Jakie Macie Sposoby

Status
Zamknięty.

Jedi

Caporegime
VIP
Dołączył
21.7.2005
Posty
1605
NIe wiem czy ten topic juz był, jeżeli jednak to niech zostanie skasowany.
Mam pytanie do wasz wszystkich, uczących i nie uczących się jakie macie, mieliście sposoby na sciąganie na sprawdzianach?? ja najczesciej stosuje długopis UV czy ktoś ma inne "niezawode sposoby" to niech na[isze


Pozdro!
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
-w rękawie, często pod zegarkiem [ulubione me]
-napisanie na marginesie kartki którą bedzie się używać na kartkówce, najlepsze na sprawdzianach z użyciem obliczeń bo można je zamazać i otoczyć obliczeniami
-w/na długopisie
-na/pod ławką
-w piórniku
-prosto z książki [niezły hardcore
tongue.gif
]
-przy testach zamkniętych sygnalizacja specjalna [pstrykanie długopisem etc, etc]

I jeszcze troche innych
smile.gif
 

Grour

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
357
Ja znam jeszcze takie sposoby:

- w telefonie komórkowym (żeby na ekranie była ściąga
biggrin.gif
)
- z zeszytu (tego Gothi nie podał, a czasem informacje są tylko w zeszycie
tongue.gif
)
- pod koszulą (jak ma ktoś odpinaną koszule to po drugiej stronie można sporo ściąg poprzyczepiać
wink.gif
)
- są jeszcze takie specjalne długopisy z wysówaną kartką (czasem się przydają)

To są te których mój przedmówca nie podał, a które pamiętam na tę chwile. Jeżeli coś sobie przypomnę to edit
cool.gif
.
 

ozi

Athlete
Weteran
Dołączył
29.8.2004
Posty
1047
Podobnie jak Gothi:
- w rękawie
- pod rękawem
- w piórniku
- z książki/zeszytu (bardzo żadko, jedynie jak nauczyciel z klasy wyjdzie. Alleluja!)

... i jeszcze:
- często mam na sobie jakąś rozpinaną bluzę, wtedy przypinam sobie tam szpilkami od wewnętrznej strony pare karteczek
- na oparciu krzesła osoby, która siedzi przede mną (nie robie tego tylko wtedy kiedy wiem, że nauczyciel chodzi zawsze po klasie na sprawdzianie, heh...)
- poprostu napisać na dłoni... :]
 

GORN15

Member
Dołączył
13.10.2005
Posty
153
Ja powiem też, że lubie pisać ołówkiem po ławce
smile.gif
i notować na to dać kartke co tam pisze i ch chwile zagląadć oczywiście pisze to na przerwie bo zawsze mam klucz do klasy
cool.gif
albo popisać sobie ręce
laugh.gif
ale to już trzeba być zdesperowanym
biggrin.gif
ale powiem, że najlepiej jest siedzieć w pierwszej lawce
smile.gif
tak tak nie pomyliłem się w pierwszej i to w pierwszej koło nauczyciela bo w tedy możesz pod jej zawsze wyrzszym biurkiem rozłożyć dużą ściage mi to zawsze wychodzi
cool.gif
POLECAM i
POZDRO

Marze tylko, żeby każdy na forum pisał tak... Poprawnie - Oz
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Ja używam kilka sposobów i wymienie te, które lubie najbardziej i są mało przypałowe.

-Ściąga w rękawie, w kieszen, przyklejona do bluzy od spodu, jak mam krótkie spodenki to naklejam na nogę a potem podciągam spodenki i patrze. Przyklejenie na podeszwe od buta jest, też dobre. To tyle ze ściąg na mnie
smile.gif


-Piórnik, kartka, i wszedzie, gdzie sie da nawet w kwiatach
biggrin.gif


-W telefonie zapisuje sobie najważniejsze zagadnienia i potem niby, że mama dzwoni itp
smile.gif


- Czytanie z zeszytu książki i od koleznaki czy kolegi
smile.gif



Ja praktukuję takie sposoby i uważam je za udane, lecz wszystko zależy, też od nauczyciela.
 

Gorn 2

Member
Dołączył
21.12.2004
Posty
437
Hehe ja zazwyczaj nie moge się obejść bez małej śćiagi na sprawdzianie
smile.gif
, zależy jaki nauczyciel spostrzegawczy to tyle ściągniesz a zazwyczaj umieszczam je:

- komórka w postaci nadesłanych wiadomości
- na palcach, na rękach
- pod sprawdzianem (często łapią)
- pod ławką (czasami zdarzy się wpaść)
- wkład do długopisu

to chyba tych najczęściej sposobów używam bo sa najlepsze w mojej szkole, noszę jeszcze specjalną swoją bluzę w której zrobiłem specjalne pomieszczenie na mniejsze kartki z wzorami/skrótami itp. niezauważalne praktycznie, najlepiej mi wtedy to wychodzi... Tyle Pozdro
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
No ja używam dość rzadko ściąg, ale używam
tongue.gif
. Sposoby moje są takie, jak wasze, ale dodam od siebie jeszcze jeden, który o dziwo nie został wymieniony (albo ja jestem tak zaspany, że nie doczytałem). Mianowicie siadamy w pierwszej ławce, tak aby mieć przed sobą jakąś tablicę z ogłoszeniami. Bierzemy zwyczajną kartkę i wielkimi kulfonami piszemy co nam tam się podoba, poczym zawieszamy na tej oto tablicy ogłoszeń
smile.gif
... prawdopodobnieństwo, że nauczyciel zczai o co chodzi jest baardzo nikłe. Mnie ten sposób pomógł już nie raz, kiedy nie miałem jak się przygotować do karktówki/testu
smile.gif
.
Z poważaniem,
Cisu

... dobre xD - Oz
 
Dołączył
22.9.2005
Posty
387
Ze mna to różnie

-nalepszym moim zdaniem sposobem jest drukowanie sciagi na kompie
czcianka 5.5 FB. Karteczka jest mikroskopijna ale za to wszystko na niej widac.
Jest wiekosci 2cmX3cm

I to jest chiba najlepszy sposób. Jak znacie cos jeszcze orginalniejszego to piszcie.
Hehehe
tongue.gif
 

Sever Sharivar

Słodka...
VIP
Dołączył
1.5.2005
Posty
1339
Sposoby III E w tym i moje
tongue.gif
:
- na rekach/ławce/krzesle
- tablica ogłoszeń jak Cisu napisał
- na podłodze (napisane ołówkiem)
- u nas w klasie jest grafiti i można zawsze coś dobazgrać markerem
- pod swetrem ( he nasz wychowawca nota bene facet nigdy nie sprawdza. Baaaardzo wstydliwy osobnik, dziewczyn nie obszukuje
laugh.gif
)
- po prostu rozłożyć przed sobą zeszyt (niektórzy nie są za bystrzy
smile.gif
)
- siedzenie w pierwszej łąwce, zaraz przy biurku. facet/facetka chodzi po klasie a ty lux. Przynajmniej ja tak robie)

Ogólnie to nie ściągam, chyba ,że musze.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
To ja potwierdzam większość tych co są wymienione ( część mi sie nawet przyda
tongue.gif
) i mam jeden sposób na który wpadliśmy nie dawno z kumplem ;] Otóż jak ma sie buty jasne/ z jasną podeszwą mozna na nich napisać zciąge ( nie zmieści sie tego dużo ale działa
tongue.gif
). W czasie sprawdzianu siedząc zakładamy sobie noge na kolano ( chyba kumacie ;] ) i czytamy
biggrin.gif
Juz kilka razy mi sie takie cos udało zrobić bez wpadki ;]
 

sith

Member
Dołączył
18.10.2005
Posty
41
-z sciągi schowanej w rękawie
-napisane wcześniej na ławce
-w kieszeniu i spodni
-z komórki
-z zeszytu
tongue.gif

-z książki
cool.gif

-i moje ulubione= gotowiec:p
 

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
Dobra teraz podam moje sposoby:
- pisanie tej samej grupy i ściąganie od kolegi/koleżanki ( w przypadku jeżeli klasówka i kartkówka jest podzielona na grupy ) ja często tak robie i jescze żaden nauczyciel się nie skapnął )
- pisanie na dłoni/ręku
- i mój jak dla mnie najlepszy sposób, wkładanie ( podłużnej ) ściągi pod...tyłek, ta wiem że to głupie ale skuteczne, a potem wyciąganie jej z pod krocza
biggrin.gif
 

Świrus

Ginekolog (Przywódca zbójów)
Dołączył
5.10.2004
Posty
1719
Opieram się na łokciu pod dostatecznym kątem, by widzieć co kolega pisze
cool.gif
. Dziwię się właśnie, ze nikt tutaj nie pisze o odpisywaniu od kolegów, mozna się jeszcze podpytac itp. zazwyczaj skuteczne. Dalej to na rękach, pod rękawem lub na wewnętrznej stronie dłoni i tak mam zawsze dłoń pomazaną, więc różnicy Mi to nie robi
biggrin.gif
.
QUOTE - nikt z was nie wymienił tzw. "chusteczek"- prosisz "umówionego" kumpla o chusteczki a w środki taki mały prezent biggrin.gif
U nas tylko proszą o gumki
smile.gif
 
E

eMzi

Guest
Dla mnie najlepszym sposobem jest siedzenie z jakimś kujonem (ale takim, który daje ściągać). Ja ostatnio na każdym sprawdzianie siedzę na kumplem (średnia 5.3 :| ), który podpowiada, daje ściągać no i do tego robi to tak, że nauczyciele nic nie kapują. Trzeba jeszcze wspomnieć, że n-le go lubią i nigdy go nie podejrzewają, że on daje ściągać. Najlepsze było jak wymieniliśmy się sprawdzianami i on najpierw napisał mój sprawdzian, a dopiero potem wziął się za swój. Wyszło na to, że ja dostałem 5 a on 4 ;d.
Drugim dobrym sposobem jest chory kumpel. Mianowicie chory ziomek siedzi w domu z książkami, a my w czasie sprawdzianu wysyłacie mu SMS-y z pytaniami. On przegląda książki, daj Nam odpowiedź, a my dostajemy 5
biggrin.gif
. Sposób dobry, ale czasem nieco drogi, ale czymże jest 5zł wobec 5 z sprawdzianu
tongue.gif
.
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Cóż ja uważam, że lepiej nie ściągać, ale zdażają się wypadki, gdy po prostu nie da się nauczyć z jakiś powodów itp. Wtedy właśnie trzeba kombinować.. Ja jestem bardzo leniwy i przeważnie nie robie ściąg, więc wtedy ściągam z zeszytu, bądź z książki. Również jak czegoś nie wiem to konsultuję się z kolegą w ławce i jak on wie to mi udzieli odpowiedzi. Kiedyś miałem taki układ, ja się nauczę pierwszą połowę materiału, a on drugą. Wtedy wzajemnie byśmy się wspomagali. Jednakże mieliśmy pecha i nauczycielka mnie przesadziła. Od tamtej pory już nie używam tego sposobu. Jeszcze jeden sposób jakim mi przychodzi na myśl, to karteczka wydrukowana na kompie, bądź napisana ręcznie podłożona pod nogę na krześle. Odchylam nogę i mam co pisać (tylko jedna wpadka z tym sposobem).
Jak już mówiłem, staram się unikać odpisywania, by coś mieć tej wiedzy, a nie tylko oszukiwać. Może przyjść czas, że nie będzie się dało ściągać i co wtedy, jak się ma braki we wcześniejszym materiale.

PS Uf... jutro sprawdzian z historii ;/
 

chery

Member
Dołączył
17.6.2005
Posty
693
Ja ściąg używam "sporadycznie"
tongue.gif
tongue.gif
tongue.gif
ale na francu obowiązkowo na każdej klasówce
biggrin.gif
Więc tak po pierwsze temat REWELACJA można dowiedzieć się sporo nowych "wiadomości" i powymieniać doświadczenia. Wracają do sposobów to nie będe orginalny i napiszę te z których ja korzystam:
-normalna ściąga pisana najczęściej ręcznie schowana w kieszeni "kangurku" (to taka w bluzie z kapturem
biggrin.gif
)
-ściąga pisana na komputerze (mam takiego fajnego kolegę czy dwóch co zawsze produkują ściągi na kompach- wystarczy poprosić a dostaniesz)
- no i oczywiście ściąganie od kumpla obok ( nam - mnie i koledze zdarz się "podyskutować" nad poprawną odpowiedzią np. Mare to będzie b a nie c. Maciej co ty to jest na bank a)
- nikt z was nie wymienił tzw. "chusteczek"- prosisz "umówionego" kumpla o chusteczki a w środki taki mały prezent
biggrin.gif

No to wszystko
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
 

Lord Sado

Member
Dołączył
12.8.2005
Posty
398
QUOTE Dla mnie najlepszym sposobem jest siedzenie z jakimś kujonem (ale takim, który daje ściągać).

To ja Verin
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif


Żadko ściągam, raczej kuje przed sprawdzianem. Ale dla mnie najlepsze sposoby:

- Kolega - ściaga z książki na niemcu
biggrin.gif
lub poprostu mi podopowiada
- Zwykła ściąga gdzie się da: na piórniku, kartce linijce (choć za duża to ona nie będzie)
biggrin.gif

- Ale prawie zawsze to ja mówię ściągającemu odpowiedzi
laugh.gif



QUOTE Opieram się na łokciu pod dostatecznym kątem, by widzieć co kolega pisze

Robię dokładnie to samo, Świrus
 
Dołączył
5.10.2005
Posty
264
To jeszcze zależy od nauczyciela ostatnio położyłem na ławce otworzony zeszyt i spisywalem. Można napisać na ręce, napisane na małym papierku to gdzie sie da w cisnąć w miare dostępne miejsce. Sposobów jest mnustwo. Najprostrze i najpopularniejsze zostały wymienione.
smile.gif
 

gryf

Member
Dołączył
11.1.2005
Posty
285
to ja mam najgorzej
tongue.gif
, prawie nigdy nie ściągam ( tradycyjnie ) jeno konsultuję się z kolegą. to wtedy jak nie było mnie w szkole, bo jak byłem to na 3 umiem a to mi przeważnie wystarcza. choć czasem nie zdążę czegoś napisać gdyż pół klasy ściąga odemnie
smile.gif
. mam specyficzny sposób liczenia i raz pani od chemi ( pozdro topór
smile.gif
) dziwiła się jak pół klasy ma zrobione tym sposobem, bo chyba było z pięć grup.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom