Kasa

Status
Zamknięty.

Big Boss

Member
Dołączył
20.11.2004
Posty
811
Hmm ostatnio mam bardzo mało kasy a mi jest potrzeba i niewiem jak ją zdobyć. Powiedzcie jak wy zdobywacie kase.
 

s_e.b_a

Active Member
Dołączył
13.2.2005
Posty
1253
Ja gdy potrzebuję kasy to najczęściej pożyczam od starszych.... potem odrabiam to gdyż pracuje u niech w firmię... Na twoim miejscu odwiedziłbym również Babcie... Moja ma taki zwyczaj że przy każdej wizycie daje mi conajmniej 20 złotych.... Możesz też zaproponować rodzicom że wykonasz różne prace domowe w zamian za zapomogę.... Umyj samochód, podłogę, zetnij trawę... Jak masz jakies starsze sąsiadki zaproponuj im naprzykład wytrzepanie dywanu... Napewno cos Ci za to wpadnie....

Możesz też zajumać jakiejś staruszce torebkę na ulicy
biggrin.gif
Mój kumpel tak robi jak ma "kryzys" :pPP - ozi
 

Blizna

Member
Dołączył
10.3.2005
Posty
592
Jest takie przysłowie:"Masz dupe to se zarub" idz poprostu do pracy w końcu są wakacje chociaż przy twoim wieku wątpie żeby cie gdzieś przyjeli...
Chociaż możesz spróbować na ulotkach choć kasa z tego marna...
Zawsze możesz też sobie obskoczyć po kolendzie
laugh.gif
 

Laska

Active Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
1041
Żeby robić kasę, najlepiej mieć taki łeb, jak mój kumpel
smile.gif
. Początkowo zajmował się robieniem kusz i bełtów. Ostatnio przerzucił się na klepanie zbroi (więcej roboty, mniej chętnych, ale sporo większa kasa). Tak pracuje już 2 lata i nawet sporo kasy na tym tłucze... Ja idąc za jego przykładem próbuje coś wymyślić, ale nic mi do głowy nie przychodzi...
 

Sever Sharivar

Słodka...
VIP
Dołączył
1.5.2005
Posty
1339
Idź do pracy. Nie takiej prawdziwej ale sezonowej. Popytaj w okolicy czy ktos nie potrzebuje pomocy. Możesz zbierać truskawki, trzepac dywany, wyprowadzić psa itp. Co do wizyty u babci to pomysl, ze możesz zrobić jej przykrość. Pomysli sobie, że odwiedzasz ją tylko dlatego, że chcesz troche kasy dostać.
Jak jesteś dobry z języków to dawaj korepetycje jak ja.
 

Lester15

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
34
Rozdawaj ulotki,pomagaj sąsiadom,spróbuj załatwic robote u rodziców np. mój kumpel rowy kopuie 10 godzin dziennie,a inny ma stronke z gifami i ma dużo szmalu z tego:p
 
Dołączył
20.7.2005
Posty
30
ja kaśore porzyczam od starszych i jej nie oddaje poprostu ide i muwie pożyczcie mi XXX kasy ale nie zafsze sie uda
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Kasa w dzisiejszych czasach jest potrzebna i bezniej jest trudno życ
smile.gif

Ja kasę zarabiam pracując
tongue.gif

Robiąc interesy. Coś kupie za ileś i potem sprzedaje za kilkanaście złoty wiecej
tongue.gif

Pożyczajac - tak na czas nie okreslony czyli nogdy nie oddaje
smile.gif

No i możesz też prace sezonowe jakieś roznoszenie ulotek czy zbieranie wsni czy inne głupstwa
smile.gif
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Jak potrzebujesz kasę to jak masz koło domu jakieś drzewa owocowe np. czereśnie (teraz już trochę na to za późno) to nazrywaj i sprzedaj hurtem jakiejś babce, o ile jest u ciebie taka możliwość. Ja na dwóch drzewach zarobiłem ok. 280 zł, ale do podziału na trzy osoby.
Drugim sposobem jest praca sezonowa. Np. przy budowie jakiegoś budynku, mój kuzyn robi w Krakowie. Płacą nieźle, bo za godzinę 6 zł. Czyli robiąc dzinnie 10h masz 60 zł . Dodatkowo kuzyn nie jest z Krakowa, tylko ten co daje mu pracę daje też mieszkanie i jest darmowy nocleg. Zarobił już ok. 1000 zł. i cholernie mu zazdroszczę. Jednak ja się nie załapałem. Poszukują też do pracy osób do jakiś drukarni, ale ponoć trzeba mieć skończone szesnaście lat. Poszukaj ogłoszeń itp.
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
Moim zdaniem najlepszym sposobem na zarobienie kasy (mamony <lol>) jest praca sezonowa. Ja sam robię u niektórych członków rodziny (między innymi ciotka i wujek). Głównie dostaję jakieś prace do wykonania a później dostaję wypłatę w zależności od tego, ile zrobiłem, czyli można powiedzieć - wynagrodzenie do ustalenia. Może u ciebie jest taka możliwość. Ostatecznie możesz (jak już zostało napisane, ale napiszę, żeby potwierdzić, że to jest niezły sposó
cool.gif
zarabiać u sąsiadów lub rodziców.
Pozdrawiam.
 

Jesper

Member
Dołączył
29.10.2004
Posty
112
Ja niestety musze sie narobic żeby dostac chociaz tą jedną złotóweczke... nawet i tak dobrze bo jak przychodze do starej do pracy to dostaje m/w 20zl za 3 godziny. od 6 lipca zaczełem pracowac na 3 zmiany po 8 godzin. robilem tak za 25 dni i mialem dosyc. 8 godzin robilem, jakies 5 godzin gralem, a dalej sie nie wysypialem bo bylem tak styrany, ze mógłbym spac cały dydzień
tongue.gif
. Wkońcu sie opłaciło bo dostałem ok 1500 zl ..
biggrin.gif
kupilem karte graficzną, procek, i płytę głowną i jestem z siebie dumny
biggrin.gif
 

r3flexXx

New Member
Dołączył
23.7.2005
Posty
29
Idz popytaj się jakiś farmerów na wioskach czy nie mają jakieś pracy np. zbieranie bobu,łuskanie bobu, zbiranie trowkawek albo idz do babci jak jest przy kasie
 

realCostam

New Member
Dołączył
26.7.2005
Posty
7
Ja idę na sępa mam teraz dniówkę 10 zł hehe i pożyczam kase i tak nie oddaję
biggrin.gif
 

Blizna

Member
Dołączył
10.3.2005
Posty
592
QUOTE pożyczam kase i tak nie oddaję
Czyli jesteś frajerem bo jeśli pożyczas pieniądze i nie oddajesz to jest kolego coś z tobą nie tak.
Niewiem od kogo pożyczasz tą kase ale jeżeli pożyczyłbyś odemnie jakieś pieniądze i byś mi nie oddał to najprawdopodobniej złamał bym ci nos albo wybił któregoś przedniego zęba.
Nie chodzi tu już nawet o pięniądze tylko o zasade bo ja nienawidze ludzi którzy nie oddają tego co pożyczją.
 

Blizna

Member
Dołączył
10.3.2005
Posty
592
QUOTE (realCostam @ 26-07-2005, 14:58) Od starszych jak pożyczam to nie oddaje, a jak od kolegów to oddaje
W takim razie zwracam panu honor myślałem że nie oddajesz kolegom.
A starszych cza janić na kase i tak mają jej za dużo:p a dzielą sie niechętnie ja też swoim rodzicom nie oddaje bo niema sensu;)
 

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
QUOTE (Blizna @ 26-07-2005, 15:03) A starszych cza janić na kase i tak mają jej za dużo:p a dzielą sie niechętnie ja też swoim rodzicom nie oddaje bo niema sensu;)
SWIETA PRAWDA BLIZNA!!! Rowny z ciebie gosc!!!
Swieta prawda...

a co do tematu to ja wyjezdzam do wujka ktory ma gospodarke... ostatnio bawilem sie na kombajnie do zeimniakow stalem sobie i wybieralem kamyki
tongue.gif
fajna robotka... chociaz pod koniec dnia czasami daje w kosc...
biggrin.gif

za dzien 2 dychy...

czasami tez dostaje za wazanie workow (z czym ?? z ziemniaczkami
biggrin.gif
:D zdziwko nie ? nikt by sie nie domyslil
biggrin.gif
biggrin.gif
)
a czasami po prostu je odwiazuje zeby komus przy wadze bylo latwiej... praca raz w roku ale zawsze troche wiecej kasy w kieszeni
smile.gif
 
Dołączył
27.7.2005
Posty
76
Ja gdy nie mam kasy idę do dziadka pisać mu na komputerze teksty,2 zł od strony,oraz rysować plany budynków,też na komputerze,ale to za 20 zł.Ale gdy dziadek nie ma nic do zrobienia,idę do pewnej pani,która płaci mi za wyrywanie chwastów i wynoszenie śmieci.
 

Cahir

Member
Dołączył
15.7.2005
Posty
477
A ja pełen lużik... Naprawiam rowery , bo kumpel mojego bratama sklep i tam se tyram ... ale w tej chwili kasa nie jest mi potrzebna więc mam robote głeboko i szeroko
tongue.gif
 

Laska

Active Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
1041
Jest jeszcze jeden sposób, ale tylko jak masz jakieś gospodarstwo... Poszukaj starych maszyn rolniczych, potnij i sprzedaj na złom!!! Ja dzisiaj załadowałem pełną przyczepę i spodziewam się dostać za to około 2000 PLN... Ale ten sposób zarabiania kasy ma wady: konieczność posiadania gospodarstwa (i złomu
biggrin.gif
), wypada poczekać na wysoką cenę złomu, trzeba się nieźle narobić (chociarz je wolę taką robotę, niż np. zbieranie poziomek, truskawek, czy innego shitu), itp. Ale jak masz czas, chęć i złom, to całkiem opłacalna robota.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom