Jak Grać ?

Barosz95

New Member
Dołączył
15.4.2012
Posty
1
Witam!

Zawsze w Gothica grałem na kodach.... po kilku misjach zrobionych na początku zawsze byłem zniesmaczony tym że przegrywam z pierwszym lepszym mobem albo dystanse które trzeba przejść...ale chcę wkońcy grać bez kodów ! Bo to niszczy mi przyjemność z gry.

1. Czy ktoś ma jakieś porady do lvlowania ?
2. Jeżeli chodzi o G2 NK ....pierw iść do GD czy Jarkendaru i na jakim lvl ?
3. Jeżeli chodzi o dalsze etapy gry to jaki powinienem posiadać poziom aby spokojnie dawać radę ?
4. Czy do nabijania lvla mam robić lepiej misje czy może bić moby ?
5. Czy jest jakaś zalecana postać chodzi mi tu o łatwość w etapie grania. ?
5. Chcę być pierw Najemnikiem....w co iść broń 1h czy 2 h ? i łuk czy kusza?
 

Fūri

słit Wojtuśśśśś
Dołączył
17.6.2011
Posty
1077
1. Cóż, najlepszy na początku jest grind, więc zabijaj szczury, kretoszczury, ścierwojady i takie mniejsze bestie. Kup jeszcze od Mattea zbroję skórzaną która zapewni ci lepszą ochronę. A i naucz się języka budowniczych - dodatkowe punky zdobędziesz
2. Polecam Jarkhendar - w GD od groma orków, którzy 2 hitami mogą cię powalić, a w Jarkhendarze nabijesz trochę expa i parę tabliczek znajdziesz.
3. Głównie to zależy od twoich umiejętności, ale na początek IV rozdziału polecam lvl 30
4. I to, i to - jedno i drugie przyniesie ci expa.
5. Eeee, nie zrozumiałem pytania. Wytłumacz dokładniej
6. Masz do wyboru, albo 1h lub 2h, bądź łuk czy kusza. Ja polecam 2h i kusza, bo zadawają więcej obrażeń.

Mam nadzieję, że pomogłem.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Zawsze w Gothica grałem na kodach...

jestem zniesmaczony

ale chcę wkońcy grać bez kodów ! Bo to niszczy mi przyjemność z gry.

No lepiej późno niż wcale ;p

1. Czy ktoś ma jakieś porady do lvlowania ?
Nie? Po prostu rób zadania i bij wszystko co się da. Wiadomo, że im bardziej zdeterminowany jestes na początku tym szybciej masz lepsza postać.
Jak na 5 levelu potrafiłem godzinami próbować zabić zębacza z łuku ;p jaka frajda była jak już ubiłem i wpadło expa ^^

2. Jeżeli chodzi o G2 NK ....pierw iść do GD czy Jarkendaru i na jakim lvl ?
Do jarkendaru musisz iść najpierw...bo nie dostaniesz się do górniczej doliny zanim nie zwiedzisz Jarkendaru.
Na lvlu...ja robię wszystko co się da w Khorinis i idę do Jar.

4. Czy do nabijania lvla mam robić lepiej misje czy może bić moby ?
Głupie pytanie...i to i to

5. Czy jest jakaś zalecana postać chodzi mi tu o łatwość w etapie grania. ?
Magiem jest zawsze trudniej

5. Chcę być pierw Najemnikiem....w co iść broń 1h czy 2 h ? i łuk czy kusza?
A czym wolisz grać... chłopie za dużo kombinujesz zamiast samemu szukać rozwiązania w grze. Znajdź sam złota regułę...
 

Barneyek

Starsza Wiedźma
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
4.11.2011
Posty
1306
Garść porad może nieco chaotycznych ;) :


Z mojego doświadczenia Jarkendar lepiej robić przed GD. Jest jednak nieco łatwiejszy, ponadto możesz w nim zdobyć Szpon Beliara, który, jeśli będziesz chciał go używać, może być pomocny w GD.

Ja zwykle pierwszy rozdział kończę na 15-16 levelu (pewnie na upartego można więcej). To już jest dobry „podkład” do wizyty w Jarkendarze. Z Jarkendaru powinieneś spokojnie wyjść z 23 levelem.

Postać? W sumie strażnik/paladyn i najemnik/Łowca Smoków są dość podobni jeśli chodzi o skuteczność bojową. Na pewno mag ma najtrudniej na początku. A najłatwiej zostać strażnikiem.

Broń? To już zależy od preferencji, jeśli wolisz szybkość w walce, idź w zręczność, 1h i łuki, jak odpowiada Ci „cięższy kaliber” – odpowiednio siła, 2 h i kusza. Osobiście wolę pierwszą opcję, ale to tylko moje upodobania. Skuteczność w ostatecznym rozrachunku podobna.

Jeśli mocno zależy Ci na expie, możesz pobawić się w wyczyszczenie całej GD z orków i innych paskud już w 2 rozdziale. Cholernie uciążliwe, ale możliwe do zrobienia i opłacalne – bo w 4 rozdziale będziesz miał ich tam znowu. Podwójne punkty.

Generalnie staraj się przed zakończeniem każdego rozdziału wytłuc wszystkie możliwe zwierzaki w dostępnych lokacjach, w ten sposób masz pewność, że wyciągasz maksimum punktów.

Opłaca się również nauczyć kradzieży kieszonkowej – za każdą udaną kradzież dostajesz coraz więcej expa. Jeśli oczywiście pasuje Ci to ideologicznie do charakteru postaci :)
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Witam!

Zawsze w Gothica grałem na kodach.... po kilku misjach zrobionych na początku zawsze byłem zniesmaczony tym że przegrywam z pierwszym lepszym mobem albo dystanse które trzeba przejść...ale chcę wkońcy grać bez kodów ! Bo to niszczy mi przyjemność z gry.

1. Czy ktoś ma jakieś porady do lvlowania ?
2. Jeżeli chodzi o G2 NK ....pierw iść do GD czy Jarkendaru i na jakim lvl ?
3. Jeżeli chodzi o dalsze etapy gry to jaki powinienem posiadać poziom aby spokojnie dawać radę ?
4. Czy do nabijania lvla mam robić lepiej misje czy może bić moby ?
5. Czy jest jakaś zalecana postać chodzi mi tu o łatwość w etapie grania. ?
5. Chcę być pierw Najemnikiem....w co iść broń 1h czy 2 h ? i łuk czy kusza?
1. Tak, zostañ jak najszybciej czeladnikiem u kowala, zrób zadania w mießcie. Musisz ukrasc zbroje skórzaną ze skrzyń na lewo od wejścia do miasta (naprzeciw wejścia do górnego miasta), chroni jej strażnik którego można uśpić zaklęciem za 100zł. Zbieraj wszystkie itemki żeby mieć pieniądze. Na farmie koło miasta zrób wszystkie zadania, zabierz dwie sakiewki ze złotem ze stodoły, a potem weź ubranie farmera za darmo, i tak oddasz je piratowi. Jak już będziesz kowalem to pieniędzy będziesz miał dużo, wydasz je na mikstury, w pliku konfiguracyjnym ustaw PotionKeys na 1 wtedy na klawiaturze przyciski H(zdrowie) O(mana) odpowiadają różnym miksturom.
2. Najpierw do Jarkendaru.
3. Do Lorda Hagena w 1 rozdziale idź jak osiągniesz ok. 12 poziom, potem w drugim rozdziale zrób wszystkie questy i zabij stwory. powinieneś mieć coś koło 18 poziomu, można iść do Jarkendaru. W Jarkendarze do 27-28 też powinieneś zrobić, w takim stanie można walczyć spokojnie ze stadem orków jak ma się ustawione klawiszowe uaktywnianie mikstur. Po górniczej dolinie wracasz na Khorinis z ok 32 levelem (można więcej orków zabić to nawet spokojnie do 35 nabijesz). 3 rozdział się zaczyna. Bijesz wszystko, robisz questy, bo będzie ich dużo w tym rozdziale. Przed skończeniem wątku fabularnego idź jeszcze raz do Górniczej doliny i zabij orków dookoła zamku. Wróć do Khorinis, napraw oko innosa i idź zabić smoki. Teraz pewnie masz ok 35-37 poziom i ciężko się już expi. Na początku zabijasz bagiennego smoka. Potem ognistego, następnie kamiennego, a na koniec zostawiasz lodowego. Smoków jest 4 i mniej więcej tyle poziomów awansujesz. Potem możesz załatwić orków dookoła zamku i porobić tych parę zadań w zamku. Wracasz na Khorinis, jest już 5 rozdział. Możesz od razu cofnąć się do Górniczej doliny z powrotem i zabić nowych orków, którzy pojawili się dookoła zamku. W 5 rozdziale bedzie w khorinis dużo poszukiwaczy i orkóww/jaszczurów więc też zdobedziesz pare poziomów. Polecam pójść do Jarkendaru w tym rozdziale skosić wszystkie potwory i wykupić mikstury od kupców, bo się przydadzą na dworze Irdorath.
4. Rób wszystko
5. Najemnik chyba najłatwiejszy, a mag najtrudniejszy
6. W dwuręczną i kuszę.
 
Do góry Bottom