przeciwnik, będzie wymagał od nas innej taktyki, a sytuacja, w której dzik pokonuje bohatera pod koniec gry, będzie nie do pomyślenia.


No i takie podejście bardzo mi się podoba. Większość gier polega na klikaniu, co psuje możliwość jakiejkolwiek przyjemności z walki w grze ;) Mam nadzieję, że ten cytat równa się z prawdą i faktycznie twórcy się postarają.


CYTAT
Cały efekt psuje nieco grafika. Tak, jest śliczna, ale nie powala szczegółowością i nie może się równać z najnowszymi grami. Risen nie jest też wolny od baboli – zwłaszcza nieodpowiednie wyważenie niektórych elementów gry. Dla pocieszenia dodam, że „Piranie” dobrze o tym wiedzą i przez kolejne trzy miesiące będą nieustannie szlifować grę, by ostatecznie wydać ją jako „diament”.


Takie słowa także do mnie przemawiają. Jak widać twórcy wolą zająć się usprawnieniami i naprawą błędów niż bawić się w tworzenie "zgrabniutkich" liści.

Mam nadzieję, że gra będzie tak piękna jak ją przedstawiają i taka jak na filmikach ;))

Pozdrawiam, Daria.
 
E

Electric_Dragon

Guest
Ponieważ, był nagrywany ukrytą kamerą na pokazie. Goście mieli jasno zakazane filmowanie. W końcu widzę Deep Silver zadziałało i zażądało wycofania filmiku. Jak znajdę na innym serwerze wstawię aktualny.
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Nie wiem, czy mam się cieszyć, czy płakać z powodu "bezszwowego świata". Wydaje mi się, że to nie jest zbyt dobry pomysł, bo może będzie to wyglądać lepiej, ale wydaje mi się, że przez to po raz kolejny nie będzie można robić dobrych filmików ani komiksów w Risenie, podobnie jak w Gothic3, w którym szansę na tworzenie na nim prac zostały niemal wyzerowane.
 
E

Electric_Dragon

Guest
W ogóle trwają jeszcze dyskusje nad możliwością udostępnienia fanom gry mod kitu, pozwalającego na modding gry. Wszystko możliwe, bezszwowy świat w mojej ocenie wyjdzie na plus Risen'owi.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom