Kilka Pytań

Status
Zamknięty.

Antix

New Member
Dołączył
23.12.2010
Posty
41
Witam postanowiłem wrócić do gothic'a ale mam kilka pytań:
1.Czy w gothic'u 1 da sie zagrać łucznikiem?
A jeśli tak to jak rozdawac umiejętności itp ? albo może macie jakiś poradnik?;x
2.Czy jeśli da sie zagrać licznikiem to lepiej grać magiem czy właśnie łucznikiem ?;x
3. Do jakiego obozu radzicie dołączyć?
Wiem ze macie rożnie opinie ale chodzi mi tylko o nakierowanie w którym byłoby najlepiej ;)
4.Oraz czy macie jakieś porady ?

To chyba tyle liczę na szybką odpowiedź i z góry dziękuje ;)
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
1. Da się, nie ma problemu. Jeśli chodzi o umiejętności to po prostuj inwestuj w zręczność i łuki. Warto jednak na początku dać też trochę w siłę i broń jednoręczną, żeby w razie czego móc się wspomagać. Jeśli chodzi o dalszy etap gry to nie będzie żadnego problemu, bo pewnie będziesz miał na 100 zarówno zręczność jak i siłę, do tego bronie dwuręczne. Niestety w Gothicu jest za łatwo pod tym względem.

2. Osobiste preferencje, tutaj należy kierować się kwestią upodobań. Magiem pewnie będzie na początku trudniej ze względu na manę, podczas większych potyczek będziesz musiał się kryć i pić mikstury.

3. Tutaj też należy się kierować osobistymi preferencjami. Jeśli zależy Ci na klimacie to odradzam Sektę - raczej nie spotyka się nowicjuszy/strażników świątynnych w roli łuczników. Lepiej wybierz Stary Obóz, cień jako łucznik może być klimatyczny, natomiast do strażnika nieco bardziej pasują kusze. Najlepiej wybrać Nowy Obóz, zarówno szkodnicy jak i najemnicy noszą łuki, więc będziesz mógł czuć się jak prawdziwy myśliwy. Jednak jeszcze raz podkreślam - jest to kwestia upodobań, gdzie nie pójdziesz będzie dobrze.

4. Porady są takie same jak do każdej innej postaci. Rób wszystkie zadania, zwiedzaj każdy kąt, rozkoszuj się grą.
 

Antix

New Member
Dołączył
23.12.2010
Posty
41
2.Czyli polecasz łucznika ?;x
3.Dzięki wybrałem nowy obóz ;)

A jeszcze ostatnie pytanie czy polecacie grę na modach poprawiających grafikę czy grać na czystym gothicu?: ;)
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Polecam czy nie polecam - jeżeli jeszcze nie grałeś to warto zdobyć nowe doświadczenie :) Nie zawiedziesz się.
Czy polecam mody poprawiające grafikę? Nie wiem, szczerze mówiąc nigdy nie grałem. Jeśli trochę już przestarzała grafika Gothica Cię odrzuca to śmiało możesz spróbować gry z modem.
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Na moje, mod zmieniający tekstury na te z gothica 2 trochę rozjaśnia grę co może trochę zniszczyć klimat mroku : d Prezentuje się ładniej trochę i wygląda realniej świat. Możesz spróbować, nie spodoba ci się to usuniesz to:)
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Otwieram na prośbę autora, dyskusja nie uległa jak widać wyczerpaniu.
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
To może niech napisze co go interesuje w tym temacie ^^ Bo wydaje mi się że w obecnej formie temat wyczerpany.
 

Antix

New Member
Dołączył
23.12.2010
Posty
41
Mam tylko 2 pytania jeszcze ^^

1. Na czym polega ochrona w starym obozie tzn w jakich momentach strażnicy będą mnie chronić? w grze mówili jak ale wiecie jak to w grze a jak to jest naprawdę ;f
2. Zastanawiam sie nad gra magiem i chciałbym sie zapytać czy lepiej dołączyć do bagna i tam zostać magiem czy moze w starym obozie?
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
1. Z tego co się orientuję to będą cię chronić kiedy ktoś w obozie cię zaatakuje. Podejdziesz do gościa od ochrony i on zacznie z nim walczyć. Koniec.
2. Na bagnie nie jesteś magiem, uczysz się tam równo magia/walka no chyba, że masz odpowiedniego moda. Natomiast zostanie magiem ognia to tylko uczysz się magii, a później masz możliwość zostania magiem wody, a na końcu nekromantą, ale tylko gdy będziesz magiem ognia.
 

Antix

New Member
Dołączył
23.12.2010
Posty
41
1. Z tego co się orientuję to będą cię chronić kiedy ktoś w obozie cię zaatakuje. Podejdziesz do gościa od ochrony i on zacznie z nim walczyć. Koniec.
2. Na bagnie nie jesteś magiem, uczysz się tam równo magia/walka no chyba, że masz odpowiedniego moda. Natomiast zostanie magiem ognia to tylko uczysz się magii, a później masz możliwość zostania magiem wody, a na końcu nekromantą, ale tylko gdy będziesz magiem ognia.
1. Czyli mam rozumieć jak ja zacznę sie z kimś bic to nikt mi nie pomoże?
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Ja nigdy nie płaciłem za ochronę, sam sobie radziłem. Jeśli zapłacisz, to uszczuplisz swoją i tak za pewne chudą sakiewkę.

1. Czyli mam rozumieć jak ja zacznę sie z kimś bic to nikt mi nie pomoże?

Spróbuj a na pewno się dowiesz. Może usługi strażników można wykorzystać w zadaniach, np. jeśli zdecydujesz się zabić Mordrag'a ( a nie jest łatwym przeciwnikiem na początku gry) to być może strażnicy się nim zajmą jeśli do nich podbiegniesz.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Gdy pierwszy zadasz cios to ci nie pomogą, jedynie gdy przeciwnik cię zaatakuje. No i strażnik musi być blisko.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom